Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rodzenie łożyska

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Rodzenie łożyska

    Bo każda z nas jest inna, i niestety czasami te łożysko nie chce się od nas oddzielić i lekarz musi to z nas wyciągnąć mechanicznie...
    A czasami personelowi nie chce się czekać i wola to zrobić szybko i by było już po sprawie.
    Przystawienie dziecka do piersi, wywołuje u nas lawinę hormonów które ułatwiają oddzielenie .

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Rodzenie łożyska

      U mnie lekarka jakoś masowała mi brzuch że to łożysko samo wylazło... Nie wiem jak to zrobiła, ale nawet położna się śmiała, że odwaliła całą robotę za mnie

      Skomentuj


        #18
        Odp: Rodzenie łożyska

        Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
        Ja wyczytałam w internecie, że "Poród łożyska trwa przeciętnie około 30 minut. Nie wymaga wielkiego wysiłku ze strony kobiety. Czasami wystarczy lekkie parcie, a niekiedy łożysko zostaje wydalone samodzielnie... Wydalenie łożyska przez kobietę podczas porodu naturalnego nie jest dla kobiety męczące, zwłaszcza gdy tuli ona w tym momencie swoje dziecko lub przystawia je do piersi. Zazwyczaj wystarczy wykonać kilka parć. Czasami zdarza się, że rodząca nie musi nawet przeć, bo łożysko wychodzi samo swobodnie.... ." - http://parenting.pl/portal/jak-przeb...dzenie-lozyska

        Ale słyszałam też, że jak łożysko ciężko wychodzi, to często stosuje się metodę łyżeczkowania, gdzie wszystko powinno odbywać się w znieczuleniu.
        to mi chyba pomogło to iż Zosiek leżał na mnie i ja byłam wpatrzona tylko w nią nie pamietam rozdenia lozyska wogole

        Skomentuj


          #19
          Odp: Rodzenie łożyska

          mnie oglądanie łożyska ominęło rodzenie go tez bo miałam cesarskie ciecie. Ciekawe czy któraś z Was dostała do obejrzenia łożysko po CC?

          Skomentuj


            #20
            Odp: Rodzenie łożyska

            mnie było coś takiego:" A teraz musi pani urodzić łożysko" Nacisnęłam i plum, było po sprawie ;D Nie bolało, chyba przez to że byłam zafascynowana synkiem Łyżeczkowana tez byłam i nie bolało mnie to

            Skomentuj


              #21
              Odp: Rodzenie łożyska

              ja to nawet nie wiem co i jak, przy cesarce to wzięli sami urodzili za mnie. Przy synku 17 h naturalnego porodu mogło źle się skończyć i w sumie przez lekarza który nie zrobił żadnego wywiadu

              Skomentuj


                #22
                Odp: Rodzenie łożyska

                Napisane przez akuriata Pokaż wiadomość
                mnie oglądanie łożyska ominęło rodzenie go tez bo miałam cesarskie ciecie. Ciekawe czy któraś z Was dostała do obejrzenia łożysko po CC?
                Ja cc nie miałam ale tak jakoś z ciekawości spojrzałam jak to wygląda nikt nie miał zamiaru mi pokazywać

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Rodzenie łożyska

                  Łożyska nie widziałam ale mój mąż spojrzał i żałował ;p ale chyba nie było tak źle bo na drugi poród też chciałby iść

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Rodzenie łożyska

                    też nie czułam porodu łożyska, ale za to łyżeczkowanie po porodzie łożyska, było koszmarem, prawie tak bolało jak sam poród. także jak widać nie ma reguły.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Rodzenie łożyska

                      Ja w obu przypadkach urodziłam łożysko w całości, więc nie miałam zabiegu łyżeczkowania. Wiem jednak od znajomych, że jest okropną katorgą. Jeśli chodzi o wygląd łożyska, to dla mnie przypomina trochę wątróbkę


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Rodzenie łożyska

                        Ja podobnie jak reszta nie czułam rodzenia łożyska. Być może to też kwestia samego porodu, jak był męczący to później takie urodzenie łożyska jest pestką :P

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Rodzenie łożyska

                          Ja coś tam czulam ale to było nic w porównaniu z samym porodem także myślę że nie ma się czego bać, gorzej jest z łyżeczkowaniem ;/

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Rodzenie łożyska

                            Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                            Ja coś tam czulam ale to było nic w porównaniu z samym porodem także myślę że nie ma się czego bać, gorzej jest z łyżeczkowaniem ;/
                            ja nie miałam łyżeczkowania, a to się często zdarza? jest to wykonywane tylko jak są do tego przesłanki?

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Rodzenie łożyska

                              Łyżeczkowanie jest wtedy kiedy jakaś część łożyska niestety zostanie w ciele kobiery, nie wiem czy często się to zdarza, mnie niestety to spotkało ;/

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Rodzenie łożyska

                                Jak tak przejrzałam forum to właśnie wygląda, że dość często się to zdarza. cieszę się, że mnie to ominęło.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X