Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy ponowne szczepienie ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kiedy ponowne szczepienie ?

    Witam
    Mam poważny problem . Szczepiłam dziecko następującymi szczepionkami :
    1) infanrix hexa
    2) prevenar
    3) rotarix.
    Czy konieczne jest teraz zaszczepienie jeszcze dodatkowo szczepionką o nazwie PRIORIX ? Dziecko ma teraz skończony rok.
    Odpowiedź z Cytowaniem
  •    
       

    #2
    Odp: kiedy ponowne szczepienie ?

    najlepiej jak byś sie udała do swojego pediatry i sie zapytała bo z tego co ja pamietam to ja infanrixem szczepiłam 4 razy
    po 6 tyg od urodzenia, po kolejnych 6 tyg jak dziecko skończyło bodajże 6 miesięcy i później rok...nie jestem teraz w 100 procentach pewna tych dwóch ostatnich terminów a nie mam teraz dostępu do ksiązeczki szczepień ale radze sie skonsultować z pediatrą


    Skomentuj


      #3
      Odp: kiedy ponowne szczepienie ?

      oczywiście, że konieczne!! priorix to szczepionka skojarzona przeciw odrze, śwince i różyczce podaje się ją 13-14 miesiącu życia (I dawkę), dawke przypominająca w 10 roku życia.

      infanrix hexa uodparnia przeciw tężcowi, błonicy, krztuścowi, WZW typu B i Hib,
      prevenar- pneumokoki
      rotarix- rotawirusy!!!!




      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

      Skomentuj


        #4
        Odp: kiedy ponowne szczepienie ?

        kolejne szczepienie po priorixie to między 16-18 miesięcy dawka przypominająca DTP, Hib i polio (czyli to co w wieku 5 miesięcy)




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: kiedy ponowne szczepienie ?

          z tego co pamiętam to co 42 dni czepi się, nam zawsze pediatra mowiła kiedy kolejne ale przy córeczce to się przesunęło przez jej chory ciągłe i nie miała tak regularnie jak synek

          Skomentuj

                 
          Working...
          X