Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-09-2017, 17:26
anabela90 anabela90 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anabela90.polki.pl

Domyślnie Odp: Sucha skóra dziecka

Moje najmłodsze dziecko ma suchą skórę podobnie jak ja,dlatego do jego codziennej pielęgnacji używam emulsji Lipikar Lait od firmy La Roche Posay. Świetnie nawilża skórę, uzupełnia poziom lipidów i co najważniejsze ma fajny skład. Poleciła mi ją koleżanka i jestem mega zadowolona. Dodatkowym plusem jest to, że używam jej też ja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2017, 19:00
kropla kropla jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kropla.polki.pl

La Roche-Posay ma bardzo pozytywne opinie blogerek zagranicznych, a ta emulsja rzeczywiście świetnie nawilża skórę dziecka. Ja ją kupuję w aptece i sama też używam bo mam przesuszoną po wakacjach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-10-2017, 09:38
donnaaa donnaaa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donnaaa.polki.pl

Cóż dziecko samo nie umie dbać o skórę tak więc o jej kondycję muszą dbać rodzice. A jak dziecko ma problemy skórne to jest jeszcze ciężej. A jak jeszcze dziecko choruję na atopowe zapalenie skóry to sama pielęgnacja wymaga jeszcze więcej uwagi. Na http://www.eloderm.pl/artykul/20,azs-u-niemowlat.html można trochę na ten temat poczytać. Wtedy stosuje się emolienty. A emolienty ochraniają i odbudowują naturalną barierę ochronną skóry. Także odpowiednio nawilżają bardzo dobrze skórę. A jak wiadomo nawilżenie jest bardzo ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2017, 12:02
zieba82 zieba82 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zieba82.polki.pl

Wypróbuj koniecznie Dermoprotektor marki Cetaphil. Powoduje długotrwałe i głębokie nawilżenie skóry. Ma unikatowy skład, dzięki czemu świetnie wpływa nawet na skóry problematyczne - wrażliwą, atopową czy trądzikową. U mnie w rodzinie wszyscy używają tego balsamu i są bardzo zadowoleni :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2017, 13:28
szklanapogoda szklanapogoda jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
szklanapogoda.polki.pl

Emolienty są dobre jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji dziecka, wszystko jedno czy mającego choroby dermatologiczne czy nie, ale ja bym się bardziej skupiła na znalezieniu dobrego balsamu albo kremu do ciała. Emolium nie ma zbyt wygodnej konsystencji dla dzieci, które są bardzo ruchliwe i zaraz wszystko wsmarują w ubranka czy otoczenie. Lepiej zainwestować w dobry, czasem nieco droższy, ale za to szybciej wchłaniający się krem. Plusem takich kosmetyków dla dzieci jest to, że cała rodzina może z nich korzystać, bo nie zawierają wielu szkodliwych substancji i konserwantów. Uczmy dzieci od małego prawidłowej pielęgnacji, a się im to opłaci w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2017, 11:25
katarzynamirek katarzynamirek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
katarzynamirek.polki.pl

Na suchą skórę najlepsze są kąpiele w krochmalu swojej roboty.
U mojego dziecka zdziałało cuda.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania