Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak odzwyczaic roczne dziecko od piersi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Witaj.
    Ja nauczyłam się jednej rzeczy. Już kilkakrotnie chciałam zaprzestać karmienie.wszystkie próby kończyły się fiaskiem- a dlaczego? Bo ja nie byłam gotowa zakończyć karmienia. Mały popłakał całą noc a ja nad ranem dawałam mu pierś bo stwierdziłam że jemu jest ona potrzebna, że ja nie mam siły. ostatnio stwierdziłam że już koniec. Zauważyłam ze dla Małego to jest tylko przytulanie. A bez ciućkania może sie do mnie wtulić. Jak na razie przypomina sobie o piersi ale po chwili odsuwa się od mnie i sam do siebie mówi NIE! Ja jestem gotowa by skończyć po 20 miesiącach. I wkurza mnie to jak inni oczekują wyjaśnień czemu do tej pory karmiłam. Karmiłam bo chciałam .Skończyłam bo też chciałam. Nie warto poddawać się presji. Ja straciłam tak kilka miesięcy wspaniałych chwil gdy wmawiałam sobie że jestem zła matką, bo mimo że mały ma rok ja go jeszcze karmie. Jak będę mieć kolejne dziecko będę starać się je karmić do takiego wieku. Mam zamiar się cieszyć tymi chwilami.
    http://mamaczytata.pl/pokaz/4690/wojtek

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Dziewczyny ja mam podobny problem. Chciałabym stopniowo odstawiać małą od piersi. Tzn. chcę karmić tylko nocą, no i może nad ranem. Ale nie wiem jak się do tego zabrać.
      Julcia za nic w świecie nie chce pić mleka modyfikowanego. Gdy widzi butelkę to wymachuje rączkami i nóżkami, kręci główką i zaciska buźkę. Próbowałam z kubeczkiem ale też nic z tego. Ona ogólnie nie przepada za napojami, nie pije soczków i herbatek (tylko w upały), więc nie wiem jak przekonać ją do picia mleka.
      Lubi za to zupki warzywne ugotowane przeze mnie (nie papki tylko z kawałkami warzyw), uwielbia "Misiowy jogurcik" i owocowe deserki (choć deserki nie zawsze). Chętnie też zajada sam chlebek lub ser żółty domowej roboty (nie mam pewności czy może go już jeść). Kiedyś lubiła kaszki na mleku modyfikowanym (np. z Bobovity) ale ostatnio jest im niechętna.
      Dziewczyny może wiecie jak mam ją przekonać do mleka modyfikowanego Bo myślę, że jest o wiele za wcześnie aby zupełnie z niego zrezygnować. Julia ma 11 miesięcy.

      Skomentuj


        #18
        mysle ze z tym mlekiem to nie musisz jej wmuszac, jezeli potym jak ograniczysz jej karmienia np tylko do 2(co lacznie moze dawac nawet 0.5 litra mleka) to reszte nadrobi w jedzeniu - kaszki,jogurty, ryz na mleku itp.
        ja mojego mialam chyba przez 4 miesiace na 2 piersiach i kaszka rano i wieczorem lyzeczka(potem nauczyl sie jesc po zasnieciu z butli,ale do dzis na swiadomo nie ruszy butli) a mleczka to nie chce pic z butli/niekapka/kubka.. nic.

        teraz nie daje mu juz wogole piersi (ma 14 mies) i nie pije tez mleczka bo nie lubi modyfikowanego , nawet kaszki ryzowej rozrobionej w mleku modyfikowanym nie ruszy, a mleczno-ryzowa zje

        a moze jak ograniczysz karmienia to Ci zacznie pic/jesc kaszki

        Skomentuj


          #19
          Dziękuję Pieczulka. Spróbuję ograniczyć te karmienia. Problem w tym, że karmię ją piersią "na zawołanie" a inne posiłki daję według mojego uznania. Staram się nie karmić zbyt często, żeby nie jadła non stop tylko co jakieś 3 godz ale ona i tak co troszkę domaga się cycusia.

          Skomentuj


            #20
            Witaj Beata88.Widzę że mieszkasz niedaleko mnie,bo ja mieszkam koło Stalowej Woli także niedaleko. A teraz do rzeczy, ja też miałam problem z odstawieniem mojej córci od piersi.Miałam plan karmić ją tylko do roku i tyle, plany planami a w życiu inaczej wyszło karmiłam 19 m Jak zaczęłam myśleć o stopniowym odstawianiu to wprowadzilam mleko, najpierw NANHA ze wzgl.na alergię starszego synka, w 8m zrobiono jej testy z krwi na alergię i okazalo się ze nie jest na nic uczulona i wtedy podalam jaj kaszki na mleku BoboVita niestety mleko ją uczuliło Od lekarza dostałam Receptę na Bebilon Pepti i zaczęłam jej podawać i na początku go niechciala ale...jak domagala się cycusia to ja jej wtedy mleko lub coś do picia soków nie chciała wcale tylko herbatki granulowane owocowe no i pragnienie zwyciężyło zaczęła więcej pić a mniej ssać cycusia. Ustaliłam plan:cycuś 3 razy dziennie i do woli w nocy na początku się buntowała ale szybko się dostosowała no i więcej wtedy zaczęła pić i jeść.W 18 m zrezygnowałam z karmienia w dzień i o dziwo bez jakichkolwiek oporów jeszcze miesiąc karmiłam w nocy i koniec, udało się bez problemu tylko mi było jakoś tak smutno Pozdrawiam i życzę powodzenia.


            Skomentuj


              #21
              Ja synka karmiłam 23 miesiące... Hmm, powiem tak - u mnie jedyną formą odstawienia, ktora odniosła oczekiwany efekt było drastyczne zniknięcie mamy na 3 dni! No fakt, sprawa wzbudza kontrowersje, ale nic innego nie działało. Kiedy mnie nie było młody nie histeryzował, nie szantażował, po prostu nie było "cycusia" i już. Nie wiem czy w przypadku roczniaka taka wersja powinna wchodzić w grę, ale w przypadku nieco starszych wielbicieli mamusinego cycusia - goraco polecam

              Skomentuj

                     
              Working...
              X