Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

odbijanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    odbijanie

    w ktorym miesiacu, mozna przestac brac dziecko do odbicia po jedzeniu??
    slyszalam ze 6 miesiacu ale nie wiem czy to prawda??
    czasem karmie mala przez sen i wtedy jej sie nie odbije, zdarza sie ze jak sie obudzi pozniej to czkawki dostaje.
  •    
       

    #2
    Odp: odbijanie

    Żeberka tu sądzę że coś znajdziesz http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ight=odbijanie

    A swoją drogą Amelce rzadko się odbijało , bardzo rzadko a kolek miała morze ze 3
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      Odp: odbijanie

      poczytalam, ale nie ma tam do ktorego miesiaca trzeba dziecko tzrymac do odbicia.zeby bylo tak: karmisz i kladziez spac,a nie karmisz ,czekasz az sie odbije i kladziesz spac.. moze w necie znajde.

      Skomentuj


        #4
        Odp: odbijanie

        zeberka kiedy dziecko będzie juz więcej czasu siedziało(nie leżało)czyli tak koło 6m to dziecku się samo będzie odbijało i nie będziesz musiała czekac.tak samo jest z ulewaniem
        FROCH

        Skomentuj


          #5
          Odp: odbijanie

          Napisane przez zeberka9 Pokaż wiadomość
          poczytalam, ale nie ma tam do ktorego miesiaca trzeba dziecko tzrymac do odbicia.zeby bylo tak: karmisz i kladziez spac,a nie karmisz ,czekasz az sie odbije i kladziesz spac.. moze w necie znajde.
          Moim zdaniem powinno się trzymać dziecko dopóki samo nie siedzi,siedzące dziecko nie potrzebuję trzymania w pionie(w sensie odbicia).Ale mogę się mylić
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #6
            Odp: odbijanie

            Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
            zeberka kiedy dziecko będzie juz więcej czasu siedziało(nie leżało)czyli tak koło 6m to dziecku się samo będzie odbijało i nie będziesz musiała czekac.tak samo jest z ulewaniem
            Uprzedziłaś mnie
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              #7
              Odp: odbijanie

              wlasnie przeczytalam artykulow pare i sie wszystko zgadza, jest tak jak mowicie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: odbijanie

                Święta prawda

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: odbijanie

                  Generalnie do odbijania dziecko powinno się brać do tego czasu, dopóki jest bardziej leżące, natomiast gdy jest już bardziej spionizowane, tzn. siedzi to można tego zaprzestać lub przynajmniej ograniczyć

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: odbijanie

                    Ja przestałam odbijać dziecko jak już zaczełam wprowadzać pokarmy łyżeczką. Jedynie jak wypiła więcej wody, soku czy mleka to brałam na odbijanie, teraz w wieku 9 miesiecy nie patrzę już na to w ogóle

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: odbijanie

                      my zawsze synka braliśmy do odbicia bo często jemu się ulewało a dzięki temu było wszystko w porządku i brzuszek był napełniony i zadowolony. Aż do 6 miesiąca a córeczki wogóle nie bralismy i nie ulewała

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: odbijanie

                        Nasz synek też miał problemy z ulewaniem i też zawsze po nakarmieniu go brałam go na rączki i nosiłam az do momentu odbicia się, Dzięki temu problemy z ulewaniem stopniowo były coraz mniejsze, aż w końcu przestał ulewać.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: odbijanie

                          Też myślę, ze w wieku 6 miesięcy nie trzeba już dziecka dawać do odbijania bo już samo siedząc czy leżąc na brzuszku poradzi sobie z odbiciem po jedzonku. Podczas nocnego karmienia odbijać nadal trzeba.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: odbijanie

                            Ja mimo 6 miesięcy nosiłam do dobicia. Zazwyczaj maluchy jeszcze samodzielnie wtedy nie siedzą, więc ta pozycja półsiedząca nie do końca pozwala na dobicie, a po co maluch ma potem cierpieć.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: odbijanie

                              Nasz maluch z kolei miał tak, że nawet mimo noszenia go po karmieniu i tak nie odbijał. Odbijał dopiero długo później - po jakichś 30 minutach, a nawet później. Poza tym zawsze dość ładnie jadł i nie łapał dużo powietrza, może stąd ten długi czas potrzebny na odbicie. Generalnie jakoś nie praktykowaliśmy tego noszenia do odbicia.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X