Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczepionkowy zawrót głowy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Szczepionkowy zawrót głowy!

    Witam:-)
    Chciałabym zaszczepić moją córkę "na pneumokoki" i "na meningokoki". Czy dla dziecka jest bezpieczniej, gdy te szczepionki są podane na osobnych wizytach? Czy wtedy dziecko lepiej zniesie te szczepionki? Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

    Należy pamiętać że szczepimy dwie różne kończyny, więc dziecko będzie miało dwa miejsca, w których będą prawdopodobnie dolegliwości. Poza tym każda ze szczepionek może wywołać objawy ogólne, więc szansa na taką reakcję w przypadku jednoczesnego szczepienia przeciwko pneumokokom i meningokokom wydaje się większa.
    Zwracam też uwagę na informacje jaką podaje producent, firma Pfizer:
    " In children and adolescents data are insufficient to assess the concomitant administration of Prevenar13 with HPV Vaccine, Meningococcal Conjugate Vaccine ..."

    oraz firma Merck, producent szczepionki Pneumovax23:
    "Limited safety and immunigenicity data from clinical trials are available on the concurrent administration of Pneumovax23 and vaccines other than Zostavax."
    Decyzja należy więc do Pani
    Pozdrawiam
    dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra
    Last edited by dr_Jurkowski; 15-04-2014, 14:56.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

      Nam polecano szczepić osobno tzn innego dnia. Ostatecznie nie zdecydowałam się na meningokoki a pneumokoki podamy później. Moim zdaniem najważniejsze są szczepienia obowiązkowe.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

        Zgadzam się z mikaa997 najważniejsze są te obowiązkowe, a chociaż i o nich są różne opinie, i też razem z mężem zastanawialiśmy się nad szczepieniem na pneumokoki ale jak na razie się wstrzymaliśmy.
        "... Kobieta która ma rodzinę, nosi dwa imiona: 'mama' i 'kochanie'..."

        Skomentuj


          #5
          Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

          my też postawilismy na podstawowe szczepienia tylko wykupywalismy szczepiony na recepte w aptece - teraz powstał tak ogromny szum medialny wokól szczepien dzieci ze młody rodzi ma ogromny orzech do zgryzienia - ja pamietam ile sie czytalam nt. szczepien, powikłan, niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP), pytałam kilku lekarzy co sadzom na ten temat i najgorsze w tym wszystkim jest to iz tyle opini ile ludzi

          Skomentuj


            #6
            Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

            Moja córeczka po szczepieniu stała sie nadpobudliwa, nie może spać, ulewa ... Męża chrześniak 4 dni i noce płakał po szczepionce, miał silną gorączkę i do tego wysypkę ... Strasznie źle wpływają i też się zastanawiamy czy aby nie zreuzgnować, ze szczepień.,..

            Skomentuj


              #7
              Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

              Napisane przez marzena-161 Pokaż wiadomość
              Moja córeczka po szczepieniu stała sie nadpobudliwa, nie może spać, ulewa ... Męża chrześniak 4 dni i noce płakał po szczepionce, miał silną gorączkę i do tego wysypkę ... Strasznie źle wpływają i też się zastanawiamy czy aby nie zreuzgnować, ze szczepień.,..
              Po których szczepieniach tak mieliście? Tych obowiązkowych czy może po pneumokokach?
              Mam nadzieję, że już jest wszystko dobrze z dzieciaczkami

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                Napisane przez marzena-161 Pokaż wiadomość
                Moja córeczka po szczepieniu stała sie nadpobudliwa, nie może spać, ulewa ... Męża chrześniak 4 dni i noce płakał po szczepionce, miał silną gorączkę i do tego wysypkę ... Strasznie źle wpływają i też się zastanawiamy czy aby nie zrezygnować, ze szczepień.,..
                Zawsze jak masz wątpliwości możesz zadzwonić do przychodni w której wykonywano szczepionkę, powinnaś uzyskać poradę, zwłaszcza jeśli by dziecko wysoko gorączkowało bądź miało silny odczyn poszczepienny

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                  Ja znalazłam odpowiedź w ulotce producenta szczepionki na pneumokoki:

                  Prevenar 13 można podawać jednocześnie z następującymi szczepionkami, zarówno monowalentnymi jak i skojarzonymi: szczepionką przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi -
                  acelularną lub pełnokomórkową, szczepionką przeciw Haemophilus influenzae typu b, inaktywowaną szczepionką przeciw polio, szczepionką przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, szczepionką przeciw meningokokom typu C, szczepionką przeciw odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej i szczepionką przeciw rotawirusom.

                  Analiza częstości zgłoszonych działań niepożądanych po wprowadzeniu produktu leczniczego do obrotu wskazuje na zwiększone ryzyko występowania drgawek (z gorączką lub bez gorączki) oraz epizodów hipotoniczno-hiporeaktywnych w przypadku grup zgłaszających stosowanie szczepionki Prevenar 13 wraz ze szczepionką Infanrix hexa w porównaniu z grupami zgłaszającymi stosowanie samej szczepionki Prevenar 13.

                  Więc generalnie mi się wydaje, że może lepiej oddzielnie - tak dla pewności, że nie wystąpią niepożądane działania. Ja tam zamierzam zrobić.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                    Ja też się zastanawiam, ale jak poczytałam na temat pneumokoków, to może warto. Bakterie, których nosicielami jest prawie 60% małych dzieci, a wywołują mase chorób:
                    zapalenie płuc, ucha, zatok, oskrzeli, stawów. I wiele innych, a najgorsze to chyba zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych i sepsa. komplikacje potworne, a czasem nawet śmierć. W większości krajów Europy szczepionka jest refundowana i obowiązkowa, więc może wiedzą co robią.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                      ja coraz bardziej przekonuję się, żeby na pneumokoki wcale nie szczepić. Bardzo boję się tych poszczepiennych skutków.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                        na pneumokoki nie szczepiłam
                        Nawet jak szczepiłam tymi wskazanymi miałam pewne obawy Na szczęście po każdej było w porządku ale strach o dziecko jest zawsze

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                          Z tego co wiem, to skutki w zasadzie takie same jak po większości szczepionek. Większość NOP ma łagodny przebieg i ustępuje w ciągu kilku dni. Najczęściej może pojawić się gorączka albo odczyn w miejscu wstrzyknięcia (obrzęk, zaczerwienienie, przemijający ból). Chociaż zdarzają się również cięższe przypadki. Lekarze są jednak zdania, że pomimo możliwości NOP bilans zysków i strat jest po stronie szczepienia. Komplikacje związane z chorobami są częstrze niż NOP i często też groźniejsze dla zdrowia. A i warto wspomnieć, że nie zawierają rtęci - sprawdzałam w ulotce Prevenar 13, bo tym chciałam szczepić

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                            Mnie sama myśl o szczepieniach zatrważa. Okropny dylemat: jak zaszczepię i coś pójdzie nie tak? a jak nie zaszczepię i dziecko zachoruje ciężko? Co wtedy powiem: jestem eko, mądrzejsza od lekarzy, badaczy - trudno? Ja zdecydowałam się szczepić. Dziś byłam u lekarza i czekając na wizytę poczytałam sobie ulotki. W jednej zachęcali do szczepień, ale najbardziej uderzyła mnie informacja, że w latach 50 XXw. w Polsce umierało 100 na 1000 dzieci w ciągu 1 roku życia, wiele z nich z powodu chorób zakaźnych. W latach 2008-2009 liczba ta zmalała do 6 zgonów na 1000 urodzonych dzieciaczków. Liczba ta zmniejszyła się głównie wprowadzeniu na masową skalę szczepień przeciwko chorobom zakaźnym. Obecnie te wyniki są jeszcze niższe - niech sobie piszą ludzie co chcą, ale liczby mówią same za siebie. No ale poczytać i zastanowić się zawsze trzeba. Strach też będzie, bo co by nie mówić, to człowiek chce dla swojego szkraba jak najlepiej i jak musi wybierać, a nie ma wiedzy medycznej, to ciężka sprawa. Ostatnio podzieliłam się wątpliwościami co do szczepień z mamą. A ona mi na to powiedziała, że kiedyś nikt się nie zastanawiał, szczepienia były obowiązkowe, to się szło i tyle. Nie było dylematów, każdy czuł, że robi dobrze, bo były to czasy, gdy dzieci umierały z powodu różnych chorób zakaźnych. Ludzie cieszyli się, że moga ochronić swoje dzieci. I trochę jej pozazdrościłam.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Szczepionkowy zawrót głowy!

                              Kiedyś były inne czasy Teraz coraz więcej rodziców nie szczepi
                              Straszny dylemat bo zdania podzielone i kogo tu słuchać w takim przypadku i czym się kierować

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X