Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przesusza się Wam skóra?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Przesusza się Wam skóra?

    Niestety przesusza mi się skóra, ale to nie jest mój jedyny i największy problem. Większy problem mam niestety z przeczosami, czyli otwarciami, które są tak jakby towarzyszącymi objawami przesuszenia skóry. Do niedawna nawet nie wiedziałam jak te otarcia fachowo się nazywają i nie wiedziałam też, że można je leczyć. Dopiero ten artykuł xxx uświadomił mnie, że mogę leczyć te otarcia i ranki. Jeszcze nie byłam z tym u dermatologa, bo czekam na wizytę u drugiego. Do tego, do którego chodziłam do tej pory nie chce już chodzić, bo uważam, ze powinien mnie poinformować o tym, że można to leczyć i powinien chociaż spróbować leczyć te moje zmiany skórne, po których mam już sporo blizn.
    Last edited by disne; 03-08-2020, 22:07. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Przesusza się Wam skóra?

      Niestety podczas jesieni bardzo mi się przesusza... Muszę mieć dobre nawilżające kosmetyki, które sobie z tym radzą, bo kiepsko to wygląda, szczególnie na twarzy, kiedy używam podkładu i pudru. Ale ostatnio znalazłam fajne kosmetyki właśnie na suchą skórę, Babuszka Agafia (można je kupić w drogerii online xxx). Są tanie, a fajnie nawilżają. Nie zawierają chemii, co jest dla mnie np bardzo ważne, bo lubię naturalne kosmetyki. Poczytaj sobie o nich, może Ci podpasują. Dla mnie są na tą chwilę numerem 1.
      Last edited by disne; 03-08-2020, 22:07. Powód: link

      Skomentuj


        #18
        Odp: Przesusza się Wam skóra?

        Ja mam AZS więc bardzo mi się przesusza. Ale stosuje emolienty i jest lepiej.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Przesusza się Wam skóra?

          U mnie doskonale sprawdzają się te olejki xxx nie tylko idealnie nawilżają skórę ale też tworzą na niej warstewkę ochronną i zapobiegają utracie wody co teraz na te upały jest wręcz zbawienne
          Last edited by disne; 03-08-2020, 22:08. Powód: link

          Skomentuj


            #20
            Odp: Przesusza się Wam skóra?

            Tak, przesusza, ale to nie największy problem mojej skóry. Największym problemem jest to, że mam łuszczycę a jak pewnie wiecie jest to choroba nieuleczalna, w której leczymy tylko objawy i całkowite wyleczenie nie jest możliwe. Teraz co prawda nie mam ogromnych problemów ze skórą, ale bywały momenty, że było z nią tragicznie. Wiele zmieniło się, gdy zaczełam czytać artykułu na stronie febumed. Polecam szczególnie ten artykuł xxx
            Last edited by disne; 03-08-2020, 22:08. Powód: link

            Skomentuj


              #21
              Odp: Przesusza się Wam skóra?

              Mi ostatnio nie. Ale zaczęłam zwracać uwagę na skład kosmetyków, które kupuje.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Przesusza się Wam skóra?

                Niestety tak i już nie bardzo wiem jakich kosmetyków mam używać. Bo te, które są zalecane do skóry suchej bardzo często są dla mnie za ciężkie i powodują wypryski albo uczulenie. A zwykłe kremy nawilżające też niezbyt dają sobie rade... W dodatku nie wiem czy to wina nieodpowiednich kosmetyków, diety czy pogody, a przez to też już nie wiem jak dalej działać na własną rękę...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Przesusza się Wam skóra?

                  Wypróbuj kwas hialuronowy. Ewentualnie olejek tamanu.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Przesusza się Wam skóra?

                    oj tak doskonale wiem co to znaczyu problem suchej a nawet bardzo suchej skóry. Z doświadczenia wiem, że podstawą jest odpowiednie nawilżenie. Bardzo lubię krem naturalny Idractive Moisture Daily Protection z firmy Eldan Cosmetics. W składzie ma np pantenol, masło shea czy wit A i E. Odżywia i chroni, super sprawdza się też jako baza pod makijaż.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Przesusza się Wam skóra?

                      Może warto zainwestować w dobrej klasy nawilżacz, one pozytywnie działaja także na skórę. Venta ma dobre. U nas w biurze działa nawilżacz i oczyszczacz w jednym xxx i jakość powietrza jest lepsza odkąd go mamy. Dzięki temu zimą mam mniejsze problemy z przesuszeniem skóry.
                      Last edited by disne; 03-08-2020, 22:06. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Przesusza się Wam skóra?

                        Też mam hashimato, ale aż takie problemów u siebie nie zauważyłam. Dużo daje staranna pielęgnacja.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Przesusza się Wam skóra?

                          Ja niestety mam problem z przesuszającą się skórą. Staram się pić dużo wody, stosuję balsamy i odpowiednio nawilżam a i tak problem nie znika...

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Przesusza się Wam skóra?

                            Niestety zdarza mi się, że skóra jest tak sucha, że nawet zaczyna się łuszczyć. I to głównie na twarzy mam ten problem. Niby stosuję w miarę regularnie krem do twarzy, ale jak widać to samo. Kiedy już mam tak suchą skórę, to sięgam po olejek to twarzy - on najlepiej nawilża twarzy, ale boję się go stosować codziennie, żeby nie zatkać sobie porów i nie doprowadzić do przetłuszczania twarzy, bo z tym też już kiedyś miałam problem i nie chcę do niego wracać.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Przesusza się Wam skóra?

                              Napisane przez gocha281
                              Mam hashimoto i takie przesuszenia skóry to norma, czasami aż mi płatami schodzi jak po opalaniu. Dobre kosmetyki to podstawa, ciągłe nawilżanie, pocie dużych ilości wody plus xxx na stałe w domu też pomaga. Widzę różnicę od kiedy go mam, skóra nie jest przesuszona i nawet jak się nie nakremuję rano to nie ma tragedii w ciągu dnia.
                              na jaką wilgotność ustawiasz te nawilżacze powietrza??
                              Last edited by disne; 03-08-2020, 22:06. Powód: link

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Przesusza się Wam skóra?

                                Mi się strasznie przesuszają ręce, mimo że smaruje je codziennie kremem. Ale to podobno także od pogody... może w lato będzie lepiej.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X