Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczepionkowy zawrót głowy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

    No i to jest temat szeroki i długi jak rzeka... Szczepionki... Chyba większosć rodziców ma tutaj problem z tym czy szczepić czy nie :/ My na pneumokoki raczej nie będziemy szczepić, maż czytał o tym i o skłądzie szczepionki i podpytywał pielęgniarkę i średnio nam doradzała, choć lekartka znów nas skłaniała. Więc człowiek wychodzi z przychodzi głupszy niż tam wszedł.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

      Zgodnie z informacją w dokumentacji nt. szczepionek: Prevenar 13 można podawać jednocześnie z następującymi szczepionkami, zarówno monowalentnymi jak i skojarzonymi: szczepionką przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi -
      acelularną lub pełnokomórkową, szczepionką przeciw Haemophilus influenzae typu b, inaktywowaną szczepionką przeciw polio, szczepionką przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, szczepionką przeciw meningokokom typu C, szczepionką przeciw odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej i szczepionką przeciw rotawirusom.

      rekomenduje się oddzielne szczepienia w przypadku szczepionki Infanrix hexa.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

        Do tej pory szczepiliśmy synka płatną szczepionką Infanrix 5w1 i wszystko było na szczęście dobrze ale pomału zaczynam myśleć o kolejnej szczepionce na MMR której się bardzo boję. Kiedy szczepiliście lub czy w ogóle szczepiliście nią swoje dzieci?

        Skomentuj


          #34
          Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

          Dziewczyny zdarzyło wam się szczepić dawką przypominającą z opóźnieniem?? Moja miała mieć dziś drugie szczepienie przeciwko ospie ale ma jelitówkę i musiałam przełożyć. Pielęgniarka powiedziała że musimy odczekać tydzień a najlepiej dwa. Jak zaszczepię ją za 2 tyg to będzie jakieś 4-5 tyg po czasie kiedy miała dostać tą drugą dawkę. Nie wiem czy to jakoś wpływa na skuteczność tego szczepienia??

          Skomentuj


            #35
            Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

            Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
            Dziewczyny zdarzyło wam się szczepić dawką przypominającą z opóźnieniem?? Moja miała mieć dziś drugie szczepienie przeciwko ospie ale ma jelitówkę i musiałam przełożyć. Pielęgniarka powiedziała że musimy odczekać tydzień a najlepiej dwa. Jak zaszczepię ją za 2 tyg to będzie jakieś 4-5 tyg po czasie kiedy miała dostać tą drugą dawkę. Nie wiem czy to jakoś wpływa na skuteczność tego szczepienia??
            ja nie mialam takiego przypadku ale jjmkagdzies byl wątek odnosnie szczepien i czekania po leczeniu gdzie pediatra Jurkowski cos na pewno o tym pisał dość dużo moze cos tam znajdziesz

            Skomentuj


              #36
              Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
              ja nie mialam takiego przypadku ale jjmkagdzies byl wątek odnosnie szczepien i czekania po leczeniu gdzie pediatra Jurkowski cos na pewno o tym pisał dość dużo moze cos tam znajdziesz
              dzieki za info, przeszukam sobie, bo nie kojarzę tego postu

              Skomentuj


                #37
                Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                W sumie to przypominam sobie wątek gdzie Doktor pisał o tym ile trzeba odczekać po chorobie, a ja zastanawiam się jak długa może być przerwa między jedną dawką a drugą. Pierwszą dawkę dostała w lutym i miałyśmy przyjść po 6-7 tyg na drugą, ale miała lekki katarek więc czekałam, teraz doszła jelitówka więc zamiast tych 6-7 tyg będdzie 10-11.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                  My z małą tak mieliśmy, ze o 2 miesiace przeciągnęliśmy później bo chorowała nam też i nie było problemu, normalnie szczepią i nic nawet nie mówią, że ma to zły wpływ. Dziecko wikiem nawet lepiej dojrzewa do danej szczepionki i lepiej je przechodzi.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                    Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                    My z małą tak mieliśmy, ze o 2 miesiace przeciągnęliśmy później bo chorowała nam też i nie było problemu, normalnie szczepią i nic nawet nie mówią, że ma to zły wpływ. Dziecko wikiem nawet lepiej dojrzewa do danej szczepionki i lepiej je przechodzi.
                    Dzięki marzena, trochę mnie uspokoiłaś

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                      hehe ależ proszę

                      Zdrówka dla dzieciątka

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                        U nas też opóźnienia między szczepieniami występowały,szczególnie u starszej córki, więc chyba jjmka nie musisz się tym martwić, lekarz bynajmniej nic takiego nie mówił że to jakiś problem.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                          Napisane przez silvaneska Pokaż wiadomość
                          U nas też opóźnienia między szczepieniami występowały,szczególnie u starszej córki, więc chyba jjmka nie musisz się tym martwić, lekarz bynajmniej nic takiego nie mówił że to jakiś problem.
                          uff dziękuję za kolejny głos uspokajający

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                            Widzisz , to już masz potwierdzenie od dwóch osób haha moze to nie jest grono, ale na pewno nie musisz się stresować.

                            A szczepiłyście na te dodatkowe ratowirusy ? Nam niby polecała w przychodzni pediatra, ale nie bardzo jesteśmy za tym by dodatkowo coś dawac.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                              Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                              Widzisz , to już masz potwierdzenie od dwóch osób haha moze to nie jest grono, ale na pewno nie musisz się stresować.

                              A szczepiłyście na te dodatkowe ratowirusy ? Nam niby polecała w przychodzni pediatra, ale nie bardzo jesteśmy za tym by dodatkowo coś dawac.
                              Nie marzenko tylko podstawowe i to też ten tradycyjne nie skojarzone, na pneumo i meningokoki nie szczepiliśmy bo sie baliśmy ewentualnych powikłań, a na rota to wiadomo że szczepów jest mnóstwo a szczepionka tylko na kilka z nich. Dodatkowo jedynie szczepię na ospę, bo to jest łagodna szczepionka, dorze tolerowana więc się zdecydowaliśmy, bo podobno w dzisiejszych czasach jest dużo groźnch powikłań po niej i ciężko się ją przechodzi, a żłobkowe dzieci miały ją za darmo więc skorzystaliśmy.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                                Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                                Widzisz , to już masz potwierdzenie od dwóch osób haha moze to nie jest grono, ale na pewno nie musisz się stresować.

                                A szczepiłyście na te dodatkowe ratowirusy ? Nam niby polecała w przychodzni pediatra, ale nie bardzo jesteśmy za tym by dodatkowo coś dawac.
                                My szczepilismy córkę na rotawirusy rotariqem.i poki co choc ja juz bylam z mężem 2 razy chora na jelitowkę to córka nie złapała tego. Nie wiem czy to zasluga szczepionki czy nie ale mam nadzieje że tak, bo majątek wydaliśmy. Na pneumokoki też przymierzam sie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X