Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    pieczulka co miesiąc rodzice wpłacali 600zł ?? Fiu fiu... no niezła sumka.
    Chciałabym móc kiedyś dla Julka tyle odkładać. Jak nam się uda odłozyć 150zł to jest fajnie. W tamtym miesiącu udało się 200zł, ale to był pierwszy raz.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      nie na miesiac, raz na rok mama wplacala, i to tak z roku na rok ok 50 zl podwyzkiaz do tych ok 600zl

      oj miec tyle kasy zeby odlozyc tez bym chciala.

      ja chce zaczac od malej sumki co miesiac bo to latwiej niz raz na rok

      Skomentuj


        #18
        W końcu się zdecydowaliśmy na "Kapitalną przyszłość" w CU. Będziemy wpłacać co miesiąc po 200 zł i jeśli będziemy mieli coś dodatkowo np. z urodzin, imienin itp. to też możemy wpłacić na dodatkowe konto.


        Skomentuj


          #19
          amie ja tez mam w CU tylko to wtedy sie nazywało Absolwent.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #20
            pinklady wiem, że właśnie było coś takiego jak absolwent. Kapitalna przyszłość jest bardziej instrumentem inwestycyjnym i jest pozbawiona całej tej otoczki ubezpieczeniowej.


            Skomentuj


              #21
              ja nie brałam tez żadnej opcji ubezpieczeniowej tylko jakies fundusze inwestycyjne ale za bardzo nie powiem bomęża nie ma a on był w tym czasie agentem CU i nie wiem co tam powybierał. opcje zżeraja najwięcej tej kasy własnie. no w każdym razie oby dzieciaki miały w przyszłości duzo kaski z tej polisy.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                #22
                Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                podniosę temat, bo szukamy czegoś dla dziecka, ma ktoś coś nowego? Myślimy o jakimś funduszu, dzięki któremu młody będzie miał pieniądze na start jak dorośnie, ale też będzie jakoś ubezpieczony. Poki co to taki plan wpadł nam w oko: xxxx
                co myslicie?
                Last edited by disne; 24-09-2020, 22:56. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                  Co do pieniędzy na przyszłość dziecka - warto także zabezpieczyć się pod kątem różnych sytuacji, takich jak śmierć rodziców, rozwód czy inne przykre sytuacje. Wiadomo, że na co dzień się nie myśli o takich rzeczach (i dobrze!), ale mimo wszystko nigdy nie wiadomo co się w życiu przydarzy, więc takie rzeczy jak choćby testament dobrze jest mieć spisane, przygotowane. W końcu pewnych rzeczy się nie planuje w ogóle i nigdy nie wiadomo jak się nam życie potoczy.
                  Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-07-2014, 11:48.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                    Ja z mężem postanowiłam, że będziemy część zarobionych pieniędzy przeznaczać na obligacje. W ten sposób odłożymy trochę dla dziecka i będzie miało lepszy start w dorosłości, a przy okazji pieniądze nie stracą na wartości i będzie można je nawet znacznie pomnożyć.
                    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-07-2014, 11:48.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                      Myślę, że warto zabezpieczyć pewną sumkę pieniędzy i wpłacić je na lokaty.
                      Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-07-2014, 11:48.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                        A moim zdaniem warto jest założyć konto oszczędnościowe. Obecnie interesującą ofertę w tym zakresie posiada Volkswagen Bank ę Moim zdaniem warto się nią zainteresować ponieważ oprocentowanie jest korzystne i nasze pieniądze nie są tak zamrożone jak na lokacie
                        Generalnie nie znaczy to, że nie powinniśmy inwestować w lokatę - to również jest korzystne.
                        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-07-2014, 11:49.
                        http://forum.mamotoja.pl/

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                          U nas kwestiami finansowymi zajmuje się mąż, ma do tego smykałkę . Na razie wymyślił takie sposoby oszczędzania na przyszłość Kacpra (a już mówi, że będzie kombinował kolejne):
                          1. Konto oszczędnościowe z przeznaczeniem na większe wydatki niecodzienne (szczepienia, ubrania, zabawki itp.) - co miesiąc przelewamy 20% kwoty, która zostaje ze "starej" pensji.
                          2. Zwykłe konto oszczędnościowe, na które wpada "manna z nieba" (kasa na urodziny, chrzest itp.).
                          3. Nieco lepiej oprocentowane konto oszczędnościowe zasilane miesięcznie kwotą 100 zł (żeby wyższe oprocentowanie zostało uwzględnione, to w każdym miesiącu musi być dokonany wpływ kwoty zadeklarowanej przed otwarciem konta).
                          4. Jakiś ponoć bardzo bezpieczny fundusz inwestycyjny zasilany miesięcznie kwotą 100 zł.

                          W sumie trudno powiedzieć, żeby pieniądze z pkt 1 były przeznaczone typowo na przyszłość dziecka, ale nam ta opcja pozwala zachować przejrzystość domowych finansów. Podoba mi się ten schemat, sama bym go lepiej nie wymyśliła . Zresztą ostatnio, żeby nie być taką nogą w temacie, zaczęłam trochę czytać i wiele rzeczy zrozumiałam. A jaka potem jest satysfakcja z sukcesywnego powiększania oszczędności .
                          Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-07-2014, 11:49.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                            Lokata teraz to chyba nie najlepszy pomysł, bo jest bardzo nisko oprocentowana i przyrosną nam grosze za kilka miesięcy. Trzeba by było mieć przynajmniej ze 30tys na lokacie, żeby nam przyrastało jakieś 100-120zł miesięcznie. Poza tym w takim wypadku nie odkładamy co miesiąc jeśli lokata jest na dłuższy czas. Dla mnie chyba najlepszym rozwiązaniem jest założenie darmowego konta oszczędnościowego dla dziecka. Wpłacamy sobie ile i kiedy chcemy, nie tracimy odsetek w razie wypłaty i tak dalej. Jesli chcesz więcej na ten temat poczytać to zajrzyj na xxxx. Tam masz wypowiedzi ekspertów na ten temat. Z tego co przeglądała, to masz tam podane nawet konkretne banki i ic oferty. Za zacznę odkładać jak wrócę do pracy, bo teraz macierzyński mi się kończy i musze iść na bezpłatny wychowawczy, to z kasa będzie krucho
                            Last edited by disne; 24-09-2020, 22:56. Powód: link

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                              Ja też zastanawiam się na d odkładaniem dla moich maluchów, ale rzeczywiście w dzisiejszych czasach to jakaś parodia. Lokaty na 2%, konta oszczędnościowe na 3,5 ale tylko przez pierwsze 3 miesiące, fundusze inwestycyjne, na których zamiast zyskiwać traci się jeszcze To w co inwestować? Jak to zrobić, żeby było dobrze i żeby dzieci miały coś na start w dorosłe życie? I jak zrobić, żeby jeszcze było z czego odkładać? Fachowcy radzą jedno, zwykli zjadacze chleba drugie, a ty człowieku bądź mądry i pisz wiersze.
                              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-07-2014, 11:47.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                                Napisane przez askaaa11 Pokaż wiadomość
                                Co do pieniędzy na przyszłość dziecka - warto także zabezpieczyć się pod kątem różnych sytuacji, takich jak śmierć rodziców, rozwód czy inne przykre sytuacje. Wiadomo, że na co dzień się nie myśli o takich rzeczach (i dobrze!), ale mimo wszystko nigdy nie wiadomo co się w życiu przydarzy, więc takie rzeczy jak choćby testament dobrze jest mieć spisane, przygotowane. W końcu pewnych rzeczy się nie planuje w ogóle i nigdy nie wiadomo jak się nam życie potoczy.
                                Bardzo mądrze piszesz. Sama ostatnio uświadomiłam sobie, że przecież różne rzeczy mogą się w życiu przydarzyć. Niby każdy odsuwa od siebie taką mysl, ale jednak,
                                Ja sama teraz siedzę na stronce: xxxx i czytam o testamentach. Jeszcze w tym roku chciałabym dopełnić tych formalności i mieć czyste sumienie.
                                Last edited by disne; 24-09-2020, 22:57. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X