Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozszerzanie Diety

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rozszerzanie Diety

    Witam!
    Moja Maleńka skończyła 4 mies. i chcę zacząć rozszerzać jej dietę (karmię piersią). Mam zamiar zacząć od jarzynki w słoiczku, ale nie wiem od jakiej. Co polecacie? Wiem że kolejne produkty należy wprowadzać pojedyńczo i stopniowo. Ale nie wiem jednego. Stopniowo, czyli w jakich odstępach czasu? Czy może to być co 2 dni czy co tydzień? A może jeszcze inaczej? Pomóżcie
  •    
       

    #2
    witaj moja córeczka ma już 7 miesięcy, ale ja również karmię piersią i jak tylko Amelka skończyła 4 miesiące zaczęłam wprowadzać jej dania ze słowiczka, najlepsze sa według mnie Gerbera....proponuje abyś zaczęła deserków, są najdelikatniejsze i raczej nie powinno nic się złego dziać...ja zaczęłam od marczewki z jabłuszkiem....na początek podawałam jej po dwie łyżeczki, zresztą za bardzo nie umiała wtedy jeszcze ich jeść...jeśli nic się nie działo, nie miała wysypki to po tygodniu wprowadzałam kolejny rodzaj, na przykład zupka marchewkowa z ryżem...tez było ok...oczywiście jak zaczęła już jeśc więcej, to zmieniałam zupki częściej niż co tydzień, żeby nie jadła ciągle tego samego...ale moja córunia ogólnie przez cały 4 miesiąc jadała marchewkową z ryżem, jabłuszko, jabłuszko z marchewką, jabłuszką z brzoswinią lub delikatną marchewkę...po 5 miesiącu można było wprowadzać już znacznie więcej produktów a obecnie sama gotuje jej zupki i deserki i bardzo jej smakują, potrafi zjeść duży słoiczek na obiad i średni z deserkiem wieczorem...zyczę powodzenia

    Skomentuj


      #3
      Rozszerzanie Diety

      Witam, wprowadzam ten wątek ponieważ mam prawie 6 miesięcznego synka i naprawde nie wiem co powinno znaleźć się w jego diecie.Dodam że karmie go butelką i dodam że nie cierpi kaszek dla niemowląt. Ciekawa jestem w jaki sposób wy sobie radziłyście. Za wszystkie wpisy z góry bardzo dziękuje.POZDRAWIAM
      [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

      url=http://pierwszezabki.pl] [img]http://pierwszezabki.pl/s/suwaczek_7574464.

      Skomentuj


        #4
        Ja mam dużo mniejszą córeczkę, ale dużo czytam o dzieciach, więc jak coś znajdę na ten temat to dam link
        pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Sylwia ja korzystam z tej stronki odnośnie przepisów dla smyka po lewej stronie masz przepisy
          http://www.osesek.pl/
          Wojtuś 28.11.2007

          Skomentuj


            #6
            ja zaczęłam od prostej zupki z marchewki
            potem stopniowo dodałam ziemnika za pare dni pietruszkę, seler (uwaga może uczulić) pora
            robię tez zupki zkleikiem ryżowym
            a jesli chodzi o kaszki to mała moja też ich nie lubi
            daje jej kleik a do tego ścieram jabłuszko i tak jej bardziej smakuje


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Mam synka, który 01 skończył 6 miesięcy więc mam ten sam problem... Generalnie zaczęłam od "obiadków" jednoskładnikowych np.: ziemniaczek, marchewka. Można ugotować taką zupkę z łyżeczką masła lub odrobiną oliwy z oliwek. Fajne są słoiczki z gerbera. Wszystko gotowe i delikatne i oczywiście we właściwej konsystencji. Parę dni temu dałam maluchowi parówkę rozmaśloną i jest zachwycony

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Urozmaicenie jedzonka

                Hej dziewczyny mam pytanie jak podawac dziecku jedzonko bo moja niunia ma prawie 4mies juz jej dwa razy dziennie podaje mleczko z kleikiem ale chce wprowadzic kaszki i zupki i niewiem jak...to znaczy chodzi mi o kolejnosc czy moze byc tak: rano mleczki pozniej mleczko z kleikiem pozniej zupka pozniej kaszka i na wieczor mleczko? niewiem czy moge tak jej mieszac bo wyczytalam ze to wszsytko musze jej wprowadzic do diety.prosze o opinie i pozdrawiam
                Wikunia 04.08.2008r

                Skomentuj


                  #9
                  przede wszystkim "tego wszystkiego" wprowadzić nie
                  musisz. Po drugie naprawdę chcesz już teraz jej to wszystko
                  dać, przecież córcia jeszcze nawet nie skończyła 4 miesięcy.
                  Po trzecie dlaczego z pediatrą nie uzgodnisz menu dziecka ??
                  A po 4 (dla Twojej wiadomości) kaszki tylko zapychają niemiłosierną
                  ilością cukru. Do 6 miesiąca wystarczyłoby w zupełności mleko,
                  ewentualnie mogłabyś po 5 miesiącu wprowadzić zupkę jarzynową i
                  owoc.
                  Po piąte jest mnóstwo schematów żywienia.
                  No ale to jest tyko moje zdanie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                    przede wszystkim "tego wszystkiego" wprowadzić nie
                    musisz. Po drugie naprawdę chcesz już teraz jej to wszystko
                    dać, przecież córcia jeszcze nawet nie skończyła 4 miesięcy.
                    Po trzecie dlaczego z pediatrą nie uzgodnisz menu dziecka ??
                    A po 4 (dla Twojej wiadomości) kaszki tylko zapychają niemiłosierną
                    ilością cukru. Do 6 miesiąca wystarczyłoby w zupełności mleko,
                    ewentualnie mogłabyś po 5 miesiącu wprowadzić zupkę jarzynową i
                    owoc.
                    Po piąte jest mnóstwo schematów żywienia.
                    No ale to jest tyko moje zdanie.
                    ja się z tym w pełni zgadzam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Chce wprowadzic dlatego ze bardzo malo je tego mleka i lepiej zeby cos bardziej wartosciowego jadla sama nieiwem co robic:|
                      Wikunia 04.08.2008r

                      Skomentuj


                        #12
                        a co do kaszek to sie nie zgodze bo zawieraja:wapn,żelazo,cynk,wit A,D3,E,C,B1,B2,B6,B12,kwas foliowy i inne skladiki to nie byla bym pewna ze sa puste i niepotrzebne dziecku ja mowie o tych gotowych kaszkach a nie zwyklych
                        Wikunia 04.08.2008r

                        Skomentuj


                          #13
                          Niunia84 ja też mówię o gotowych kaszkach. Te same witaminy a nawet
                          więcej (i większych ilościach) znajdują się w mleku.
                          I oczywiście, że kaszki podaje się dzieciom ale niespełna
                          4 miesięczne (a nawet 5 miesięczne) tego nie potrzebują.
                          Poza tym piszesz, że malutka nie chce mleka, wiesz mi, jak podasz
                          jej słodką kaszkę to przestanie w ogóle pić.
                          A na wadze dobrze przybiera ??

                          Skomentuj


                            #14
                            ja jestem zdania, że kaszki nie są najgorsze, ja np. zaczełam wprowadzać swojemu synkowi kaszkę mleczno ryzową bez dodatków w 5 miesiącu życia raz dziennie na noc, potem wprowadziłam zupkę jarzynową be mieska, a następnie jabłuszko. Dodam tylko, że mój synek prawie od poczatku pił mleko modyfikowane bebilon.

                            Skomentuj


                              #15
                              potem zaczął jeść kaszki smakowe i zupkę z mięskiem, a do mleka się nie zraził, pije je do dnia dzisiejszego.
                              A tak mi przyszło do głowy może mleczko powinnaś zmienić jak chce go mało pić (najlepiej zapytać się pediatry)
                              pozdrawiam!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X