Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skóra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Sucha skóra

    Nasz pediatra Warszawa dał nam kilka próbek kremu, dzięki temu wybraliśmy najlepszy i pasujący do skóry naszego dziecka.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Sucha skóra

      Do kąpieli (wymieniam od najtańszego) dobry jest:
      - olejek do kąpieli Linomag
      - Mediderm
      - Ziaja med
      - Emolium
      - Oilatum czy Balneum
      przy czym po Linomagu i Oilatum nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania i natłuszczania skóry po kąpieli.
      Natomiast bezpośrednio na miejsca objęte AZS polecam Dermaveel bez sterydów.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Sucha skóra

        Do bardzo suchej skóry polecam kosmetyki od Ziai, są delikatne, więc nie zaszkodzą dziecku, a naprawdę nawilżają, nie są też zapychające, ani nadto tłuste (no, oprócz serii kakaowej). A! I polecam w tej kwestii zakupy przez internet, bo jest taniej niż w sklepie stacjonarnym
        Last edited by disne; 18-06-2020, 13:21. Powód: link

        Skomentuj


          #49
          Odp: Sucha skóra

          Napisane przez kawula89 Pokaż wiadomość
          Do bardzo suchej skóry polecam kosmetyki od Ziai, są delikatne, więc nie zaszkodzą dziecku, a naprawdę nawilżają, nie są też zapychające, ani nadto tłuste (no, oprócz serii kakaowej). A! I polecam w tej kwestii zakupy przez internet, bo jest taniej niż w sklepie stacjonarnym
          Podpisuję się, jakiś czas temu testowaliśmy serię ZiajaMed do skóry atopowej, płyn do kąpieli, mleczko, i krem do twarzy. Łagodzą podrażnienia, nawilżają i są cenowo bardzo przystępne. Podchodziłam sceptycznie, ale zmieniłam zdanie. W konsystencji to nawet lepiej mi się używa niż atoperalu.
          Last edited by disne; 18-06-2020, 13:21. Powód: link

          Skomentuj


            #50
            Odp: Sucha skóra

            Zapytaj w aptece o emulsję do kąpieli eloderm powinno pomóc. Można stosować już od pierwszych dni narodzin. Synek miał podobnie.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Sucha skóra

              To ja polecam emulsję do kąpieli emoliacti z pharmaceris - moją małą strasznie skóra "ściągała" z suchości, ap pharmacerisie odczuła znaczną ulgę.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Sucha skóra

                Samo mycie skóry emolientami nie wystarczy, bo po kąpieli skórę trzeba nawilżać i natłuszczać dodatkowo (zwłaszcza jeżeli to skóra atopowa). Chyba tylko po Oilatum nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania, przy czym każda skóra ma inne potrzeby.
                U mnie dziecię chyba znowu zaczyna mieć nawrót AZS - smaruję suche miejsca Dermaveelem i liczę na to, że nie będzie gorzej :/

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Sucha skóra

                  Ja nie jestem zwolenniczką emolientów, bo składają się one głównie z oleju mineralnego, który pewnie wiecie jak powstaje. Zdecydowanie bardziej wolę oliwki dla dzieci, które nie zawierają parafiny, ale zgadzam sie, że samo wlanie oliwki czy też emolientu do wody nie wystarczy i należy skórę po kąpieli odpowiednio nawilżyć. Poza tym u mnie sucha skóra jest też spowodowana łuszczycą skóry rąk. Na początku nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mam początku łuszczycy i bagatelizowałam swoje objawy i kupowałam co tydzień inny balsam nawilżający. Dopiero ten artykuł uświadomił mi, że mogę mieć łuszczycę. Lekarz niestety potwierdził moje objawy. Teraz żałuje, ze tak długo zwlekałam z udaniem sie do specjalisty. Dziewczyny, polecam przeczytać artykuł i jeśli macie na prawdę suchą skórę, to udajcie się do lekarza, bo może podobnie do mnie macie początki łuszczycy.
                  Last edited by disne; 18-06-2020, 13:20. Powód: link

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Sucha skóra

                    Dla mojego synka najodpowiedniejszy okazał się Eloderm narzazie używamy tylko emulsji do kąpieli bo synek ma dopiero 4 miesiące, ale po emulsji skóra jest duzo mniej czerwona i podrażniona.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Sucha skóra

                      Ja niestety za olejkami nie przepadam.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Sucha skóra

                        Ja jestem za tym, żeby korzystać z liftingu. Można tez to zrobić bezoperacyjnie, np. tu vesuna.pl/zabiegi-na-twarz-i-cialo/ujedrnianie-skory
                        Last edited by disne; 18-06-2020, 13:20. Powód: link
                        Strach to grzech pierworodny. Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Sucha skóra

                          Na moje problemy z suchą skórą bardzo pomaga krem Ziai z olejkiem słonecznikowym. Ten arganowy mnie uczula, ale tylko w oczy, poza tym jest spoko, tylko może nieco zbyt lekki.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Sucha skóra

                            Wszystko zależy co komu służy, mnie pomagają tylko bardziej treściwe kremy.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Sucha skóra

                              Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady Z całą pewnością mi się przydadzą
                              Kiedy człowiek zagubi się w takim gąszczu spraw, czasami zajmuje mu dłuższą chwilę, nim uświadomi sobie, że się zgubił.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Sucha skóra

                                Jeśli chodzi o bardzo suchą skórę to u nas sprawdziła się emulsja La Roche-Posay Lipikar Lait, nadaje się dla niemowląt od trzeciego miesiąca życia. Ma hipoalergiczną formułę i świetnie chroni przed wysuszeniem skóry maluszka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X