Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

    Wynajęliśmy mieszkanie w bloku, 3 piętro, wszędzie na około bloki, na wprost, po bokach.. no i brak rolet. Trochę to przeszkadza, szczególnie wieczorem, będę się krępować przejść chociażby na bieliźnie do łóżka.. a latem upał, bo okna od strony słonecznej. No i tu moje pytanie, kto powinień kupić rolety? Ja czy właściciel? okna są niestandardowe, więc trzeba kupić na wymiar, jak się wyprowadzę, to po co mi rolety, jak nie będą pasować na inne okna. Zasłon też nie mogę powiesić, bo jest pojedyńczy karnisz. Czy mogę mówić właścicielowi że kupię rolety i żeby odliczył od czynszu?
    rumień na twarzy leczenie
  •    
       

    #2
    Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

    Myślę, że to kwestia dogadania się z właścicielem. Możesz np zaproponować, że sam wszystko załatwisz, a on Ci z czynszu odejmie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

      Idź i pogadaj, jak się trafi k*********s to nic nie poradzisz, ale najczęściej nie jest to problem jeśli właściciel widzi że zamierzasz dłużej tam mieszkać.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

        to jest dosyć kosztowny zakup i konieczna jest zgoda właściciela a czasem nawet administratora budynku.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

          Zgoda administratora budynku do założenia rolet na oknie? Ludzie o czym Wy piszecie, raczej mi się coś takiego nigdy nie zdarzyło, a jeśli właściciel miałby problem to proste rozwiązanie kupić jakiś fajny podwójny karnisz tego typu - xxx zasłony + firanka i problem raczej przechodzi. Chociaż nie wydaje mi się, że jakiś właściciel może mieć problem z założeniem rolet na okno. Zobaczcie sobie w ofercie Mardom bo zarówno karniszów jak i rolet jest cała masa do wyboru.
          Last edited by disne; 03-08-2020, 22:12. Powód: link

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

            Wydaje mi się, że koszty obciążą Ciebie - chyba, że właściciel zgodzi się na inny układ. W końcu to nie jest obowiązkowe wyposażenie mieszkania.
            Ale może nie muszą to być od razu rolety zewnętrzne? Może wystarczą żaluzje?
            Zerknij sobie orientacyjnie na ofertę tego sklepu: naokno .
            Przynajmniej będziesz wiedziała, jakiego rzędu koszty wchodzą w grę.
            Last edited by disne; 03-08-2020, 22:13. Powód: link

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

              Nie no bez przesady, rolety nie są znów takie kosztowne, żeby chcieć zwrotu z czynszu. Ja bym kupiła na własną rękę. Tanie i dobre rolety oferuje DecoDesign. xxx znajdziesz informacje jakie rolety mają w ofercie. Myślę, że spokojnie wybierzesz coś w przystępnej cenie.
              Ja jak mieszkałam w wynajętym mieszkaniu to kupowałam rolety bez wiedzy i zgody właściciela ale w sumie to nie robił żadnego problemu z tego powodu.
              Last edited by disne; 03-08-2020, 22:13. Powód: link

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

                Nie ma co inwestować w jakieś drogie modele. Jak wynajmujecie mieszkanie to postawcie to co najbardziej praktyczne i za dobrą cenę. W sklepie xxx możecie liczyć na tego typu rozwiązanie. Bardzo tania i wygodna w montażu roleta mini z pewnością sie fajnie sprawdzi.
                Last edited by disne; 03-08-2020, 22:14. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

                  Tu chyba powinno się obgadać sprawę z właścicielem, bo samowolnie coś zmieniając można narazić się na kłopoty

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

                    Wiadomo, że nikt nie chce inwestować w mieszkanie, które nie jest jego własnością ale jeśli w wynajętym mieszkaniu nie ma rolet to warto wydać parę złotych aby poprawić komfort mieszkania. Jeśli chcecie kupić tanie rolety to postawcie na zwykłe rolety materiałowe. Takie rolety oferuje firma xxx . U nich kupicie rolety solidne w przystępnych cenach.
                    Last edited by disne; 03-08-2020, 22:14. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rolety w wynajĘtym mieszkaniu

                      Ogólnie to wydaje mi się że osoba, która chce wynająć komuś mieszkanie powinna już zadbać o rolety czy chociażby karnisz. To jednak takie podstawowe wyposażenie każdego mieszkania. Za to jeśli w takim razie jest z tym problem, no to chyba trzeba by było wybrać opcję rolet nieinwazyjnych, czyli takich które się po prostu nakłada na okno. Można kupić gotowe ale moim zdaniem lepiej jest już kupić na wymiar. W tym wypadku mogę doradzić firmę FILL, która jest producentem rolet i żaluzji i szybko wykonuje takie zamówienia.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X