Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

    Witam,

    Obecnie mieszkam w Anglii, niestety uzyskanie pomocy okazalo sie misja niemozliwa do wykonania. Moja 7-mio miesieczna corka od ubieglego poniedzialku cierpi na wirusowa infekcje, przez tydzien miala 39 stopni, potem wirusowa wysypka, wymioty i biegunka. Poza biegunka wszystkie inne objawy ustaly. Dodam, ze bylam z nia juz 3- krotnie u lekarza/ na ostrym dyzurze. Poradzono mi podawac wode i czekac az samo przejdzie. Dziecko nie jest odwodnione, wiec nie bedzie hospitalizowane. Biegunka nie ustaje wczoraj zalecono abym podawala corce elektrolity rozpuszczone w wodzie. Corka jest na mlku modyfikowanym Hipp oraz wprowadzilam jej juz wiekszosc warzyw i owocow do diety. W zwiazku z tym, ze nie moge liczyc na jakakolwiek pomoc ze strony tutejszych lekarzy kieruje do Panstwa prosbe o pomoc. Czy wraz z elektrolitami moge podac jej acidolac baby? Smecte? Cokolwiek co moze jej pomoc..Co zrobic z jedzeniem? Obecnie zmagamy sie rowniez z brakiem przyrostu wagi-obecnie wazy 6 kg i waga nie zmienila sie od miesiaca. Czy odstawienie stalych pokarmow jej nie zaszkodzi?

    Czuje sie juz naprawde bezsilna

    Z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc.
  •    
       

    #2
    Odp: 1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

    Trochę ciężko jeżeli nie ma się pomocy od lekarza. Może spróbować kleik ryżowy i nie podawać owoców bo one wzmagają biegunkę. Jeżeli podawałaś ryż to może być taki rozgotowany zamiast kleiku ryżowego. ew kisiel z jagód ale to chyba może być jeszcze za mała. Najpierw to chyba musisz poczekać aż ustanie biegunka, a potem przybierze Malutka na wadze.

    Skomentuj


      #3
      Odp: 1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

      Anula_2908, jak najbardziej możesz podawać małej acidolac baby rozpuszczony w mleku modyfikowanym. Probiotyki przy biegunce są bardzo ważne. Zbawienny jest też napar z suszonych jagód. Jest całkowicie bezpieczny, zawsze stosuje go u moich dzieci. Na biegunki o ostrym przebiegu sprawdza się też lek wydawany na receptę Nifuroksazyd w zawiesinie. Sprawdził się podczas infekcji u moich chłopców, kiedy domowe sposoby zawiodły.


      Skomentuj


        #4
        Odp: 1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

        probiotyk jest wazny przy biegunce, bo trzeba doprowadzic flore bakteryjna jelit do porządku, jednak najpierw warto zadbac o wlasciwe nawodnienie organizmu, bo o odwodnienie przy biegunce u tak malego dziecka bardzo latwo... ja zawsze stosuje orsalit, to doustny srodek nawadniajacy z elektrolitami, wiec szybko i skutecznie przywraca organizm do rownowagi wodno - elektrolitowej, dla niemowlat najbardziej odpowiedni jest orsalit bezsmakowy

        Skomentuj


          #5
          Odp: 1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

          Tak długa biegunka u niemowlaka to dosyć niepokojąca sprawa. Dziecko może się bardzo odwodnić, a to naprawdę niebezpieczne. Ten artykuł może komuś pomoże w podobnej sytuacji https://www.zdrowystartwprzyszlosc.p...ka-u-niemowlat A jeśli chodzi o leczenie w Anglii, to wielokrotnie słyszałam, że jest na strasznym poziomie. Moi znajomi w krytycznych sytuacjach idą prywatnie do lekarza, najlepiej polskiego. Warto mieć jakiegoś sprawdzonego w odwodzie. To taka moja porada na przyszłość.

          Skomentuj


            #6
            Odp: 1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

            Trochę ciężko jeżeli nie ma się pomocy od lekarza.
            penirium

            Skomentuj


              #7
              Odp: 1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

              Taa to jest już sprawa dla lekarza a nie na forum, serio pediatra musi to zbadać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 1,5 tygodniowa biegunka u 7 miesiecznego dziecKa

                Tak długa biegunka to według mnie powód do niepokoju i należałoby jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Jeśli z jakiegoś powodu jest to niemożliwe to nie ma co czekać ale pojechać z dzieckiem do Szpitala Medicover - są czynni 24 godziny na dobę przez cały rok. Przyjmują tam pediatrzy więc na pewno uzyskacie pomoc. Dodatkowo można skorzystać z obserwacji i nawodnienia dziecka.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X