Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

    Weź udział w naszym konkursie „Chwila dla mamy i taty” - dodaj do naszego wątku konkursowego na forum kilka zdań o tym, dlaczego tata twojego malucha powinien dostać tę książkę lub dlaczego mama dziecka powinna dostać tę książkę. Do wygrania 3 zestawy książek blogerów parentingowych: Halo Ziemia i Segritta.



    Wszyscy wiemy, że kobiety i mężczyźni do rodzicielstwa podchodzą inaczej. Każda kobieta, która jest matką jest inna i każdy facet jest też innym tatą. Nikt nie może jednak zaprzeczyć, że bycie rodzicem to wyjątkowa rola, jedyna w swoim rodzaju. O różnym podejściu do rodzicielstwa są też książki, które możecie wygrać w naszym konkursie. Matylda Kozakiewicz, autorka bloga Segritta.pl porusza w swojej temat szeroko pojętego macierzyństwa i problemów współczesnych matek, np. karmienia piersią w miejscach publicznych, natomiast książka autora bloga Halo Ziemia – Konrada Kruczkowskiego, to reportaże o ojcach, którzy nie zawsze mają łatwo w życiu. Napisz nam, kilka zdań o tym, dlaczego twój mąż lub partner powinien dostać tę książkę lub dlaczego twoja żona/partnerka powinna dostać tę książkę. Jesteśmy bardzo ciekawi waszych przemyśleń, a na kolejnej stronie przeczytacie też kilka zdań o obu książkach – tak abyście wiedzieli o czym do nas pisać.
    Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

    Napisz nam, kilka zdań o tym, dlaczego twój mąż lub partner powinien dostać tę książkę lub dlaczego twoja żona/partnerka powinna dostać tę książkę. Odpowiedź napisz poniżej.

    Do wygrania 3 komplety książek: Matylda Kozakiewicz „Złe matki są najlepsze. Poradnik szczęśliwej mamy” oraz Konrad Kruczkowski „Halo tato. Reportaże o dobrym ojcostwie” - zobacz nagrody w konkursie!

    Konkurs trwa od 23.06.2017 do 7.07.2017

    Zobacz też:
    Regulamin konkursu
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

    Książki to brama do innych światów.Dzięki nim można zdobywac wiedzę.Mój partner lubi czytac wszystkie książki.Uważa,ze nie ma nudnych książek.W każdej można znaleść coś innego.„Chwila dla mamy i taty” to książka, która na pewno wzbogaci nas o potrzebne dla rodziców informację, często w naszym życiu jednak właśnie brakuje nam tych "naszych chwil" Może tu znajdziemy kilka podpowiedzi

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

      Jesteśmy rodzicami dwóch dziewczynek (4 lata i 18 miesięcy) nadrabiałam zaległości książkowe w trakcie ciąż, mąż w trakcie jazdy do pracy. Niestety czasu jest mało i zmęczenie spore, czerpiemy inspiracje z rożnych źródeł odnośnie wychowania dzieci, przygotowania posiłków i rożnych problemów rozwojowych.
      Na dobrą lekturę zawsze znajdzie się czas i miejsce. Chętnie sięgniemy po nowe propozycje przedstawione w Państwa książkach. Rodzice uczą się cały czas najlepiej na własnych dzieciach, ale dodatkowe spojrzenie na różne sprawy dodatkowo pomoże

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

        Bycie rodzicem nie jest łatwe i nikt nigdy nie powiedział, że takie będzie. Warto jednak słuchać rad, warto poznawać rożne opinie, nawet wówczas gdy nie do końca się z nimi zgadzamy. Bycie otwartym na nowe, to chyba podstawa rodzicielstwa, przekonaliśmy się o tym już nie raz, gdy dzieci do nas mówiły, gdy mówili do nas nasi rodzice, gdy obcy ludzie swoimi zachowaniami pokazywali czego nie robić, albo co robić lepiej. Każda książka o dzieciach i rodzicielstwie, to nowe, inne, ciekawe spojrzenie na różne, jakże ważne sprawy dlatego chcielibyśmy poznać punkt widzenia autorów. Najczęściej jest tak, że każda lektura poradnikowa wpływa w pewnym stopniu na nasze życie, co ciekawe śledzimy kilka blogów parentingowych i choć zdania na temat wpisów mamy podzielone to zostają one w naszej pamięci na dłuższy czas. Z doświadczenia wiemy również,że blogi parentingowe to całkiem przyjemna lektura, pisana często z humorem, z dużym dystansem do siebie. Chcielibyśmy się przekonać, czy blogi przeniesione do książek są równie dobre, i czy zostawią jakikolwiek ślad w naszym życiu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

          Dlaczego chciałabym aby mój mąż przeczytał książki blogerów parentingowych? Bo po pierwsze sam by ich nie kupił, uważając że zna temat. Co prawda mamy 2 dzieci ale to ja jestem inicjatorem nowoczesnych trendów w macierzyństwie (pewnie ja pierwsza bym przeczytała te książki w przypadku wygranej). Ponieważ mój mąż reprezentuje typowo tradycyjne podejście do rodzicielstwa potrzebny jest mu powiew nowoczesności w wychowaniu potomków. Moje słowa docierają do niego z trudem ( jestem zachwycona rozwojem poglądów na macierzyństwo i możliwością wyboru własnego stylu) to może słowa innych rodziców (ojców) pozwoliłby rozszerzyć horyzonty myślowe i inaczej spojrzeć na rolę ojca dziś. A ponadto rozmowa na temat tych książek byłaby wspaniałą możliwością poznania i odkrycia siebie z innej strony, bo w sumie może tez tak być że oceniam męża stereotypowo.Co tu dużo pisać po prostu lubię książki i swoje macierzyństwo - a ten konkurs łączy jedno i drugie ( + dodatkowo może poprawić relacje z mężem)

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

            Chciałabym, aby mój mąż otrzymał te ksiażki, ponieważ został by zmotywowany do przeczytania ich. Sam uważa się za wspaniałego ojca, czemu nie mogę zaprzeczyć, jednak nie zaszkodzi podpatrzeć innych, wesprzeć się ich radami bardziej doświadczonych i spojrzeć na wychowanie z innej perspektywy. Przyznam, że też chętnie podkradnę mężowi te lektury.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

              Dla mojego męża wygrać bym tę książkę chciała,
              wtedy chodząc ideał w domu bym miała.
              Wiedziałby on jak z dziećmi postępować
              i jak je na dobrych ludzi wychować.
              Zasady wychowania "w jednym palcu by miał"
              i z niesfornymi dzieciakami w mig radę by sobie dał.
              Bo jak wiemy, drodzy Panowie i drogie Panie,
              nie tylko w roli Matek Polek leży dzieci wychowanie.
              Niech i mężczyźni jakąś rolę tutaj mają
              i wskazówki naszym pociechom dają.
              Niech o dzieciństwie też się czegoś nauczą,
              być może z owej książki się czegoś poduczą.
              I niech mój mąż również z ksiąg pedagogicznych ma profity,
              czyżby dla niego jeden z owych prezentów byłby zdobyty?
              Wtedy i on perfekcyjnym ojcem się stanie,
              takie dla niego mam wielkie zadanie!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

                O dzieciach nic nie wiemy,
                jednego oczekujemy.
                Już wkrótce się urodzi,
                czy nam to nie zaszkodzi?
                Czy sobie poradzimy,
                czy kiedyś się wyśpimy?
                Czy kot Go też pokocha,
                czy będzie dużo szlochał?
                Czy zmieści się w salonie,
                czy w wannie nie utonie?
                Czy będzie jeszcze kiedyś,
                spokojny wieczór kinowy
                Czy już od dzisiaj tylko
                kupkowo-pieluchowy?
                Czy przyda się jeszcze mamie
                to body widziane w reklamie?
                Może byśmy i wiedzieli,
                Jeśli książki byśmy mieli...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

                  Dla mojego TŻ chciałabym książkę gdyż odnoszę wrażenie, że zagubił się w ojcostwie, a wiadomo, że zagubienie sprawia, że często popadamy w skrajność. I w natłoku informacji i pojawiających się autorytetów powoli traci się zaufanie do samego siebie. Poradnik dałby nowe światło, gdyż wiadomo, że autorzy przekazują nam na ten sam temat różne rzeczy z pełnym przekonaniem i powagą, której nam brak.
                  Wielką wartością książki jest pokazanie rodzicielstwa od tej najważniejszej strony, czyli z perspektywy bycia rodzicem.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

                    Kolejny świetny konkurs Chciałabym, aby mój mąż otrzymał te książki, ponieważ brakuje mu świetnych lektur w życiu.
                    Co jeść na powiększoną wątrobę - https://pl.hepa-vitale.com/powiekszo...ba-co-jesc.php

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

                      Jest facetem
                      z wesołą miną, który poznaje ten dziwny świat już parę ładnych lat.
                      I tak o sobie może mówić cytuję:
                      Energii mi nie brakuje,
                      sporo czasem podróżuję.
                      Lubię wesołą zabawę
                      bardziej niż mocną kawę.
                      Otwarty jestem na ludzi,
                      chcę pomóc każdemu w trudzie.
                      Moim marzeniem jest,
                      by ludziom żyło się the best.
                      Umiem się bawić ze wszystkimi,
                      przy każdej muzyce.
                      Nade wszystko jednak chcę
                      brać od życia jak najwięcej.
                      Nadzieję mam, że to co złe
                      szybko na dobre
                      odmieni się.
                      Wierzcie mi,
                      przyznaję Wam skrycie,
                      że bardzo kocham życie!!!!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

                        Mój mąż to wspaniały człowiek. Cudowny mężczyzna – jeszcze lepszy tatuś. Odważę się (być może pierwszy raz w życiu) powiedzieć (niekoniecznie na głos), że los nas – jako rodziców – poddał swoistej próbie. Nasza Córeczka jest zdrowa – za co dziękuję i będę długo dziękować Bogu. Ciąża jednak nie przebiegała prawidłowo. Jako przyszła matka nie mogłam zrozumieć, dlaczego... Wizja niepełnosprawności mnie przerosła. Bałam, się, że mąż również sobie z tym nie poradzi. Jednak to on najbardziej podtrzymywał mnie na duchu, upewniał, że wszystko będzie dobrze. I było! I jest! I wierzę, że dzięki niemu – będzie! Emocje wzięły górę, gdy wypisano nas z Córeczką ze szpitala. Płakał. Opowiedział mi o tym, że bardzo się bał, że było mu tak strasznie trudno, ale wiedział, że gdy on okaże słabość, to ja stracę wiarę i … siłę, by walczyć, pytać, badać się, wierzyć, że córeczka będzie zdrowa. Dziś wiem, że gdyby nie on i jego „pozorna” siła, nie poradziłabym sobie z tamtymi trudnościami, które dziś są tylko niemiłym wspomnieniem. Chciałabym, żeby mój Mąż przeczytał książkę K. Kruczkowskiego, by poznał mężczyzn, których historie wykraczają poza epizody wspólnych zabaw i narzekań, że „przez dziecko nie można się wyspać”, ale i nierzadko naznaczone są koniecznością wyeksponowania tych cech, które dotychczas były uśpione i skrywały się pod płaszczem „bycia prawdziwym, twardym mężczyzną” i tak wąsko, choć powszechnie rozumianej „męskości”.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

                          Macierzyństwo to trudna rola. Szczególnie trudna kiedy wokół pełno suflerów, i wszyscy jednocześnie recytują inną kwestie. A co ma zrobić mama, która dopiero co mamą została i zupełnie nie wie jak tą role odegrać? -Gubi się w kołowrotku „dobrych rad” chcąc zadowolić każdego po trochu i sama stając się coraz bardziej nieszczęśliwą… Tak było ze mną. Moja teściowa co chwilę udzielała mi złotych rad, pouczała, przestrzegała… a ja robiąc to co serce mi podpowiadało, jednocześnie miałam wyrzuty sumienia, bo pewnie teraz przez moją nieodpowiedzialność dziecko się przeziębi, zwymiotuje albo jej ucho zawieje… i tak w końcu dawałam za wygraną,sama czując się nieszczęśliwa i mało kompetentna, ale zawsze posłuszna w imię wyższego dobra… Mój mąż, choć przyzwyczajony do bardzo tradycyjnego podziału ról w domu pomagał mi jak mógł, jednak zawsze spoglądał w stronę swojej mamy, czekając na przysłowiowe przytaknięcie, bo przecież wychowała trójkę dzieci to wie co i jak. Długo nie odważyliśmy się na sprzeciw, dlatego pierwszy rok życia naszej córki to była szarpanina pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością i wszechobecnymi teściami...Teraz kiedy na świecie pojawiła się Jagoda wiem, że nie popełnię takiego błędu, dlatego w pierwszej kolejności zestaw książek przeczytałabym sama, zaznaczając flamastrem ważne fragmenty, a później tą lekturę poleciłabym mojemu mężowi, z wyraźną prośbą aby po przeczytaniu, książki pożyczył swojej mamusi

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

                            Obecnie jesteśmy na finiszu pierwszej ciąży i tatuś jest dość nieśmiały: spełnia zachcianki mamy (te realne), czasami maca brzuszek i reaguje na kopnięcia. Wydaje się, że odpowiednia lektura pomogłaby mu przezwyciężyć niepewność i przygotować na nadchodzącą wielkimi krokami i raczej głośną przyszłość.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wygraj książki blogerów parentingowych! Konkurs „Chwila dla mamy i taty"

                              Jesienią mały lokator mojego brzuszka opuści swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania, by wreszcie znaleźć się w bezpiecznych ramionach moich i mojego kochanego męża. Już nie możemy się doczekać tej magicznej chwili, zwłaszcza że to jest nasze pierwsze dziecko. W sierpniu z mężem jedziemy na krótki urlop i myślę, że byłby to odpowiedni moment, by sięgnął On po książkę o ojcostwie. Myślę, że ten poradnik ugruntowałby wiedzę mojego męża na temat czekającego go ojcostwa, a rady czy poruszane problemy pozwoliłyby mu jeszcze lepiej przygotować się do tej nowej, życiowej roli.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X