Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co dobrego z dyni?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co dobrego z dyni?

    Czesc dziewczyny czy znacie moze jakies przepisy na potrawy z dyni?Dostalam od znajomych troche tego warzywka i szkoda mi zeby sie zmarnowalo a kompletnie nic nie przychodzi mi do glowy z czym moznaby ja zjesc?
  •    
       

    #2
    ja jak byłam w ciązy to jadłam dynie na mleku
    gotowałam ją w kostkach w wodzie a potem miksowałam i jeszcze z mlekiem i cukrem zagotowywałam
    pycha było ale tylko jak byłam w ciązy
    niedawno zrobiłam i mi już tak nie smakowało


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Hej mój przepis na danie z dyni:
      Obierz dynie ze skórki,pokrój ją w dużą kostkę.Następnie włóż do garnka i ugotuj w lekko osolonej wodzie.gdy się zagotuje to przykręc ogień i gotuj zą będzie miękka.
      W następnym garnku zagotuj mleko i wrzuc wcześniej zrobione kluski(z mąki i wody) tzw.zacierki.Gotuj to na małym ogniu mieszając od czasu do czasu,by nie przywarły do dna garnka.Gdy kluski zaczną wypływac na wierzch to gotuj jeszcze przez chwilę.
      Wrócmy do dyni:
      jak będzie już miękka odcedzic ją na sitku i lekko pognieśc.Potem przełożyc dynię do garnka i przelac mleko z zacierkami.
      Najlepiej smakuje jak trochę postoi i zgęstnieje.Ja podaję dynię z cukrem.Wszystkim smakuje. SMACZNEGO


      Skomentuj


        #4
        Zupa z dyni

        Zupa na czasie a w dodatku bardzo tania i przede wszystkim pyszna

        - dynia ok 1,2 kg
        - duza cebula
        -1 marchew
        -1papryka czerwona
        - 3/4 litra mleka
        - 1/4 litra wody
        - sol i pieprz
        -1 lyzka cukru
        -smietana


        Do garnka wlac mleko i wode ,nastepnie dodac wszystkie warzywa pokrojone w kostke (marchew moze byc w talarki )
        Gotowac 40 min i potem na goraco zmiksowac.
        Juz w talerzu dodac nieco smietany .
        Smacznego
        Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zupa z dyni

          O przyda się taki przepis, bo wsadziłam bardzo dużo dyni: http://florexpol.eu/236-dynia i tak zastanawiam się, co ja z nimi będę robić. A spodziewam się dziecka, więc takie zupki z dyni słyszałam że to samo zdrowie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zupa z dyni

            Napisane przez sylwia4012 Pokaż wiadomość
            O przyda się taki przepis, bo wsadziłam bardzo dużo dyni: http://florexpol.eu/236-dynia i tak zastanawiam się, co ja z nimi będę robić. A spodziewam się dziecka, więc takie zupki z dyni słyszałam że to samo zdrowie.
            Niestety nie sadziłam dyni, A cukini też mało posadziłam ,w tamtym roku taka marna była A za dynią bardzo przepadam Zostaje mi tylko kupować

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zupa z dyni

              Ja robię jeszcze z pomarańczą.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zupa z dyni

                Napisane przez krokus85 Pokaż wiadomość
                Ja robię jeszcze z pomarańczą.
                to znaczy że pomarańcza idzie do zupy z dyni ?Jeszcze nie słyszałam takiego połączenia ale ciekawa jestem ja się dodaje czy sok z pomarańczy ?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zupa z dyni

                  Ja robię z pomidorami!

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zupa z dyni

                    Też czasami tak robię - z pomidorami albo z papryką. Zupa z samej dyni jest ciut za mdła.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zupa z dyni

                      Ja robię w wersji rozgrzewającej z imbirem, tylko nie znam proporcji. Robię na tzw oko :P. Cebulkę podsmażam na maśle, potem dodaje dynie. W garnku gotuje ziemniaki z marchewką i porem. Jak ziemniaki i marchew się ugotują to dodaje cebulę z dynią i gotuje jeszcze jakieś 10 min. Przyprawiam solą, pieprzem i imbirem w proszku.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zupa z dyni

                        Narobiłyście mi smaka na dynię :P

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zupa z dyni

                          Wczoraj na targu rozglądałam się za dynią ale nie było. Też już za mną chodzi zupa dyniowa

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zupa z dyni

                            Za mną też chodzi taka zupka dyniowa Nawet wczoraj jak u teściowej byłam to widziałam dwie Już miałam się nawet pytać ale dała jabłka i gruszki i orzechy laskowe i juz nie chciałam pytać o ,może następnym razem się uda ...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zupa z dyni

                              Ja dziś jadłam, a dynie kupiłam w biedronce

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X