Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

uczulenie na marchewkę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    uczulenie na marchewkę

    Witam, kilka dni temu moja 4,5 miesieczna coreczka dostala pokrzywki po podaniu marchewki, pokrzywka obejmowala cale cialo miala spuchnieta buzie i rumienie na policzkach. W szpitalu podano jej dozylnie 10 mg hydrocortisonu - przeczytalam ze to silny steryd ! Prosze mi powiedziec, czy to nie zaszkodzi dziecku?! Czy taki specyfik podaje sie niemowlakom????
  •    
       

    #2
    Odp: uczulenie na marchewkę

    Pierwszy raz słyszę o uczuleniu akurat na marchewkę, mam nadzieję, że lekarz odpowie na Twój post. Pozdrawiam!

    Skomentuj


      #3
      Odp: uczulenie na marchewkę

      Napisane przez pogodnamama Pokaż wiadomość
      Witam, kilka dni temu moja 4,5 miesieczna coreczka dostala pokrzywki po podaniu marchewki, pokrzywka obejmowala cale cialo miala spuchnieta buzie i rumienie na policzkach. W szpitalu podano jej dozylnie 10 mg hydrocortisonu - przeczytalam ze to silny steryd ! Prosze mi powiedziec, czy to nie zaszkodzi dziecku?! Czy taki specyfik podaje sie niemowlakom????
      I jak się czuje córeczka? Wszystko już w porządku? Też nie wiedziałam nawet, że marchew może uczulić.

      Skomentuj


        #4
        Odp: uczulenie na marchewkę

        Już mówię jak wygląda sprawa na dziś, otóż po zniknięciu tej wysypki pokrzywkowej (po podaniu sterydu zniknela na drugi dzien) podalam ponownie butelke hippa (od 2 tyg jest dokarmiana) i...wszystko wrocilo ponownie okazalo sie, ze to nie marchew uczula a dziecko ma skaze białkową (objawy ukazaly sie dopiero po 2 tyg uzywania mleka Hipp)! udalismy sie do alergologa i od dzisiaj pije Nutramigen 1. Wbrew pozorom sprawa byla bardziej powazna niz mi sie wydawalo, w poniedzialek bedziemy robic testy z krwi na mleko plus i marchewke. Przestrzegam wszystkie mamy, aby uwaznie obserwowaly reakcje swoich dzieci po podaniu mleka modyfikowanego

        Skomentuj


          #5
          Odp: uczulenie na marchewkę

          Najważniejsze, że się wszystko unormowało, córeczka zdiagnozowana właściwe oraz wiadomo w którym kierunku pójść przy skazie białkowej. Nutramigen stosują u nas w rodzinie-synek ma nietolerancję laktozy i świetnie maluch przyswaja. Pozdrowienia dla córeczki!

          Skomentuj


            #6
            Odp: uczulenie na marchewkę

            W przypadku nasilenia reakcji alergicznej podaje się czasem sterydy (również u niemowląt). Jednorazowy zastrzyk nie jest obarczony dużymi potencjalnymi skutkami ubocznymi. Oczywiście przyczyną pokrzywki może być każdy alergen, a więc i marchewka i mleko. Alergia nie jest jedyna możliwą przyczyną wystąpienia pokrzywki. Czasem nie udaje się tej przyczyny ustalić.
            Pozdrawiam
            prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

            Skomentuj


              #7
              Odp: uczulenie na marchewkę

              Dlatego zawsze dobrze zrobić testy alergiczne, dzięki którym będzie można ostatecznie rozstrzygnąć czy pokrzywka była spowodowana alergią.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: uczulenie na marchewkę

                Byłoby pięknie, gdyby było tak prosto. Niestety można być uczulonym a testy mogą wypaść ujemnie. Odwrotnie też bywa. Dlatego bardzo ważna jest wnikliwa obserwacja przez rodzica.
                Pozdrawiam
                prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: uczulenie na marchewkę

                  Dobrze wiedzieć, że te testy są niedokładne. Lepiej jednak dążyć do tego by mieć pewność czy się posiada jakąś alergię czy nie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: uczulenie na marchewkę

                    Testy nigdy nie dają 100% pewności.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: uczulenie na marchewkę

                      Moim skromnym zdaniem dziecka nie uczuliła marchewka, a raczej to, co się w niej znajdowało czyli opryski, nawozy, chemikalia. Niestety, alergia u niemowląt to coraz częstszy problem i winne są temu przede wszystkim chemiczne środki, których pełno jest w żywności, w kosmetykach, w powietrzu. To szeroki temat, ale warto znać kilka faktów https://www.zdrowystartwprzyszlosc.p...awy-i-leczenie Rodziców na pewno najbardziej interesują objawy, przyczyny i sposoby leczenia.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: uczulenie na marchewkę

                        może warto poszukać innych źródeł witamin i wyłączyć marchewkę z diety? Na tej stronie myślę, że możesz coś znaleźć: www.aledieta.pl

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: uczulenie na marchewkę

                          zdaża sie takie uczulenie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: uczulenie na marchewkę

                            Dość dziwna sprawa, ale ja kiedyś czytałam o kobiecie uczulonej na wodę. Więc na marchewkę też jak najbardziej może być.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X