Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-11-2012, 20:34
HotChocolate HotChocolate jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
HotChocolate.polki.pl

Domyślnie Sprawdzone leki na kolkę

Macie jakieś które u Waszych maluszków pomagały? moja siostra mieszka w Irlandii i jej malucha męczą kolki, chciała żebym jej przesłała jakiś lek, ale nie mam nic sprawdzonego, u mojej córci na szczęście obyło się bez kolki. Nie wiem jakie leki ma tam dostępne, ale wolałaby coś z Polski, zawsze to chociaż opis w naszym języku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-11-2012, 22:12
bebe99 bebe99 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bebe99.polki.pl

Domyślnie Odp: Sprawdzone leki na kolkę

Nie wiem co ci doradzić, mojemu synkowi pomogły masaże i herbatki ziołowe, konkretnie koperkowe. Może mógłby pomóc Espumisan? Popytaj w aptece, tam na pewno otrzymasz fachową opinię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-11-2012, 23:33
Scaarlett's Avatar
Scaarlett Scaarlett jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Scaarlett.polki.pl

Zdjęcia: 4

nam tylko Bobotic i Delicol pomagały

Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm

Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-11-2012, 00:21
aniawola aniawola jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aniawola.polki.pl

ja za dwa tygodnie mam termin porodu takze jeszcze nie mam doswiadczen w tych sprawach, ale chetnie sie dowiem na przyszlosc (i to chyba niedaleka przyszlosc, hehe) co mam robic albo dawac w przypadku kolki piszcie, najlepiej domowe sposoby
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-11-2012, 23:19
Scaarlett's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Scaarlett.polki.pl

Z domowych sposobów to jedyne co się sprawdzało, to ogrzewanie brzuszka letnim strumieniem suszarki. Ciepło i szum go uspokajały. Czasem to był jedyny sposób by chwilę sie przespał Potrafiłam siedzieć nad nim z tą suszarką pół nocy
W dzień uspokajał się też na dźwięk odkurzacza.

Co jeszcze? to tak jak wcześniej pisałam Espumisam, potem Bobotic (organizm się przyzwyczaił do pierwszego i trzeba było na zmianę stosować) i Delikol do każdego posiłku.
Jakiś czas podawałam małemu również probiotyki.
Jak było bardzo źle dawałam czopka homeopatycznego Viburcol. Bardzo je polecam, świetnie działają nie tylko przy kolkach, ale i później przy ząbkowaniu. Wiele mam je stosuje i sobie chwalą.
Herbatek żadnych mały nie chciał pić więc mu na siłę nie podawałam.
Za to ja karmiąc go piersią sama piłam: melisę, herbatkę z rumianku i koperku, a mały wyciągał je z mlekiem

Przy kolkach polecono nam jak najczęściej kłaść dziecko na brzuszek, by ugniatając go pozbywało się nadmiaru gazów oraz dbanie by maluszek nie pił zbyt łapczywie, ponieważ połykając zachłannie duże łyki mleka, połykane jest z nim powietrze, które potem powoduje nagromadzenie gazów, bóle brzuszka, ulewanie i kolki.

Kolka może się już pojawić w 2 tygodniu życia.

Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

Ostatnio edytowane przez Scaarlett : 15-11-2012 o 23:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2012, 00:29
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aniawola.polki.pl

wlasnie przeczytalam o leku 'infacol'. Te opinie ktore czytalam byly pozytywne, ale chcialabym zapytac jeszcze Was, co myslicie ? uzywalyscie ? nakierujcie mnie, za 2 tygodnie bede mamą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2012, 09:50
Scaarlett's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Scaarlett.polki.pl

Nie wiem czy skuteczny.
Na pewno słabszy od Boboticu.
Wybierając lek patrz na ilość substancji czynnej w 1mg/ ml,
Infacol i Esmumisan zawierają po 40mg/ml simetikonu, Bobotic 66.6mg/ml simetikonu. Przeważnie te wszystkie kropelki to jedno i to samo, jedyna różnica to większe lub mniejsze stężenie simetikonu.Potwierdzam, te ostatnie Bobotic u nas sprawdził się najlepiej, były najskuteczniejszy.
Jednak przy tych dawkach, które producent zaleca na opakowaniu żadna kolka po kroplach dziecku nie przejdzie, choćbyśmy kupiły złote krople, przetestowały 10 rodzajów. Byłam zszokowana jak usłyszałam to od naszej pediatry.
Zaleciła podawać małemu po 10kropli przed każdym posiłkiem. Tylko takie dawkowanie przynosiło ulgę. Kropelki nie są szkodliwe, bo po podaniu doustnym nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego, są wydalane z kałem w postaci nie zmienionej. Dlatego byłam spokojna.

Ostatnio edytowane przez Scaarlett : 16-11-2012 o 09:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2012, 11:31
Margerytka28 Margerytka28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Margerytka28.polki.pl

Miasto: Polska

Jednemu dziecku bardziej pomogą jedne środki, a innemu inne..
myślę, że dobra wskazówka forumowiczek nie jest zła, ale ostatecznie to jednak lekarz medycyny rodzinnej (tu lista) powinien wskazać po jakichś badaniach czy obejrzeniu dziecka co dla niego byłoby na kolkę lepsze...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2012, 13:08
Scaarlett's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Scaarlett.polki.pl

Dokładnie.
Myślę, że jak już się zaczną kolki, to trzeba udać się do pediatry i porozmawiać z nią. Przyglądnie się dziecku, wysłucha wywiadu i najlepiej doradzi.
Nam by żadne kropelki i inne specyfiki na kolki nie pomogły gdyby lekarka nie podejrzewała z racji paskudnych, zielonych kupek,biegunek, gazów i wiecznych płaczów nietolerancji laktozy. Nietolerancja laktozy jest częstym czynnikiem wywołującym kolkę u niemowląt. Laktoza – cukier mleczny, jest głównym węglowodanem znajdującym się w mleku matki, jak również w mieszankach mlecznych. U małych niemowląt może wystąpić niedobór laktazy – enzymu trawiącego ten cukier w jelitach. Pozostający w przewodzie pokarmowym cukier ulega fermentacji z produkcją dużej ilości gazów, co jest przyczyną wzdęć.
Dopiero po tym jak poleciła nam specyfik (enzym laktaza), nastąpiła poprawa tak by się dziecko mordowało, a ja stawałabym na głowie co mu jest i nie mogłabym mu pomóc

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2012, 00:19
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aniawola.polki.pl

dzieki za rady dziewczyny. Bylam dzis w aptece, tak czysto z ciekawosci i Pani mi polecila infacol, ale przeciez jeszcze nie bede kupowala nie wiadomo czy moje dziecko w ogole bedzie mialo kolki, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania