Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

    Karmie piersią, dawno juz wszystko się pogoiło, ale brzuch jakoś nie chce wróćić do normy... jestem raczej szczupła, ale zwisajaca skóra brzucha doprowadza mnie do pasji :/
  •    
       

    #2
    Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

    Rozumiem Twoje zniecierpliwienie, niestety nie tylko skóra ale i mięśnie brzucha podczas ciąży ulegają nadmiernemu rozciągnięciu. Aby skóra odzyskała swoją elastyczność a mięśnie znów były napięte czasami ( bo jest to bardzo indywidualna kwestia) jest to długotrwały i mozolny proces. Ale dość już tych pesymistycznych opowiadań zawsze jest sposób, a mianowicie: staraj się wzmocnić mięśnie poprzez ćwiczenia, nie tylko brzuszki, ale również skłony, przysiady czy też regularne spacery . Doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń jest masaż, a przy tej okazji również nawilżenie skóry brzucha, do którego możesz używać kosmetyków z ujędrniającej serii jak również oliwki dla dziecka, którą na pewno masz w domu . Regularność tych działań zapewni wspaniałe efekty

    Pozdrawiam
    Anna Winiarczyk
    Położna

    Skomentuj


      #3
      Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

      Ja szybko schudłam po ciąży al niestety moja skóra już nigdy nie była taka sama...miałam bardzo duży brzuch w ciąży i skóra bardzo się rozciągnęła, mimo ćwiczeń mój brzuch niestety nie wygląda tak jak kiedyś...

      Skomentuj


        #4
        Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

        Ja schudłam bo nie miałam czasu na jedzenie, byłam bardzo często sama z maluszkiem a drugie dziecko chodziło do roboty... No i ciągle nosiłam Franka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

          To jak wygląda brzuch po ciąży zależy od indywidualnych predyspozycji, znam kobiety które intensywnie trenowały po porodzie i dbały o skórę brzucha a mimo to nie wróciły do figury sprzed ciąży, a znam też takie które niecały miesiąc po porodzie wyglądały tak jakby nigdy nie były w ciąży. Jednak uważam, że intensywna opieka nad dzieckiem i dodatkowe ćwiczenia oraz pielęgnacja skóry sprawi, że powrót do figury sprzed ciąży będzie znacznie szybszy. Najlepiej jednak byłoby aby mięśnie brzucha były silne przed zajściem w ciążę :-)

          Skomentuj


            #6
            Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

            Ja po 6 miesiącach karmienia spadłam do takiej wagi jaką miałam w liceum ;D, do tego jadłam wszystko i bez wiekszyh ograniczeń. Ale przyznam, że brzuch zszedł na samym końcu

            Skomentuj


              #7
              Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

              U mnie też najpóźniej zszedł i do dziś nie jest już taki płaski jak kiedyś niestety. Robię te brzuszki, biegam i przyznam, że tak sobie to idzie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                NO tak...brzuch już nie ten sam, co przed ciążą. Pępęk tez ma iny kształt, ale coś za coś

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                  Na to trzeba troche poczekać. Mięśnie jeszcze długą nie wrócą do normalnego poziomu. Trzeba robić ćwiczenia rozciągające i z czasem się poprawi.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                    Ja juz czekam kilka lat to już nie to samo ech

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                      wszystko zależy od naszych uwarunkowań fizycznych i genetycznych, jedne kobiety za chwilkę po porodzie są szczupłe jak osa - znam takie a innym zostaje tu i ówdzie, mi osobiście pomogło karmienie piersią i aktywność fizyczna dostosowana do mojej kondycji i czasu od porodu, starałam się ruszać, chodziłam na długie spacery z wózkiem lub dziecko było w chuście i jakoś kilogramy schodziły - w moim przypadku nie od razu ale po czasie, jadłam też racjonalnie i regularnie - przede wszystkim coś pożywnego a nie zapychającego - bo znam takie mamy, które w biegu jedzą na stojąco bo dziecko, bo pranie, bo sprzątanie

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                        Dokładnie Wszystko zależy od naszych genów. Ja z kolei mam na odwrót. Całe życie próbuję przybrać na wadze. Mam strasznie szybką przemianę materii i naprawdę nie wiem ile musiałabym jeść żeby chociaż kg przytyć. W jednej i drugiej ciąży przybrałam tylko po 10 kg i po porodzie kwestia miesiąca i wracałam do swojej wagi robiąc wszystko żeby te kilogramy zatrzymać. Niestety chudłam i tak



                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                          Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                          Dokładnie Wszystko zależy od naszych genów. Ja z kolei mam na odwrót. Całe życie próbuję przybrać na wadze. Mam strasznie szybką przemianę materii i naprawdę nie wiem ile musiałabym jeść żeby chociaż kg przytyć. W jednej i drugiej ciąży przybrałam tylko po 10 kg i po porodzie kwestia miesiąca i wracałam do swojej wagi robiąc wszystko żeby te kilogramy zatrzymać. Niestety chudłam i tak
                          Wiem o czym mówisz. Mój mąż to też chudzinka i też probuje przytyć bez żadnego skutku. Też pochłania jedzenie w ogromnych ilościach a po nim tego nie widać. Taki wasz urok.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                            Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                            Wiem o czym mówisz. Mój mąż to też chudzinka i też probuje przytyć bez żadnego skutku. Też pochłania jedzenie w ogromnych ilościach a po nim tego nie widać. Taki wasz urok.
                            mój Mąż to też przecinek waży 69 kg przy 170 cm - i nie przytyje choćby jadł codziennie kg słodyczy grubszym być źle jest i chudym też nie za ciekawie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                              Może takie intymne pytanie - ale czy pozostały Wam rozstępy po ciąży? mi udało się tego uniknąć - ale moja siostrze nie i ma straszne kompleksy na tym punkcie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X