Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-07-2009, 20:19
beti33 beti33 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
beti33.polki.pl

Domyślnie klimatyzacja w samochodzie

Dziewczyny jak to jest z ta klimatyzacja. Boje sie ze ostatnio załatwilam nia gardełko mojej córeczki, ale zaduch w aucie jest jeszcze gorszy. Jestem zmuszona ja wozić sama w aucie i juz niewiem co robic by było dobrze
mam ręczna klimatyzacje ale niewiem czy jej uzywać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-07-2009, 20:24
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26
Domyślnie

a w jakim wieku masz dzieciątko
my używamy klimatyzacji bo wytrzymać nie idzie jak się stoi w korku a na dworze skwar a w aucie ze 1000 stopni. ale nie można zbytnio obniżać temperatury tylko o kilka stopni aby poczuć ulgę. Majka ma rok i 2 miesiące i jak na razie klima jej nie zaszkodziła.

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-07-2009, 20:28
beti33 beti33 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
beti33.polki.pl

Domyślnie Ma 11 miesięcy

i w sumie zachorowała do tej pory tylko raz na zapalenie gardla i miala katar. Zastanawia mnie co to moze byc bo w sumie własnie od dwóch miesiecy ja wożę autem. A jak ustawiacie reczna klimę ????
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-07-2009, 20:34
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26
Domyślnie

tak na czuja, jak delkatnie się schłodzi to tak zostawiamy. My też od 2 miesięcy klimy używamy i myslę że to lepsze niż zapocić dziecko w foteliku a potem na wiatr wyciągnąć a te oststnio dość często u nas goszczą. no ale trzeba uważać bo zbytnie schłodzenie a potem wyjście na parówke też nie jest dobre

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-08-2009, 11:07
mamuncja mamuncja jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mamuncja.polki.pl

Domyślnie

No coż, nawet dla doroslych szok temperaturowy bywa powodem klopotow z gardłem, a co dopiero u dzieciaczkow. My uzywamy klim, ale rozsadnie - tzn. 1, 2 ( w skali 5 stopniowej) i staramy się aby małe nie wchodziły do samochodu rozgrzane i spocone.
Powiem tak - moze klima nie jest idealnym rozwiazaniem, ale podczas upałów bez nie trudno!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-08-2009, 14:53
hanta hanta jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
hanta.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał majajula Zobacz post
tak na czuja, jak delkatnie się schłodzi to tak zostawiamy. My też od 2 miesięcy klimy używamy i myslę że to lepsze niż zapocić dziecko w foteliku a potem na wiatr wyciągnąć a te oststnio dość często u nas goszczą. no ale trzeba uważać bo zbytnie schłodzenie a potem wyjście na parówke też nie jest dobre
zgadzam sie z poprzedniczka i ja ustawiam jeszcze nawiew na okna a nie na pasazera
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-08-2009, 21:52
Asia1406's Avatar
Asia1406 Asia1406 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Asia1406.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie

Cytat:
Napisał hanta Zobacz post
zgadzam sie z poprzedniczka i ja ustawiam jeszcze nawiew na okna a nie na pasazera
Umnie to samo Maly juz drugie lato jezdzi tylko trzeba uwazac bo z przodu slonko grzeje i temp jest wyzsza,a jak jedziemy w dluzsza trase to pod koniec drogi troche ja podkrecamy zeby nie bylo zbyt duzego uderzenia goraca to dobre nie tylko dla Malego ale i dla nas

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2009, 15:26
aniasz8206's Avatar
aniasz8206 aniasz8206 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aniasz8206.polki.pl

Zdjęcia: 10
Domyślnie

My mamy automatyczną klimatyzację i ustawiamy zawsze na 22 stopnie( skala pomiędzy 16 a 29 stopni) to jest tak w sam raz bo poniżej to już robiło by się zimno i była by za duża różnica temperatur.
I tak przy córci jak była całkiem mała i teraz gdy urodził się synek na początku czerwca to używamy klimy od samego początku nie wyobrażam sobie bez niej podróży i jak pomyślę o tym potwornym cieple w samochodzie to chyba bez klimatyzacji nigdzie byśmy się z dzieciakami nie ruszali.
I jak do tej pory nikt z nas nie nabawił się zapalenia gardła czy czegokolwiek innego, podstawą jest trochę pomyśleć a nie nastawić na najniższą temperaturę trząść się z zimna w samochodzie a potem otrzymać uderzenia gorąca tego nikt nie jest w stanie wytrzymać, wystarczy obchodzić się z nią z głową i wszystko jest ok.
A w dodatku jeszcze przed narodzinami synka daliśmy ją sprawdzić i wyczyścić, czyli odgrzybić itp.
Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2009, 22:29
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

22 stopnie to chyba najbardziej odpowiednia temperatura jak pisze aniasz,my tez tak zawsze ustawiamy klime i jeszcze nikt sie nie rozchorowal.Przen narodzinami synka cale ustrojstwo zostalo wyczyszczone i zalozylismy nowe filtry w tym dla alergikow i jest ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2015, 20:31
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: klimatyzacja w samochodzie

ja staram się nie używać kliematyzacji przy dziecku, ale czasami się nie da bo jest za ciepło, a w zimie nagrzewamy samochód i wyłączamy, nie chodzi cały czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania