Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak ubierać noworodka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak ubierać noworodka?

    Witam
    Już niedlugo zostane mamusią - to moje pierwsze dziecko, teraz jestem na etapie kupowania ciuszków i powiem szczerze ze nie wiem za bardzo jak i z czym się nosi. Te kaftaniki, pajacyki, śpioszki, body... Bardzo proszę o pomoc i porady kiedy i co, pod co się zaklada.
    Z góry dziekuje.
  •    
       

    #2
    Hej!

    Kaftanik zakładasz pod body albo jakąś bluzeczkę. Ale to zależy kiedy rodzisz,
    żebyś nie przegrzała maluszka. Ja rodziłam w styczniu więc kaftanik
    był obowiązkowo. Możesz wybrać czy będziesz ubierać w bluzeczki czy też
    w bodziaki. Ja najpierw nastawiłam się, że będę używać bluzeczek,bo
    wszędzie było napisane, że wtedy pępuszek lepiej się goi bo nic do nie
    obciera. Ale jej szybko odpadł to raz, a dwa to i tak pieluszka go zakrywa,
    więc dla mnie trochę z tym ściema. A bodziaki dla mnie były lepsze bo nie
    przesuwały się po całym brzuszku i nie podchodziły pod szyję
    No i na bodziaka albo koszulkę śpioszki. A pajacyk zastępował mi
    bodziaka plus śpiochy. Pajace są dość wygodne jak dla mnie. Mniej
    rozpinania maluszka i jakoś tak szybciej mi szło


    Skomentuj


      #3
      Nusiak przepraszam, ale pod body zakładałaś kaftanik ?
      ja odwrotnie... na body kaftanik i na to śpiochy (ale ja rodziłam w
      marcu, więc chłodno było)
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Ja zakładałam pod body, bo tak to nie latał jej ten kaftanik po całym ciałku.
        Bodziak przytrzymywał kaftanik na miejscu. Ponadto bodziaki były kolorowe
        i takie wesołe, a kaftaniki miałam same białe
        Tak samo zakładały jej pielęgniarki w szpitalu i robiłam tak jak one.
        Zresztą tak samo poradziła mi mama
        Ale jak widać obie metody dobre, bo nasze dzieciaczki są już szczęśliwymi
        roczniakami (a moja to już prawie półtora roczniakiem )


        Skomentuj


          #5
          Pierwsze słyszę, naprawdę ... body to taka pierwsza bielizna. Kurcze noooo.... zaszokowałaś mnie. Body to takie przylegające jest, kaftanik luźniejszy.. jak to tak?

          Ciekawa jestem jak inne dziewczyny.. bo może się okazać że to ja źle ubierałam dziecko
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #6
            Ale ja na początku też jak czytałam takie przykładowe wyprawki,
            to też dzwoniłam co jakiś czas do mamy i pytałam co to pajacyk, body,
            śpiochy a już półśpiochy były dla mnie zagadką

            A dla mnie kaftanik to bielizna. Bo bodziaki to dalej używam zamiast
            koszulek jak mała idzie do piaskownicy i jest chłodniejszy dzień. To, żeby jak
            się nachyli to jej plecków nie zawiało. Dlatego ja body traktuję jako
            koszulki a kaftaniki to pożegnałam już przed zeszłymi wakacjami, jako
            bieliznę niemowlęcą.
            No nie wiem, może ja jakaś zakręcona jestem Nie wykluczam tego
            Ale mi tak nawet było wygodniej no i małą mogłam ładnie ubrać, bo tak
            jak pisałam bodziaki są śliczne a te kaftaniki to ja miałam same białe

            A jak zakładałaś małemu pajacyka to pod spód bodziaka czy kaftanik dawałaś?
            Last edited by Nusiakova; 18-05-2009, 00:36.


            Skomentuj


              #7
              Nusiaczku ja właśnie też nie używam kaftaników już ho ho... nawet nie pamiętam kiedy. Podobnie jak Ty używam body nadal, nawet już kupiłam
              takie od 18 do 24 miesiecy z tych powodów co Ty.
              Ale, żeby body na kaftanik nie widziałam jeszcze
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Hehe, widzisz to ja taka wywrotowa jestem Ale robiłam tak jak mi było
                wygodniej.

                A pajacyka zakładałaś na kaftanik czy na bodziaka?

                Bo ja też sobie tak dumałam jak Julka się urodziła, czy ja na pewno dobrze
                robię i stwierdziłam, że body to tak zamiast koszulki, tak mi jakoś bardziej
                podchodziło bo są na długi i na krótki rękaw. I bardziej wyglądają na
                koszulki, ze względu na duży wybór wzorów. A kaftaniki to białe jak każda
                bielizna. Tak mi się nasunęły moje wywody z niemowlęcych czasów Julki


                Skomentuj


                  #9
                  Ale ja kaftaniki to miałam rózne nie tylko białe. Ale ogólnie kaftaniki to tylko w domu używałam. No chyba, że miałam jakiś komplet fajny kaftanik +śpiochy to wtedy np do lekarza. Pajacyki ubierałam tylko na body, bo pajace to raczej też tylko do spania (zresztą nadal Julek śpi w pajacach).
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    A ja pajacyki też na kaftaniki A w pajacykach też mi mała śpi, ale ostatnio
                    już nie bo się poci. I zakładam jej piżamki z krótkim rękawem i długimi
                    nogawkami. I tak fajnie sobie pociera bosymi stópkami o pościel Chyba
                    jej to frajdę sprawia
                    Ale nie znalazłam w żadnym sklepie takie zestawu: krótki rękaw, długie spodnie
                    i musiałam sama ciąć i szyć rękawy
                    Last edited by Nusiakova; 18-05-2009, 01:01.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja rodze w czerwcu i nie kupowalam spioszkow i kaftanikow a jedynie body, rampersy, pajacyki, koszulki, bluzeczki dł rekaw, ogrodniczki myslicie ze to wystarczy??
                      mysle ze na poczatku najłatwiej bedzie mi ubrac noworodka w body i pajacyk a jak bedzie cieplo to jedynie body
                      a ze kafatanik pod body to tez pierwszy raz slysze wszystkie mamy które znam to ubierały body lub takie koszulki wiązane chyba batestowe sie nazywaja a na to kaftanik i spioszki bo przewaznie kupowało sie w komplecie kaftanik+spioszek

                      http://mamaczytata.pl/pokaz/7736/filipo
                      BABY FILIP 22.06.2009R G.7.37 3390G59CM
                      .

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja pisząc o kaftanikach miałam na myśli coś takiego:
                        http://sklep.salonkama.pl/galerie/k/...iemow_2603.jpg lub wiązane z boku:
                        http://foto.recenzja.pl/foty/kaftani...153c592a2.jpeg
                        jak to na pierwszym planie.
                        Dlatego pisałam, że miałam je tylko białe i mi kojarzą się z bielizną a nie z koszulkami.
                        I ja zakładałam je pod body

                        A nie takiego:
                        http://sklep.petit.pl/photo/m_Ewa%20...ik%20zolty.jpg
                        Tych to prawie nie używałam, nawet do śpiochów wolałam założyć body.
                        Last edited by Nusiakova; 18-05-2009, 01:42.


                        Skomentuj


                          #13
                          no i wszystko jasne i racja ze zakladalas pod bodziaki bo to faktycznie bielizna
                          mnie sie nie podobaja te zestawy wlasnie śpioch + kaftanik dlatego nie kupywalam juz bardziej wole pajacyki

                          http://mamaczytata.pl/pokaz/7736/filipo
                          BABY FILIP 22.06.2009R G.7.37 3390G59CM
                          .

                          Skomentuj


                            #14
                            ja rodzilam w sierpniu i bylo bardzo cieplo wiec zakladalam tylko body z krotkim rekawkiem albo tzw.pajacyk.na chlodne dni body plus na to bluzeczka i spodenki.kaftanikow takich jak NUSIAKOVA nie mialam.
                            shannon

                            Skomentuj


                              #15
                              Mnie też nie bardzo Dlatego kupowałam body, osobno śpiochy i właśnie pajacyki. No i kaftaniki


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X