Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-03-2009, 18:12
agatad agatad jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
agatad.polki.pl

Domyślnie Hemoroidy u maluszka?

Mam nie lada problem. Zauważyłam u mojego 2,5 letniego synka hemoroid. Jest duży i pojawia się po robieniu kupki (mimo, że maluch nigdy nie miał zaparć)! Bardzo mnie to niepokoi i zdaje się, że wizyta u pediatry będzie konieczna.
Póki co proszę o radę - może i wy dziewczyny miałyście taki problem ze swoimi brzdącami. Może ktoś poleci jakieś sprawdzone maści itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-03-2009, 18:41
tosienka tosienka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosienka.polki.pl

Zdjęcia: 6
Domyślnie

Nie musi miec zaparc, wystarczy twardsza kupka ktora ciezko wypchnac.
Z pewnoscia wizyta u lekarza jest niezbedna. Pewnie zaleci diete bogata w błonnik .Jesli zajdzie potzreba stosowania lekow czy masci to lekarz dobierze je odpowiednio do przypadku. To co zadzialalo u jednego nie musi zadzialac u Twojego malca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2009, 10:26
Member

Zobacz mój nowy profil
agatad.polki.pl

Domyślnie

Hmm, niepokoję się coraz bardziej... Jasiek w życiu nie miał twardej kupki , a co do diety... Powiem tak - na czczo zjada jabłko ze skórką albo pomarańczę...
Masz rację Goplanko, nie ma co rady szukać u innych i czas wybrać się do lekarza. Chciałam tylko wiedzieć czy ktoś ma też taki problem, no i może są jakieś wypróbowane leki - takie super i 100 procent skuteczności w większości przypadków... Chociaż masz rację, co jednemu pomoże...ale spróbować można
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2009, 11:30
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosienka.polki.pl

Domyślnie

Nie lecz dziecka na wlasna reke, lekarka malego zobaczy i dostosuje lek do potrzeb, nie ma leku 100% skutecznego.
Hemoroidy powstają z powodu źle funkcjonującego jelita grubego.Jego praca jest w jakimś stopniu upośledzona (z wielu czynników:zła niezdrowa dieta, upośledzone wchłanianie pokarmu,słabe żucie pokarmu, dysbakterioza, objadanie się, itp ) i pewne fragmenty jelita są rozciągnięte, nie pracują tylko wysuwają się na zewnątrz i bolą.Wiec jak widac nie chodzi tu tylko o twarde kupki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2009, 11:31
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosienka.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał musia Zobacz post
a co do diety... Powiem tak - na czczo zjada jabłko ze skórką albo pomarańczę...
Eee...i co w zwiazku z tym ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2009, 18:45
Member

Zobacz mój nowy profil
agatad.polki.pl

Domyślnie

Dzięki za wyczerpujące informacje. Co do diety - myślałam, że mały zjada sporo błonnika, potrawy uznawane za rozwalniajace itp., więc kupki były ok. A tu hemoroidy..? Ale tak prawdę powiedziawszy to zdaje się w rodzinie męża problem hemoroidów to nie nowość. A zatem pewnie winne są geny (a co za tym idzie jakiś problem dziedziczny).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2009, 14:11
animalia1 animalia1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
animalia1.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał musia Zobacz post
Mam nie lada problem. Zauważyłam u mojego 2,5 letniego synka hemoroid. Jest duży i pojawia się po robieniu kupki (mimo, że maluch nigdy nie miał zaparć)! Bardzo mnie to niepokoi i zdaje się, że wizyta u pediatry będzie konieczna.
Póki co proszę o radę - może i wy dziewczyny miałyście taki problem ze swoimi brzdącami. Może ktoś poleci jakieś sprawdzone maści itp.
Powiem szczerze, że pierwszy raz czytam o przypadku "dziecięcych hemoroidów" Powinnaś udać się do lekarza...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2017, 22:18
danielahabros2017 danielahabros2017 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
danielahabros2017.polki.pl

Domyślnie Odp: Hemoroidy u maluszka?

Z doświadczenia, mój mały przez prawie cały rok miał problemy z załatwianiem się więc wyszedł mu mały hemoroid i z czasem zanikł. Wzmocniłam mu dietę w błonnik (pestki lnu, które wrzucam do jedzenie zmielone), i przede wszystkim aby nie zaczął się bać iść do łazienki bo to czasem tez się zdarza przez strach ze będzie go bolało
http://hemoroidy.blog/jak-zlagodzic-bol/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2017, 23:35
rupert1 rupert1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
rupert1.polki.pl

Wystarczy wzbogacić dietę naszego niemowlaka o błonnik i hemoroidy powinny zniknąć. Tak samo jak u dorosłych
Stary 04-10-2017, 16:12
stronglychilled stronglychilled jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
stronglychilled.polki.pl

Najważniejsza bedzie zmiana diety, duzo ruchu i higienia. ostatnio trafilam na bardzo ciekawy artykul. prosze sobie przeczytac http://hemoroidy.blog/domowe-sposoby/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania