Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Starania o dziecko
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Starania o dziecko Staracie się zajść w ciążę? A może dopadają was jakieś wątpliwości? Pytajcie!

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-02-2017, 08:11
anabela90 anabela90 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anabela90.polki.pl

Domyślnie Odp: Witaminy dla ciężarnych

Ja będąc w ciąży, a nawet już w trakcie starania się o dziecko zaczęłam brać kwas foliowy. Gdy ciąża została potwierdzona przeszłam na Folik Mama, polecił mi go ginekolog. Zawiera on niezbędne składniki zarówno dla mamy jak i dziecka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-02-2017, 12:37
weroikusia weroikusia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
weroikusia.polki.pl

Przed ciążą miałam anemię i wysoką niedoczynność tarczycy. Przed ciążą brałam Folik, ale na pierwszej wizycie ginekolog powiedział, że Folik Mama 1 będzie lepszy. Kolejne badania (robione co miesiąc) były już w normie, bez niedokrwistości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-02-2017, 22:23
shirleyka shirleyka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
shirleyka.polki.pl

kiedy zaczęłyście brać kwas foliowy? jak długo przed staraniami warto brać? czy coś oprócz kwasu foliowego brałyscie? Mam problemy z tarczycą i się zastanawam czy powinnam też jakoś jod brać pod tym kątem, już po poprzedniej ciaży mi się tarczyca rozregulowała :/ torhce się tego obawia przy drugiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-02-2017, 12:59
weroikusia weroikusia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
weroikusia.polki.pl

Ja też miałam problemy z tarczycą, a w ciąży to już w ogóle było tragicznie. Brałam Folik Mama od 6 tygodnia (wtedy dowiedziałam się że jestem w ciąży).
Wyniki się poprawiały, córka jest zdrowa. W kolejnej (tym razem planowanej ) ciąży myślę że ok 3 miesiące przed nią zacznę już brać witaminy. No i zrobię badania TSH.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-02-2017, 16:20
anabela90 anabela90 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anabela90.polki.pl

Cytat:
Napisał shirleyka Zobacz post
kiedy zaczęłyście brać kwas foliowy? jak długo przed staraniami warto brać? czy coś oprócz kwasu foliowego brałyscie? Mam problemy z tarczycą i się zastanawam czy powinnam też jakoś jod brać pod tym kątem, już po poprzedniej ciaży mi się tarczyca rozregulowała :/ torhce się tego obawia przy drugiej
Ja Folika brałam przez jakieś 2 miesiące przed zajściem w ciąże. Folik Mama zawiera jod ale czy to wystarczy dla Ciebie tego nie wiem. Wydaje mi się, że w Twoim wypadku najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-03-2017, 20:54
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
shirleyka.polki.pl

kupiłam sobie mama dha premium, tez ma własnie jod, trochę pobiorę i zrobię sobie wyniki, jestem umówiona do ginekologa-endokrynologa i zobaczymy co powie, chyba warto takie witaminy jeszcze w trakcie samych starań brać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-03-2017, 16:58
jagomala jagomala jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jagomala.polki.pl

Ja brałam mama dha premium. Na początku miałam tylko kwas foliowy, ale trochę wychodził mi niski poziom magnezu i musiałam go uzupełnić. Lekarz powiedział, że mogę brać po prostu kilka tabletek lub znaleźć produkt, który ma w składzie i kwas foliowy i magnez.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-03-2017, 17:15
ewus2211 ewus2211 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewus2211.polki.pl

Drogie mamy,
jestem studentką Żywienia Człowieka i byłabym wdzięczna za wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej suplementacji podczas ciąży. Ankieta skierowana jest do mam, które urodziły nie później niż 7 miesięcy temu.
Serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony czas

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...WYk2w/viewform
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-03-2017, 13:45
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
shirleyka.polki.pl

My się staramy o dzieco i w ramach ograniczena picia kawy przerzuciłam się na mama coffee, lkupiłam w rossmanie wersję toffi, boję się problemów z ciśnieniem i wolę to pić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-04-2017, 17:45
wioletta79 wioletta79 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
wioletta79.polki.pl

Miałam długo problem z zajściem w ciąże i dopiero jakieś 3 lata temu zmieniłam ginekologa i doradził mi inne witaminy. Wcześniej brałam różne, niektóre nawet 200 zł kosztowały a producent obiecywał wsparcie w zajściu w ciąże i potem jej zdrowy przebieg, ale nic z tego.
Tak naprawdę to nie ma sensu przepłacać. Przed zajściem i w trakcie ciąży brałam Folgravid, 60 zł za miesiąc używania i fajnie działa i smakuje.
U mnie się sprawdził i ciąża przebiegła bardzo pomyślnie.
Ma w składzie kwas foliowy, ale też inne składniki i witaminy i działa na zwiększenie płodności i utrzymanie dobrego stanu układu rozrodczego. Warto spróbować jak chcecie.
Ja polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania