Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piesek dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Piesek dla dziecka

    Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
    Oczywiście, miałam na myśli, że tak małe dziecko NIE jest gotowe na posiadanie zwierzaczka. Myślę, że 12 - 14 lat to odpowiedni wiek.
    Masz rację. Siostrze męża, gdy urodził się syn, to dosłownie gdy mały miał 7 miesięcy postanowili kupić też od razu psa. Berneńczyk swoją drogą jest bardzo przyjazdy, troskliwy i opiekuńczy w stosunku do malca, a przede wszystkim bardzo cierpliwy i dużo znosi. I no właśnie, dużo znosi. Przyznam, że jak widzę czasami, jak mały tarmosi za uszy biednego psiaka, ciągnie go za ogon, siada na nim... to aż mi szkoda zwierzaka. A oni pozwalają, bo to takie fajne...

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Piesek dla dziecka

      Najlepiej zdecydować się na psiaka, kiedy dziecko już trochę podrośnie. Labradory są najlepsze, to dziecko może zrobić im krzywdę, nie odwrotnie ;(

      Skomentuj


        #48
        Odp: Piesek dla dziecka

        Według mnie zwierzęta dla dziecka jak najbardziej, ale musi być już gotowe na opiekowanie się zwierzakiem itp. no i żeby nie robiły już sobie wzajemnie krzywdy...Ciężko jest powiedzieć jaki to wiek dużo zależy od rozwoju dziecka...

        Skomentuj


          #49
          Odp: Piesek dla dziecka

          Należy podkreślić, iż dzieci przy psach szybciej się rozwijają. Pies wnosi w rodzinę wiele miłości. Moim zdaniem każda rodzinna powinna mieć psa. Ja mam synka, który skończył roczek już ponad 2 miesiące temu, ponadto mam dwie suczki rasy pekińczyk i nie wyobrażam sobie bez tych stworzeń życia. Pieski w niczym nie przeszkadzają a wnoszą do rodziny wiele szczęścia.
          Jestem Emilia, mam 31 lat. Jestem mamą, pracuje jako księgowa Krakowska. Moim największym szczęściem jest mój roczny synek.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Piesek dla dziecka

            Napisane przez emilia39 Pokaż wiadomość
            Należy podkreślić, iż dzieci przy psach szybciej się rozwijają. Pies wnosi w rodzinę wiele miłości. Moim zdaniem każda rodzinna powinna mieć psa. Ja mam synka, który skończył roczek już ponad 2 miesiące temu, ponadto mam dwie suczki rasy pekińczyk i nie wyobrażam sobie bez tych stworzeń życia. Pieski w niczym nie przeszkadzają a wnoszą do rodziny wiele szczęścia.
            Tak to prawda! Mąż zawsze z sentymentem wspomina, że przez całe dzieciństwo towarzyszył Mu bardzo mądry pies, który dosłownie się Nim opiekował. Kiedy Mąż się zsuwał z kocyka jako niemowlę to pies Go przesuwał pyszczkiem


            Skomentuj


              #51
              Odp: Piesek dla dziecka

              Trzeba mieć świadomość tego, że dopiero nastolatek jest w stanie samodzielnie zająć się psem. Kupno psa dla młodszego dziecka wiąże się z tym,że w większości sami będziemy się nim zajmować.
              Poza tym posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale i sporo obowiązków i wydatków. Już same codzienne spacery mogą być wyzwaniem. Oprócz karmy, trzeba kupić kosmetyki dla psa: https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jaki...e-srodki/3354/ . To wszystko daje sporą sumę co miesiąc i trzeba o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na kupno psa.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Piesek dla dziecka

                my posiadamy psa i, patrząc na jego interakcje z dzieckiem, wyboru nie żałujemy. jednak jest to nasz pies, który był już w domu wcześniej, przed przyjściem dziecka na swiat. gdybyśmy mieli brać czworonoga TYLKO dla dziecka, to prawdopodobnie wcale byśmy go nie wzięli, bo małe dziecko raczej nie do końca byłoby w stanie zadbać o zwierzaka.

                jeśli brać zwierzaka, to nie dla dziecka, a dla wszystkich, do domu, a przy zajmowaniu się nowym członkiem rodziny, po prostu uczyć dziecko odpowiedzialności.

                i polecam brać zwierzaka ze schroniska

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Piesek dla dziecka

                  Moje dziecko uwielbia psy, ale nie mozemy mu sprawic czwornonoznego przyjaciela. Tata jest alergikiem. Problem sam sie rozwiazal.
                  Psy ogladamy na spacerze i u dziadkow. Jako atrakcja.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Piesek dla dziecka

                    w ogole zwierzaki są super jesli pies to zbyt wiele to może chomik albo żółw?

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Piesek dla dziecka

                      Przede wszystkim warto wiedzieć, że rodzice kupują psa dla siebie, a nie dla dziecka. Tzn. dziecko będzie się z nim bawić, ale wszystkie obowiązki mogą się dzieciom znudzić już po kilku tygodniach i to na rodziców spadną dodatkowe zadania. Trzeba najpierw zastanowić się jaka rasa będzie czuła się w naszym domu komfortowo i wybrać tę, którą będzie wymagająca na tyle, żeby udało się wszystkiemu sprostać.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Piesek dla dziecka

                        Może zacznijcie od innego zwierzątka i obserwujcie, jak dziecko radzi sobie z obowiązkami? Może to być chomik, myszka, szczurek - na dziecko spadnie konieczność opieki, pilnowania zwierzątka, sprzątania po nim i wymiany trocin oraz sianka. To dobry test przed zakupem stworzenia, które żyje znacznie dłużej i potrzebuje większej odpowiedzialności.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Piesek dla dziecka

                          Nie polecam małych ras dla małych dzieci. Dziecko nie ma poczucia swojej siły i może niezamierzenie zrobić takiemu psu krzywdę. Pies nie bedzie w stanie się obronić. Tak wiec lepiej jest zdecydować się na dobrą, opiekuńczą rasę. Ale większą.
                          Świetnym psem będzie Golden Retriever:
                          https://royalcanin.pl/pies/rasy-psow/golden-retriever

                          Z racji tego,ze nie ma skłonności do agresji i jest polecany dla dzieci.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Piesek dla dziecka

                            dla dziecka do domu dobre są labradory, u nas akurat jest owczarek colie tez bardzo łagodna, przyjacielska rasa. ale sierści dużo

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Piesek dla dziecka

                              Labrador to dobra opcja, chociaż my jesteś całą rodziną za kotami

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Piesek dla dziecka

                                ja uważam, że taka decyzja musi być przemyślana bo piesek to nie zabawka i dziecko musi dobrze o tym wiedzieć.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X