Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkohol w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Sorx ze sie wtrace ale szkoda dublowac tematy .
    [B]Zapraszam tutaj :
    xxx
    Last edited by disne; 30-07-2020, 19:09. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Chciałam pogratulować tym paniom które piją lampkę wina na lepsze krążenie w ciąży... Nie będę używać ostrych słów, choć może trzeba by... Każdy normalny lekarz powie że w ciązy dziecku może zaszkodzić KAŻDA ILOŚĆ ALKOHOLU! A każda to znaczy że ta z lampki wina też. A żeby się rozluźnić nie jest konieczny alkohol pogratulować lekarzowi znajomości innych metod.... Jasmin-radzę zmianę lekarza. A reszcie pozwalających sobie na picie każdej ilości i tym które się zasłaniają ilością warstw łożyska doradzam zmianę poglądów... Modne one były za czasów naszych babć i Bogu dzięki że medycyna je zdementowała...
      Last edited by pesteczka; 09-01-2009, 00:16.
      Zosia ur.07-07-2010
      wtorek 14:55




      http://pu zz.org.pl/?p=8yhM5FrWogpd

      Skomentuj


        #18
        ale kobiety są bezmyślne!!!
        Skoro niektóre piszą o tym, że jeden kieliszek wina raz na jakiś czas nie zaszkodzi to nie słyszały o FAS!!!
        FAS czyli płodowy zespół alkoholowy zdarza się częściej niż zespół downa!
        Nie wiadomo jaka dawka alkoholu może zaszkodzić więc lepiej nie pić wcale.
        Żadna matka nie dała by swojemu dziecku alkoholu więc po co pic go w ciąży!!!?
        FAS to straszna choroba, człowiek dotknięty tą choroba nigdy nie stanie się dorosły, zawsze pozostanie dzieckiem bez względu na wiek.

        Uważajcie dziewczyny, nie pijcie w ciąży, nie wolno pozwolić żeby dzieci przez całe życie płaciły za błędy matki!!!

        Skomentuj


          #19
          ja tez jestem przeciwna piciu alkoholu w ciazy i przez cala ciaze nie mialam ani kropelki w ustach. jednak rozmawialam z moja mama- mojej mamie lekarz podczas obydwoch ciaz zalecil picie kieliszka wina na jakis czas na lepsze krazenie czy cos w tym stylu i moja mama tak robila. moja siostra ma 26 lat ja mam 20 i jakos nigdy nie bylysmy jakos powaznie chore, nie mialysmy jakichs problemow z nauka czy cos w tym stylu wiec nie wiem.
          w kazdym badz razie ja tam wole alkoholu nie brac do ust!
          mieszkam w anglii i tu dopiero te dziewuchy maja podejscie...nie raz widzialam dziewczyne z takim brzuchem ze to gdzies 7 lub 8 miesiac ciazy byl a one ledwo na nogach staly!! a poza tym jeden mlody angol w pracy mi opowiadal ze jego kolezanka urodzila drugie dziecko (nawiasem mowiac to pierwsze dziecko miala w wieku 13 lat) i dwa dni po porodzie kiedy juz byla wstanie chodzic poszla do pubu sie nachlac bo sie za wodka tak bardzo stesknila- to sie nazywa matka!!!!



          Skomentuj


            #20
            nie szukajmy glupoty i pijanstwa w innych narodach bo i u nas tego nie brakuje a poza tym to sorry ale mama twoja anetko byla w ciazy baaaardzo dawno temu i od tamtej pory duzo sie zmienilo .na szczescie.
            nie pijmy drogie ciezarne i karmiace
            shannon

            Skomentuj


              #21
              Odp: Alkohol w ciąży

              jezus co sie na tyn swiecie porobiło

              Skomentuj


                #22
                Odp: Alkohol w ciąży

                Ja wypiłam kilka piwek w około trzecim tygodniu ciąży, ale jeszcze nie wiedziałam, że siedzi we mnie taki cudny mały człowieczek - dowiedziałam się w szóstym tyg. I od tamtej pory przez całą ciążę nie wzięłam do ust ani łyka! Alkoholowi w ciąży trzeba powiedzieć stanowcze NIE!

                Oczywiście, że nawet mała ilość może zaszkodzić, ale nie zawsze prowadzi to do FAS - ten syndrom pojawia się dopiero w przypadku regularnego picia.
                Podczas praktyk w świetlicy terapeutycznej miałam okazję przekonać się, jakie są dzieci z FAS - to poznać już na pierwszy rzut oka po deformacji twarzy. A w zachowaniu dzieci te są diabelsko drażliwe, nerwowe, czasem agresywne. Mają problemy ze zrozumieniem zasad życia w społeczeństwie, nie potrafią się odnaleźć, trudno nawiązują kontakty, często popadają w konflikty, źle się uczą... Jeszcze długo można by wymieniać zaburzenia powodowane przez FAS.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Alkohol w ciąży

                  Kiedyś w szkole uczyli mnie, że alkohol szkodzi w ciąży, ale pamiętam coś takiego, że jest jeden taki dzień na początku ciąży, że coś tam się wykształca i jeśli w ten dzień wypije się alkohol to dzieciaczek chory się urodzi. Dla mnie też wódka w ciąży to głupota, ale z drugiej strony słabiutki drink może być taki sam jak kieliszek wina czy pół szklanki piwa. Każda z nas ma swój rozum
                  PAULINA 07.07.2008




                  http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Alkohol w ciąży

                    NIE MA WOGOLE O CZYM ROZMAWIAC! ALKOHOL W CIAZY JAK pije jakas kobieta to jest NIEODPOWIEDZIALNA tak samo jak piszesz ze byla juz w widocznej ciazy a ona poszla na impreze? jaka impreza? w tym stanie ja wiem ze to nie jest choroba ale glosna muzyka halas dym papierosow to wystarczy zeby zaszkodzic dziecku. Kiedys sama nie wierzylam ze halasa moze draznic i uszkodzic sluch dziecka dopoki nie dostalam w szpitalu plytki PAMPERS gdzie byl nagrane odglosy jakie dziecko slyszy juz w 2 miesiacu byly miedzy innymi nagrane glosy rozmowy np mamy z tamtem i glosnej muzyki jakie sa na imprezie - NO MASAKRA JAK DZIECKO SLYSZY fakt ze to byly nie wyrazne odglosy takie poruwnujace do tego jak wsadzi sie glowe pod wode a ktos nad toba bedzie mowil cos takiego dziecko slyszy ale SLYSzY WIEC JESLI JEST GLOSNO TO DZIECKO ODBIERA NIEWYRAZNE ALE GLOSNE DZWIEKI i to mze uszkodzic malutkie narzady a co dopiero kieliszek wodki czy papierosy. moim zdaniem to jest gow....prawda ze kiliszek wina jest na rozluznienie NIE MOZNA INACZEJ SIE ROZLUZNIC? NIBY KIELISZEK WINA SPRAWI CUD I IDRAZU KOBIETA JEST ROZLUZNIONA I SPOKOJNA? no prosze....odpowiedzialna i kochajaca matka swojego przyszlego dziecka nie powinna pic ani lyka a nie ze cos tam troszeczke bo nigdy nie wiadomo jakie to jest TROSZECZKE !!!! POZDRAWIAM

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Alkohol w ciąży

                      Rozumiem, gdy kobieta nie wie że jest w ciąży i sobie popijała....zdarza się. Ale tutaj chodzi o świadome, "picie" w ciąży. Więc uważam że to duuuża przesada....Matka, nie odpowiedzialna, naraża swoje dziecko. No cóż - ale "taka" na pewno urodzi zdrowe dzieciątko...a inne które dbają i chuchają na siebie w ciąży, ronią. Osobiście mówię NIE alkoholu w ciąży!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Alkohol w ciąży

                        po przeczytaniu tego artykulu , mozna uswiadomic sobie jaka krzywde mozna wyrzadzic dziecku pijac alkohol.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Alkohol w ciąży

                          Hej kobietki
                          ja uwazam ze kazda z nas ma wlasny rozum i jezeli ktoras pila w ciazy chodzby jednego slabego drinka badz piwo albo lampke wina to jest jej sprawa! te ktore nie pily to naprawde szczere gratulacje!
                          i jeszcze uwazam ze jeden drink czy jedno piwo w ciazy jeszcze nie spowodowalo u dziecka zadnego FAS i nikomu nie zaszkodzilo!!!
                          kiedys ludzie mniej mowili o piciu w ciazy i dzieci rodzily sie i chore w ciazach w ktorych nikt nie pil i zdrowe w ciazach w ktorych matki pily!!!! takze to niema reguly!!! ja sama mam dwoje dzieci i jestem z trzecim w ciazy i przyznaje sie sie ze czasami wypilam redsa albo kieliszek szampana i moje dzieci sa zdrowe i pelne wigoru!!!i niemaja FAS.
                          tak samo uwazam ze niktore matki w ciazy i po porodzie przesadzaja z ,,ochrona,, siebie i swoich dzieci bo ciaza to nie choroba(oczywiscie jezeli nie jest zagrozona!!!) i dzieciom tez nic sie nie stanie jak czasami wyliza podloge badz zamoczy im sie pepek- to jest zycie-i czlowiek niema oczu wokol glowy zeby wszystko widziec i nad wszystkim miec kontrole!!!
                          pozdrawiam was kochane kobietki!!!



                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Alkohol w ciąży

                            a i chcialam jescze dodac ze znam kilka dziewczyn ktore nie tylko pily ale i braly narkotyki i przysiegam ze dzieci urodzily i ZDROWE jak rowniez mam kolezanke ktora dbala o siebie jak o jajko a i tak dziecko urodzilo sie np z wada serca...takze wydaje mi sie ze tu mozna dluuuugo dyskutowac na ten temat
                            i chce jeszcze dodac ze ja tez jak inne tu kobbietki NIE POPIERAM PICIA W CIAZY ale kazda z nas jest czlowiekiem ktory nie jest idealem i popelnia bledy buzka



                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Alkohol w ciąży

                              Picie i ciąża - zawsze strasznie krytykowałam i negowałam!
                              Ja zaszłam w ciążę dokładnie w swoją noc poślubną! Następnego dnia były poprawiny, na których sporo wypiłam! Gdy 3 tygodnie póxniej okazało się, ze jestem w ciąży myślałam, że umrę i ciągle myslałam o tych poprawinach. Byłam załamana! Na to powiedziała mi moja ginekolog - że czasu nie cofne! Ale od tamtej chwili, aż do czasu gdy skończyłam karmić nie piłam alkoholu! I nie uważam, bym była przez to "niezrelaksowan", a w ręcz przeciwnie -to dało mi spokój, ze zapewniam mojemu dzicku to co mogę, by poprawnie się rozwijało.
                              I uważam, że nawet pól kieliszka wina nie da się niczym wytłumaczyć! Bo parafrazując: "jak kraść to miliony", to jak pić to... Więc co daje komuś pół kieliszka wina???

                              DLA ALKOHOLU W CIĄŻY MÓWIĘ NIE! PODOBNIE PAPIEROSOM I NARKOTYKOM!!!
                              Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                              Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Alkohol w ciąży

                                Dziewczyny, dla alkoholu w ciaży absolutne NIE!
                                Przeczytajcie ten artykuł:

                                xxx
                                Last edited by disne; 30-07-2020, 19:08. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X