Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pasta bez fluoru- stosujecie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pasta bez fluoru- stosujecie?

    Czy używacie past do zębów bez fluoru? Czy Wasze dzieci myją zęby "normalnymi" pastami?
  •    
       

    #2
    Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

    Moja córeczka używa pasty z ziaji bez fluoru.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

      My używamy nenedent, też bez fluoru. Synek ma 11 miesięcy

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

        Istnieją różne poglądy dotyczące kwestii doboru odpowiedniej pasty dla małych dzieci. Obecnie stomatolodzy rekomendują wprowadzanie pasty z fluorem w wyższym stężeniu, nawet u dzieci po pierwszym roku życia. Jest to spowodowane tym, że dopiero pasta o wyższym stężeniu fluoru gwarantuje profilaktyczny wpływ na zęby i zabezpiecza przed powstawaniem próchnicy.

        źródło: http://goo.gl/xEu2gJ

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

          Wszyscy w domu od dawna używamy ajony bez fluoru i nie widzę powodów do zmiany. Dzieciom również odpowiada - fajnie się pieni. Ale przede wszystkim żadne z nas po prostu nie ma problemów ze zdrowiem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

            U nas też sprawdza się ajona. Nie podrażnia dziąseł, a i kontrole u dentysty są bezbolesne...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

              Ja od dawna nie używam pasty z fluorem i moje dzieci też nie. Bardzo dbam o to by miały zdrowe, białe zęby ale pasta musi być bezpieczna. Ostatnio "chodzi" za mną irygator. Już dawno miałam go kupić ale jakoś nie było czasu. Używacie tego urządzenia? Moja znajoma ma i bardzo zachwala. Polecała mi je tez moja dentystka.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

                My używamy pasty bez fluoru. Wybrałam pastę z Chicco. Można kupić fajny zestaw: pasta + szczoteczka + ochraniacz na szczoteczkę, wszystko w zamykanym pudełeczku wygodnym do przenoszenia. Na razie córeczka jest malutka ale próbujemy szczotkować tego jej pierwszego ząbka i uczyć że o zęby trzeba dbać Wcześniej myłam jej buzię silikonową szczoteczką nakładaną na palca a teraz małą sama szoruje (ciężko to nazwać szorowaniem ale niech będzie) swoje zęby

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

                  Od początku stosujemy Ziajkę bez fluoru. Syn skończył dwa lata i ta pasta nadal nam towarzyszy. Kiedy jednak powinniśmy przejść na pastę do zębów z fluorem? Jak to było w Waszym przypadku? Proszę o podpowiedzi.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

                    Ważne jest żeby w ogóle często myć zęby... a trudno do tego namówić dziecko. co dopiero irygator. My chodzimy często na przeglądy i lakowanie do naszej ulubionej pani doktor w Dental White na Woli. To pomaga, bo nie zawsze da się dopilnować żeby zęby umyły dokładnie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

                      Bez fluoru - oczywiście. On nic nie daje. Te cudowne pasty w ładnych opakowaniach to tylko marketing, a my np. mamy zęby w idealnej kondycji bazując na pastach, których nie ma w marketach. Da się?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

                        właśnie również zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej pasty do mycia zębów dla mojej 10 miesięcznej córki. Jak na razie skłaniam się ku ziaji bez fluoru. Może dziewczyny pomożecie mi? Jaką pastę polecacie dla tak małych dzieci?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

                          Będzie solidna, odpowiednia i systematyczna pielęgnacja to nadejdą dobre zmiany. U nas pasty bez fluoru pojawiły się przy dzieciach, ale wtedy wszyscy zaczęliśmy z nich korzystać. Ajona w koncentracie, mała tubka wystarczyła na bardzo długo - póki co jest ook.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

                            Napisane przez jancia333 Pokaż wiadomość
                            właśnie również zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej pasty do mycia zębów dla mojej 10 miesięcznej córki. Jak na razie skłaniam się ku ziaji bez fluoru. Może dziewczyny pomożecie mi? Jaką pastę polecacie dla tak małych dzieci?
                            Jancia333, mu używamy pasty Lavera, która zawiera wyłącznie naturalne składniki. W dodatku chłopcy bardzo ją lubią, uwielbiają myć ząbki


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pasta bez fluoru- stosujecie?

                              my stosujemy wyłacznie dziecięce pasy ostatnio aquafresh albo elmeks

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X