Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak się pozbyć mleka z piersi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    ja po drugim poronieniu bralam jakies tabletki i piersi obwiazywalam przez ok 6 dni a tabsy bralam dluzej (niepamietam ile dokladnie) oczywiscie tabletki przepisal mi ginekolog i powiem szczerze ze mi nic od tego nie bylo i zadnych skutkow ubocznych nie mialam ale kazda z nas jest inna i inaczej moze reagowac

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      ja córę przestałam karmić jak miała 6 miesięcy i to z dnia na dzień, bez odciągania, bez bólu, nie wiem czy była to "zasługa" leków które musiałam brać (ostre zapalenie jajników) czy już była pora na pożegnanie piersi (dostawał pierś już tylko rano i wieczorem).
      teraz mam podobną sytuację- w ciągu 3 dni muszę odstawić małego od piersi, tylko że on jada częściej (2 razy w dzień i w nocy, bardziej jako smoczek...), fakt że piersi już mi się nie napełniają na maxa, ale mleka mam sporo i boję się jak to będzie.
      zastanawiam się nad jakimiś starymi (babcinymi) sposobami, słyszałam że spalenie mleka działa. wiecie coś na ten temat?

      Skomentuj


        #18
        Dziwne że lekarz zalecił przerwanie karmienia bo tylko przy wyjątkowych lekach takich jak psychotropy trzeba przerwac karmienie.Ja też mialam zapalenie przydatkow bralam antybiotyki,metronidazol i wiele innych mocnych lekow i niemusialam przerywać karmienia.
        A po drugie lekarz powinien przepisać leki na zahamowanie laktacji.


        Skomentuj


          #19
          Ja na początku odciągałam ale jak mi laktator pękł to wypiłam kieliszek wina i zrobiłam długą ciepłą kąpiel. W wodzie masowałam piersi (ale bardzo delikatnie, raczej polewałam wodą)i po kąpieli nachyliłam się nad wanną i samo ściekało. Poruszałam się trochę i znowu ściekało. Później przez pare dni powtarzałam - tylko już bez wina .
          Przeszło po jakimś tygodniu. Później po jakiś miesiącu pojawił się pokarm na jakieś dwa dni ale w małych ilościach i przeszło (a wtedy piłam szałwię).

          Skomentuj


            #20
            Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
            Dziwne że lekarz zalecił przerwanie karmienia bo tylko przy wyjątkowych lekach takich jak psychotropy trzeba przerwac karmienie.Ja też mialam zapalenie przydatkow bralam antybiotyki,metronidazol i wiele innych mocnych lekow i niemusialam przerywać karmienia.
            A po drugie lekarz powinien przepisać leki na zahamowanie laktacji.

            7 lat temu lekarz kazał(odwlekałam rozpoczęcie leczenia 3 miesiące), teraz też i za żadnym razem nie były to psychotropy, i w obu przypadkach inni lekarze, dziś usłyszałam że absolutnie nie mogę karmić małego.
            poza tym w większość leków jest niewskazana przy karmieniu piersią
            a leków na zahamowanie laktacji nie chciałam ja, nie pytam o tabletki tylko czy znacie "babcine" sposoby...

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jak się pozbyć mleka z piersi?

              a co daje obwiazywanie piersi moja corka placze i to bardzo mocno jak nie chce jej dostawic do piersi słyszałam cos o szałwi ale nie próbowałam
              basia

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jak się pozbyć mleka z piersi?

                zajęło nam to 5 tygodni... ale już malutki nawet się nie upomina i przesypia całe noce a od 2 dni nawet zacząl przed spaniem mleko modyfikowane pić
                pierwsze 2-3 dni to była próba całkowitego rzucenia natychmiast, ale ani ja ani mały nie znaleźliśmy w sobie wystarczająco dużo siły... przez pozostałe 2i pół tygodnia dostawał już tylko do spania i w środku nocy/ nad ranem. a któregoś wieczoru skończyło się całkowicie, trochę się buntował ale mniej niż na początku
                uważam to za nasz mały-wielki sukces. teraz spokojnie mogę zająć się swoim zdrowiem...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jak się pozbyć mleka z piersi?

                  aha prawdopodobnie mięta i szałwia zatrzymują laktację, a na mnie podziałało stopniowe zmniejszanie karmienia (przed cycem dostawał kaszkę łyżeczką)

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jak się pozbyć mleka z piersi?

                    całe pięc tygodni to dużo ja miałam dwie nie udane próby postanowiłam od piątku zaczac proces odstawiania napisze jak poszło trzymajcie kciuki pozdrawiam
                    basia

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jak się pozbyć mleka z piersi?

                      no powiem tylko że z doświadczenia wiem iż przy dziecku najważniejsza jest konsekwensja i jak już rzucać to na całkiem, bo dziecko nie wie co się dzieje...

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X