Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy jest na sali prawnik ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy jest na sali prawnik ?

    Mam pytanie..... dręczy mnie pewna sytuacja. Nie opiszę jej dokładnie
    bo nie znam szczegółów (spróbuję się dowiedzieć)
    Czy gdyby moi rodzie mieli samochód (byliby jego właścicielami) a byłby
    użytkowany i utrzymywany przeze mnie mogłabym pójść do sądu prosić
    o to, żeby sądownie był on przepisany na mnie (tak jak np z mieszkaniem
    jest, że osoba nie łożąca i nie mieszkająca przez 6 miesięcy może
    zostać wymeldowana).
    Chodzi o to, że pewne "byłe" małżeństwo nie mające rozwodu nie chce
    się spotkać z sobą aby tą sprawę załatwić.

    Jeśli Wy nie macie zielonego pojęcia to może ktoś z Waszego otoczenia.
    Wdzięczna bym była za odpowiedź

  •    
       

    #2
    Colleen ja Ci nie pomoge ale jak mialam problemy ze sprawa spadkowa to napisam maila do prawnika z mojej miejscowosci , nakreslilam sprawe i zapytalam co powinnam zrobic i ew jakie papiero doniesc do prawnika - odpisali

    Skomentuj


      #3
      Ale właśnie do jakiego prawnika z taką sprawą powinno się udać ?
      Nazywają się oni jakoś ?

      Skomentuj


        #4
        o ile mi wiadomo, to idzie sie do radcy prawnego, on pomaga we wszystkich sprawach z kazdego zakresu prawa.
        FRANEK 16.08.2008

        Skomentuj


          #5
          O mysmy nie do prawnika a do notariusza napisali bo tez chodzilo o przepisanie wlasnosci.
          Radca prawny to nadal prawnik ale On tylko poradzi, calosc chyba u notariusza trza by bylo załatwic.
          Last edited by Goplana; 24-02-2009, 17:11.

          Skomentuj


            #6
            A moze sprobój w necie jakiegos znalesc, wiem, ze moja mam korzystala kiedys z porady przez internet.
            FRANEK 16.08.2008

            Skomentuj


              #7
              ooo właśnie .... już szukam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Tutaj masz fajna z tym ze platna porade :
                http://www.prawo.strefa.pl/
                I ogloszenie :
                Witam,
                Wszystkim zainteresowanym chetnie udzielę online bezpłatnej porady z zakresu
                prawa karnego, karnego skarbowego lub prawa wykroczeń.

                Opis problemu prosze przesłac na adres prawnikzadarmo@wp.pl

                Skomentuj


                  #9
                  u notariusza sie przewaznie robi kopie waznych dokumentow, dlatego jest jego pieczec i podpis potrzebny, zeby bylo zgodne z prawem. Wiem, ze jezeli chodzi o przepisanie wlasnosci, to taka sprawe kieruje sie bezposrednio do sadu o ustalenie praw do danej wlasnosc. A to prawo majatkowe, tylko teraz sie duzo pozmieniala i bedac w malzenstwie nie ma juz wspolnoty majatkowej, kazdy z malzonkow moze miec swoja wlasna. mysle, ze radca prawny bylby tutaj najlepszy, lub ktokolwiek zwiazany zprawem, bo odrazu by pomogl pozew napisac.
                  FRANEK 16.08.2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: czy jest na sali prawnik ?

                    Z taką sprawą to najlepiej do prawnika. Jeśli mieszkasz w pobliżu Trójmiasta, to skorzystaj z porady radcy prawnego z Gdyni. Sama niestety nie jestem w stanie doradzić ci nic innego i widzę, że nie tylko ja jedna

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: czy jest na sali prawnik ?

                      Akurat z tego typu drobnymi sprawami nie zawsze warto iść do radcy prawnego koszt wizyty oscyluje od 50 zł do 200. Więc trzeba to przemyśleć. Można też pomyśleć nad skorzystaniem z usługi Koksztys która jest coraz bardziej popularna wśród rodzin. Tutaj macie opis na czym to polega. W skrócie za abonament miesięczny macie dostęp do prawnika przez telefon bez limitu. O tyle fajne, że pierwszy miesiąc jest chyba za darmo, a potem można zrezygnować jak się nie podoba. W sumie abonament to 29 zł/miesięcznie więc dużo mniej niż jedna porada u radcy.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: czy jest na sali prawnik ?

                        Teraz to właściwie nie ma problemu, bo w każdym mieście są punkty darmowej pomocy prawnej. Tylko wydaje mi się, że nie da się przepisać samemu własności z jakiegoś właściciela na siebie. Przecież ten prawdziwy właściciel musi się na to zgodzić. Oni musieliby sprzedać ci ten samochód lub zrobić darowiznę. Jeśli to twoi rodzice, to nie ma z tym problemu i nawet nie zpałacisz żadnego podatku. Jeśli nie chcą się spotkać z jakichś powodów, można umówić 2 spotkania u notariusza, najpierw podpisze jedna osoba, a potem druga. Ty musiszy tylko skompletować dokumenty od obojga.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czy jest na sali prawnik ?

                          Zawsze możesz skontaktować się z usługi prawne radom. Jest to kancelaria prawna w Radomiu, w której z pewnością znajdziesz profesjonalne usługi.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: czy jest na sali prawnik ?

                            Dla osób z Opola mogę śmiało polecić Pana Malinowskiego: http://przemyslawmalinowski.pl/kancelaria/. Dobry prawnik, który pomaga w wielu kwestiach, a szczególnie z prawa handlowego czy gospodarczego

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: czy jest na sali prawnik ?

                              Nie wiem pod jaką kategorię dopasować twoją sprawę dlatego trudno mi tu coś konkretnego doradzić. Ale może tutaj http://www.lexagit.pl/darowizna/ Jeżeli nie, to na tym samym portalu masz jeszcze inne artykuły dotyczące prawa cywilnego z możliwością uzyskania informacji prawnika przez internet. Warto skorzystać.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X