Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

    tree ma racje - tak samo mi mówiła moja lekarka z Piły jeszcze
    ta z Koszalina, bo pisałam że Jonatan ma zainfekowaną skórę właściwą a nie naskórek, zaproponowała leczenia maścią która działa tylko i wyłącznie na atopię i jest bez steroidów - działa jak lek przeciwzapalny - stosujemy go 2-3 dni w tyg. non stop
    taś śmiesznie działa, że na początku paradoksalnie wzmaga świąd, a potem na skórze pojawiaja sie takie czerwone plamy, to są właśnie miejsca zainfekowane - brzydko to zawsze wygląda, ale jest ich coraz mniej - i obyło sie bez sterydów, choć kosztownie
    zresztą przy tak przewlekłej chorobie jak AZS warto po steryd sięgnąć w ostateczności

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

      to fakt, takie dziecko z AZS to przecież się smaruje tymi maściami i jakby cały czas używać tych sterydów to w końcu mogłyby się jakieś inne skutki uboczne pokazać.
      Gdzieś tutaj jedna dziewczyna pisała, o możliwych reakcjach na sterydy i przyznam, że się przeraziłam i zaczęłam żałować że Julka smarowałam czymś takim, no ale na szczęście jest ok.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #48
        Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

        U nas tez było podejrzenie AZS ale po około 7 miechach nieskutecznych walk różnymi maściami, płynami steryd był nieunikniony (u nas wyszeło ze to gronkowiec a nie AZS) i po doslownie 3-4 dniach jak ręką odjął, byly nawroty bo taka jest specyfika gronkowca i wiem ze będą, ale wolę uzyć sterydu niż męczyć dziecko
        My uzywalismy tridermu i jak narazie nie widzę skutków ubocznych
        dodam ze stosowalismy do na bardzo dużej powieszchni od pępka, cały brzuch, posladki odbyt pipkę uda aż do kolan i do połowy pleców


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #49
          Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

          Witam Was, ja mam podobny problem u małego. U niego wysypka pojawiła się na buzi ok 3 tyg życia, lekarka stwierdziła, że jest to skaza białkowa czyli AZS - ponieważ sb mieści się w normach AZS i dlatego lekarze mówią że jest to samo. Przepisała mi maść ADVANTAN - nie wiem czy to sterydowa bo nie pisze, ale podejrzewam że tak- i po 2 dniach jak ręką odją, ale po 1 tyg znów się pokazały i są do tej pory. Tą maść miałam smarować przez 7 dni i koniec, ale jak znowu sie pojawiły to mówiła że można smarować przez 2-3 dni i na tydzień znowu odstawić. Nie wiem czy zauważyłyście ale przy AZS pojawia się ciemieniucha, więc kazała smarować tą maścią główkę, bo mówiła że to co ma na buzi to ma na główce i w jelitach, dlatego dziecko jest tak niedobre i rozdrażnione. Poleciła kupno kremu Dermobaza , smaruje nią cały czas - bo można, nie ma skutków ubocznych- krostki ma tylko na buzi i to kilka, bo na samym początku miał na powiekach, za uszkami była masakra, na czole i gdzie niegdzie na nóżkach, rączkach i brzuszku. Małego kąpie w żelu Emolium a po kąpieli balsamem Emolium do AZS i jest dobra bo skóra jest nawilżona i gładka a przede wszystkim nie ma krostek, jedynie na twarzy. Od dłuższego czasu mały je zupki jarzynowe, pije soczki no i oczywiście nutramigen. A co do ciemieniuchy to odrazu schodzi jak posmaruje Dermobazą bo ten krem jest bardzo tłusty (jest bez recepty i kosztuje ok 8 zł). Polecam.


          Skomentuj


            #50
            Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

            Kornelek to widzę że mamy podobną sytuację - mój syn ma podobny przebieg choroby do Twojego. Z tą różnicą że u mojego na tle alergicznym dodatkowo rozwija sie astma oskrzelowa
            Co do ciemieniuch to masz rację, przy AZS ona może powracać i walczy sie z nią tygodniami. U nas tak było, żadna oliwka, Olejuszka itp. nie pomagały. Dopiero maść robioną specjalnie w aptece z 3% kwasu bornego i wit. A i E baaardzo tłusta pomogła na dobre
            Moje dziecko drapie sie do krwi, nie śpi, marudzi, płacze i tak jest od 3 miesięcy. Skóre ma szorstka jak papier ścierny, choć natłuszczam kilka razy dziennie. Niestety u nas również jest stwierdzona alergia kontaktowa na kilka alergenów, który ze środowiska domowego nie da się ostatecznie pozbyć.
            Skaza białkowa nie jest tożsama z AZS. Można mieć atopię ale wcale nie być uczulonym na białko mleka krowiego i odwrotnie.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

              Sikornik współczuje ci, ja wprawdzie nie robiłam żadych testów dot. alergii ale po twoim opisie się przestraszyłam, przy najbliższej okazji porozmawiam z pediatrą odnośnie tych testów, bo być może że mój mały też ma jeszcze "coś". W moim przypadku jest to rodzinne, ponieważ mąż i jego rodzeństwo ma skaze białkową także wiem jak ona wygląda a Kornelek ma, no właśnie nie wiem co czy skaze czy AZS, trzeba będzie to porządnie wyjaśnić a nie potakiwać głową lekarzom.


              Skomentuj


                #52
                Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                Kornelek u nas też wszystko w genach
                ze strony mojego narzeczonego wszyscy pł. męskiej mieli skazę, u mnie w rodzinie mój tata i jego dziadek mają astmę w ostrej postaci.
                Ja o części alergenów które uczulają Małego, jak np. wełna czy kocia sierść dowiedziałam się z obserwacji o części dzięki diecie eliminacyjnej. Mój tez jest na Nutramigenie, teraz 2. Niestety my nie możemy używać Emolium bo zawiera trójgliceryd skrobi kukurydzianej - Jonatan jej nie toleruje dlatego sprowadzamy całą linię specjalnych kosmetyków dla atopików A-DERMA.
                Niestety nie można jeszcze robić dokładnych testów, najszybciej z krwi ale jest mało wiarygodny. Skórne za 2 lata najszybciej. Wiem jedno, że na pewno jak szybko to będzie mozliwe daje syna na odczulanie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                  Sikornik, to Wy musicie na wszystko uważać, ja bym się już dawno załamała, przecież on ma ograniczone menu do minimum, nawet kosmetyki emolium na azs mu szkodzą - nie moge sobie tego wyobrazić. Pozdrawiam.


                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                    Napisane przez Kornelek01 Pokaż wiadomość
                    Kornelek ma, no właśnie nie wiem co czy skaze czy AZS, trzeba będzie to porządnie wyjaśnić a nie potakiwać głową lekarzom.
                    Kochana ja odwiezdiłam kilku alergologów, mam też dermatologa w "rodzinie" - przyjaciółka mojej matki
                    do 3 mies. życia piediatra i pierwszy nasz alergolog był przekonany że Młody ma skazę (lub nitolerancje laktozy) nie było długo jako takiej zbieżnej z opiniami innych diagnozy.
                    Od urodzenia Jonatan miał również szmery w serduszku które się nasilały, zrobiono echo serca, okazało się że ubytek jest między przegrodami ale niewielki i szukano przyczyny gdzie indziej - po 2,5 mies. badań i latania po poradniach wyszła jednak astma.
                    Niemowlę baardzo trudno zdiagnozować w większości schorzeń, ale jakbym nie mogła dalej wiedzieć czegoś na pewno to bym zwariowała.

                    co do diety to fakt - jest cholernie uboga (Nutramigen, kleik ryżowy i "zupki" własnej roboty, nic więcej) co już odbija się na spadku u Małego żelaza (niska hemoglobina) w konsekwencji anemią - ale dostaje żelazo w płynie i w poniedziałek czeka nas sądny dzień - Mały dostanie żółtko z jajka pzrepiórczego - mam nadzieję że będzie tolerował

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                      dziewczyny, a zna któraś może oliwkę do mycia Lipikar? słyszałam, że dobra, ale szukam sprawdzonych opinii mam, które jej faktycznie używały.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                        Napisane przez indigo5 Pokaż wiadomość
                        dziewczyny, a zna któraś może oliwkę do mycia Lipikar? słyszałam, że dobra, ale szukam sprawdzonych opinii mam, które jej faktycznie używały.
                        ja używam sama i u mojego dziecka też stosuję tę oliwkę Lipikar i dodatkowo balsam z tej samej serii. to są naprawdę porządne, sprawdzone kosmetyki - świetnie natłuszczają i nawilżają, łagodzą podrażnienia i sprawiają, że skóra nie swędzi i nie jest czerwona.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                          Napisane przez indigo5 Pokaż wiadomość
                          dziewczyny, a zna któraś może oliwkę do mycia Lipikar?
                          chyba, jak mi sie płyn z ADERMY skończy, kupie Młodemu tę oliwkę La Roche -Posay, bo jest 5 zł. tańsza niż ta którą teraz kupuję a firmy dość porównywalne, czytałam wiele pozytywnych opinii na innych forach więc czemu nie

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                            Ja byłam 2 razy w szpitalu z powodu bakteryjnego zapalenia skóry - powód - skaza białkowa. W domu trzeba wszystko kontrolować co się je, maści sterydowych używam od ok 9 roku życia już przez 20 lat z przerwami. Z wiekiem to przechodzi i jest właściwie już niesprawiające problemów i przykrości. Dobrym kremem był Elocom, teraz chyba nie ma już a zamiennik działa jak wazelina - czyli nie pomaga nic a nic tylko nawilży.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                              maści sterydowe na dłuższą metę to nie jest dobre rozwiązanie, zwłaszcza u małego dziecka :/ w wielu przypadkach z czasem pogarszają tylko stan niż pomagają. Z innych maści godny polecenia jest Dermaveel, to maść bez sterydów, wspomaga leczenie AZS, można ją kupić bez recepty.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                                też bym nie smarowała dwa tygodnie sterydem, w ogóle omijam maści sterydowe i staram się wyleczyć skórę maściami pielęgnacyjnymi i wietrzeniem

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X