Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

    Kiedyś popełniłam przerażający błąd i zdecydowałam się na kredyt we frankach. Moim zdaniem dziś banki popełniają przestępstwo, albowiem nie chcą pomagać swoim klientom. Teraz spłacam dużo wyższe raty, bo ta waluta bezustannie drożeje oraz jest silniejsza w stosunku do polskiej złotówki. Macie może jakieś idee, jakim sposobem dochodzić praw w sądzie czy też jakie pismo wystosować do banku, aby choć odrobinę wspomógł w rozwiązaniu sprawy? Ledwo udaje mi się utrzymać rodzinę, a stałe podwyżki waluty po prostu mnie wykończą.
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 01-07-2015, 10:46.
  •    
       

    #2
    Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

    Jakie przewinienie? Dlaczego zrzucasz winę na bank? Czemu stereotypowi ludzie mają płacić za błędy innych? Tego przenigdy nie zrozumiem. Instytucje finansowe stoją przy swoim - moim zdaniem robiąc przyzwoicie, nie wierzę, że w umowach nie ma dopisku, że kredyty w innych walutach są owiane niebezpieczeństwem. Jakkolwiek to racjonalne, że kursy mogą się zmieniać, w takim razie czasami płaci się mniej, a nieraz więcej, gdyby frank był tani, to prawdopodobnie byście się wywyższali, że udało się Wam zaoszczędzić. A tak - duży szloch.
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 01-07-2015, 10:46.

    Skomentuj


      #3
      Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

      Również nie uważam żeby banki popełniały "przewinienie". Równie dobrze możemy zapytać czemu banki nie umarzają kredytów branych w złotówkach? Ludzie decydujący się na kredyt w innej walucie dobrze wiedzieli że ryzyko jest duże.

      Skomentuj


        #4
        RE...

        Popieram - frankowicze muszą wypić to piwo, jakie sami sobie naważyli. Jesteśmy dorośli i wypada brać zobowiązanie za to, co się uczyniło. Podpisywałaś umowę? Teraz płać bądź też pożegnaj się z domem. Taka jest zgodność z rzeczywistością i bank na pewno nie odpuści. Żadne pisma, zawodzenie czy pisanie zbiorowych pozwów do rządu nie pomogą, albowiem zwykli obywatele nie będą za was płacić. Tak to by chciał każdy. Trzeba myśleć, zanim popełni się jakąś bajędę. Daliście się złapać na obiecanki to dziś należy płacić.
        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 01-07-2015, 10:46.

        Skomentuj


          #5
          Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

          Też się zgadzam, ja mam kredyt w złotówkach i też był czas, że trudno wiązaliśmy z mężem koniec z końcem, były nerwy z powodu braku pieniędzy, ale ostatnią rzeczą jaka by mi przyszła do głowy to jęczenie, że to wina banku czy państwa. Ja podpisałam umowę, ja wzięłam kredyt i to ja nie przewidziałam wszystkich konsekwencji i możliwych komplikacji. Tak samo jest z Frankowiczami, biorąc kredyt jakikolwiek ponosi się ryzyko, a kredyt w innej walucie ma to ryzyko zwiększone. Nie wyobrażam sobie, że państwo czy banki miałyby Frankowiczom pomagać w spłatach czy umarzać kredyty z jakiej racji? To może mi też niech umorzą,, spłacą? Co ja to gorsza jestem

          Skomentuj


            #6
            Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

            na wzroście kursu franka straciliśmy czterdzieści tysięcy, to okropne, ale trudno, była umowa, wiedziały gały co brały

            Skomentuj


              #7
              Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

              Warto obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=Ihw5fOF6MHU

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

                Jest też inny sposób spłaty sprawdź sobie cena chf w kantorach internetowych i wymień sobie PLN na CHF i będziesz mógł spłacać kredyt na spokojnie we frankach ciekawa alternatywa z której korzystam od dłuższego czasu.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

                  Moim zdaniem dobrą opcją jest kupowanie waluty w sieci.
                  Wychodzi taniej niż w zwykłych kantorach. No i nie trzeba nawet wychodzić z domu.
                  Warto porównać oferty różnych kantorów. Z tego co kojarzę Ergokantor.pl całkiem dobrze wypada na tle innych.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

                    Myślę, że najrozsądniejsze będzie przewalutowanie kredytu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

                      Jak wyżej. naważyłeś sobie piwa to teraz je wypij.
                      Co byś powiedział w sądzie" nie wiedziałem, że waluta wzrasta i opada".
                      Zawsze można sprzedać nieruchomość

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

                        Bardzo współczuję wszystkim , którzy mają kredyt we frankach. Brat mojego męża musi spłacić mieszkanie i wyjdzie na to, że za mieszkanie zapłaci dwa razy więcej niż jego rynkowa wartość

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

                          czescccc

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

                            Żal mi ludzi, którzy dali się nabrać na kredyty we frankach. Ogólnie odwieczna zasada jest taka, że kredyt bierze się w swojej walucie. Tak jest najbezpiecznej. Ale z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie żyje. I frankowicze wlasnie zaryzykowali. Pare lat bylo fajnie, a teraz jest gorzej. Pozostaje licztc na spadek kursu. Jakos nie wyobrazam sobie, zeby teraz np. podatnicy mieli do tego dokładac. Państwo moze wprowadzic jakies regulacje co najwyzej.
                            A inna zasada jest taka, ze z bankami jak najdalej. Tylko konto na wyplate i karta do bankomatu. Żadnych kredytow ani debetów. Taka jest moja zasada.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

                              Musisz po prostu ten kredyt przewalutować, aby uniknąć ryzyka wzrostu rat z powodu wahań kursów walutowych, które ostatnio dość często skaczą. Jednakże kredyty w złotówkach również są obarczone dość dużym ryzykiem, w związku z wahaniami tzw. stóp procentowych.

                              Nie ma tutaj jednoznacznej porady, najlepiej po prostu nie brać kredytów, ale czasami tak się po prostu nie da...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X