Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

USG 3D/4D czy warto??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: USG 3D/4D czy warto??

    oj USG3d warto w 27 tygodniu zobaczyłam twarzyczkę mojej córci i jak patrze na nią teraz to w sumie faktycznie to zdjęcie bardzo zbliżone

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: USG 3D/4D czy warto??

      ja nie mialam takiego usg

      Skomentuj


        #18
        Odp: USG 3D/4D czy warto??

        Napisane przez agniecha1793 Pokaż wiadomość
        wedlug mnie warto, jest to cudowna pamiatka Choc ja nie mialam skierowania na nia, takze musialam placic. Czy wy dziewczyny mialyscie skierowanie?
        skierowanie możesz dostać na USG GENETYCZNE czyli na badania prenatalne, jeśli masz ukończone 35 lat lub ukończysz w trakcie ciąży(ja się prawie załapałam tym razem, brakło mi kilku miesięcy do bezpłatnych badań, bo w tym roku kończę 35), i jeszcze w przypadku występowania pewnych chorób w rodzinie ( znajoma dostała takowe bo dziadek dziecka był chory na alzhaimera i nie płaciła) ale badanie prenatalne a usg 3D to nie to samo, o czym juz wcześniej pisałam ja i nie tylko.


        Skomentuj


          #19
          Odp: USG 3D/4D czy warto??

          Napisane przez agniecha1793 Pokaż wiadomość
          wedlug mnie warto, jest to cudowna pamiatka Choc ja nie mialam skierowania na nia, takze musialam placic. Czy wy dziewczyny mialyscie skierowanie?
          Państwo nie płaci za takie fanaberie rodziców w sensie tym, że to USG 3D nie jest miarodajną i istotną metodą diagnostyki płodu, zatem nie jest refundowane i nie można na niego dostać bezpłatnego skierowania (nie licząc ew jakiś ośrodków zdrowia, które taki sprzet mają w ramach diagnostyki )
          Tak jak Bagnes pisała są refundowane badania genetyczne, ale to są już konkretne wskazania i też nie wiem czy akurat podglądanie dziecka w 3D ma tutaj miejsce - może zależy od woli lekarza.
          Za zachcianki sie zatem płaci
          Dziecko fajnie jest "podglądać" jak ma 32-38 tyg - jest wtedy co oglądać, dziecko w 20 tyg kiedy wykonywane są połówkowe badania usg diagnostyczne raczej nie jest dzieckiem do podziwiania z racji jego niedojrzałości i braku odpowiedniej tkanki podskórnej tłuszczowej. Choć na pewno dla matki to będzie najpiękniejsze dziecko







          Skomentuj


            #20
            Odp: USG 3D/4D czy warto??

            tak tez myslalam tyle fajnie ze jednak mozna dostac skierowanie po ukonczeniu 35 roku zycia

            Skomentuj


              #21
              Odp: USG 3D/4D czy warto??

              oj wart na takim USG zobaczyłam twarz mojej Mai prawie jak na żywo tylko czarno biało

              Skomentuj


                #22
                Odp: USG 3D/4D czy warto??

                Jak dla mnie to warto Badanie miałam robione w 23 tygodniu, całkiem przypadkiem, kiedy odwiedzałam rodzinę w Szczyrku. Akurat była jakaś konferencja i siostra zaciągnęła mnie do stanowiska ok medical systems, żebym zrobiła sobie badanie gratis :P
                Nie byłam do konca przekonana, ale obsługa była bardzo miła, a zobaczenie mojej małej córeczki i jej małych łapek było świetnym przeżyciem No i mam pamiątkę dla niej, kiedy będzie już duża

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: USG 3D/4D czy warto??

                  Ja robiłam w Ultragenie w Krakowie, zobacz sobie jak to wygląda Na pewno świetna pamiątka zostaje )
                  Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-04-2014, 10:11.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: USG 3D/4D czy warto??

                    w pierwszej ciąży robiłam 3D dwa razy, mam płyty z nagraniami, któe teraz pokazuję synowi, że to on pamiątka piekna, choć dosyć droga. a teraz to nie wiem, czy iść. wydam 200 zł i co? znowu pokażę dziecku na pamiątkę? u nas w mieście 3D tylko prywatnie. ale może się skuszę i na początek 3 trymestru pójdę, niech mój drugi też ma pamiątkę
                    tylko ciągle nie wiem, jaka jest różnica między 3D a 4D

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: USG 3D/4D czy warto??

                      Warto Na nowoczesnym sprzecie i przy pomocy dobrego lekarza widać bardzo dużo. Ostatnio byłam na 4D w Nigdy nie zapomnę buźki Alanka i jego zadartego noska po mamusi
                      Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-04-2014, 10:12.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: USG 3D/4D czy warto??

                        u synka mojego brata też było widac do kogo podobny

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: USG 3D/4D czy warto??

                          Ja na USG 3D idę za tydzień w czwartek.
                          www.natasze87.naszbobas.pl





                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: USG 3D/4D czy warto??

                            Podczas ciąży miałam robione USG 3D i 4D w Klinice Bocian w Białymstoku. Cudowna pamiątka, w szczególności film, na którym widać jak mój synek ziewa i wkłada rączkę do buzi. Pomimo, tego, że badanie nie było tanie, to naprawdę warto.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: USG 3D/4D czy warto??

                              Szanowni Państwo,

                              by zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie swoje i swojego dziecka, kobiety ciężarne muszą pamiętać o kalendarzu badań prenatalnych. W prawidłowo przebiegającej ciąży zdrowie ciężarnej i jej dziecka powinno być kontrolowane przez położnika około 10-15 razy.
                              Jednym z podstawowych nieinwazyjnych badań prenatalnych jest USG. Kobieta ciężarna powinna je wykonać co najmniej cztery razy. Najnowocześniejszy sprzęt umożliwia podczas USG uzyskanie obrazu trójwymiarowego 3D, a nawet 4D – trójwymiarowego w ruchu. Badanie 4D nie tylko pozwala przyszłej mamie dobrze obejrzeć swoje dziecko, ale przede wszystkim ułatwia potwierdzenie obecności wad wrodzonych i cech nieprawidłowych. Dla ciąży podwyższonego ryzyka stosuje się badanie dopplerowskie – bardzo czułą metodę oceny przepływów w naczyniach matki i dziecka. Istotnym badaniem podczas ciąży jest również kardiotokografia (KTG), dzięki której możliwe jest monitorowanie czynności serca nienarodzonego jeszcze dziecka z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy.

                              Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: USG 3D/4D czy warto??

                                Też się zastanawiałam ale ostatecznie nie robiłam. To tylko pamiątka i szkoda mi było pieniędzy. Mój lekarz powiedział że z punktu medycznego nic to nie wnosi, zaspokaja tylko ciekawość rodziców i jest świetną pamiątką

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X