Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Starania o dziecko
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Starania o dziecko Staracie się zajść w ciążę? A może dopadają was jakieś wątpliwości? Pytajcie!

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-12-2016, 09:53
wendymaxi wendymaxi jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
wendymaxi.polki.pl

Domyślnie Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

ja kompletowałam wyprawkę od 5ms, starłam się dopytać znajomych co rzeczywiście się sprawdza, a co warto sobie darować. Poza tym rade mamy i teściowej też się przydały, fajnym pomysłem jest babyshower, ale u nas słabo praktykowany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-12-2016, 19:02
Ankara Ankara jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Ankara.polki.pl

Ja bardzo skrupulatnie się do tego przygotowywałam,ale zaczęłam nie od zakupów ale od zadbania o swój organizm.Zaczęłam stosować suplementy zawierające głownie kwas foliowy,który jest zalecany dla kobiet w ciąży.
Polecono mi preparat Inofem,który wyregulował mi wahania hormonalne oraz sprawił,że moje włosy i skóra wyglądały na zdrowsze.Z tego co wiem,suplement został przebadany klinicznie,jest bezpieczny a dodatkowo wszelkie informacje są dostępne na http://www.inofem.pl/badanie-kliniczne/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-12-2016, 20:10
zoe78 zoe78 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zoe78.polki.pl

U mnie ciąża była dużym zaskoczeniem więc nie miałam okazji się do niej jakoś specjalnie przygotować, ale prowadzę raczej zdrowy tryb życia, nie stosuję używek więc myślę że wiele bym nie zmieniła. Na pewno gdy się ktoś świadomie przygotowuje do ciąży warto brać kwas foliowy i witaminy no i zadbać o zdrowe odżywianie i ruch. Tutaj można sobie jeszcze coś poczytać http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/p...nie-ciazy.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-12-2016, 09:31
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Ja sie nie przygotowywałam, ale jak tylko dowiedziałam się o ciązy to od razu zaczełam lykać kwas foliowy i poszlam na wszystkie badania. Kolejną ciążę będę planowala, wiec wczesniej sie do niej przygotuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2017, 11:28
kasia860318 kasia860318 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasia860318.polki.pl

My staraliśmy się o dziecko bardzo długo więc staramy się jak najlepiej przygotować do porodu i potem opieki nad dzieckiem. Biorę witaminy Femibion, do lekarza chodzę prywatnie, bo na każdej wizycie mam USG. Mam tylko problem ze szkołą rodzenia, bo w moim szpitalu jest płatna aż 600 zł i nie bardzo mnie na nią stać... Zarejestruję się chyba na internetowej szkole rodzenia Prenalenu. Zajęcia w formie e-learningu i zupełnie za darmo. To może być fajna alternatywa dla stacjonarnej szkoły, no i uleży parę groszy... Będzie na bujaczek dla dzidziusia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 19:40
tinnka77 tinnka77 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tinnka77.polki.pl

Oczywiście kwas foliowy i oczywiscie dużo snu. Z tymi ciuszkami to poczekajcie, zawsze zdążycie kupić i nie trzeba robić wielkich zapasów Najważniejsze to dobre samopoczucie psychiczne. Więc jeśli chodzi np o obowiązki domowe, to dajcie się wykazać mężowi / partnerowi

@kasia860318 - zarejestrowałaś się do tego prenalenu? Ja polecam, bo byłam zaniepokojona pewnymi sprawami, a pani psycholog dużo mi wyjaśniła (można zapytać o poradę, tutaj więcej https://szkolarodzeniaprenalen.pl/szkola-rodzenia/o-nas )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-03-2017, 09:43
weroikusia weroikusia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
weroikusia.polki.pl

Ja zaczęłam o brania Folika. Potem był Folik Mama. Zdrowe odżywianie, odstawienie używek, dużo ruchu. Ubranka kupowałam pod koniec. w 8. m-cu zrobiłam porządne zakupy i kupiłam rzeczy i kosmetyki potrzebne do pielęgnacji maluszka i rzeczy do szpitala.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania