Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziecko z ADHD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Dziecko z ADHD

    Rodzice powinni jednak poważniej podchodzić do tematu, a jeżeli sami nie widzą problemu, może porozmawiać powinien z nimi szkolny pedagog. Warto zbadać w czym tkwi problem i skonsultować się w tej kwestii ze specjalistą, który będzie wiedział, jak takiemu dziecku pomóc.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Dziecko z ADHD

      Napisane przez zielone_oko Pokaż wiadomość
      w klasie u syna mojej koleżanki jest dziecko, które kompletnie nie potrafi sie skupic, wciaz przeszkadza (3 klasa), złosci sie, zdarzyło mu sie nawet rzucic krzesłem w nauczycielkę... a rodzice nie widza problemu... uważają, ze to nauczyciel nie daje sobie rady... nie wiem, czy to adhd, czy po prostu złe wychowanie, ale przeraza mnie, ze nic się nie da z tym zrobić...
      Ciężko jest postawić diagnozę mając do czynienia z dzieckiem tylko przez krótki czas. Może faktycznie w domu ten chłopiec zachowuje się zupełnie inaczej?

      Skomentuj


        #18
        Odp: Dziecko z ADHD

        zielone-oko - i w tym przypadku rodzice nie widzą nic w tym złego
        aż trudno uwierzyć To już rodzice i nauczyciele powinni szukać jakiegoś rozwiązania i pomóc dziecku ale lepiej winę na kogoś obarczyć bo może i wina po obu stronach być Nie znam całej sytuacji ale to różnie bywa Powinni wszyscy współpracować razem

        Skomentuj


          #19
          Odp: Dziecko z ADHD

          Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
          zielone-oko - i w tym przypadku rodzice nie widzą nic w tym złego
          aż trudno uwierzyć To już rodzice i nauczyciele powinni szukać jakiegoś rozwiązania i pomóc dziecku ale lepiej winę na kogoś obarczyć bo może i wina po obu stronach być Nie znam całej sytuacji ale to różnie bywa Powinni wszyscy współpracować razem
          Rodzice często nie widzą złych lub nieprawidłowych zachowań własnego dziecka bo nie chcą ich dostrzec. Zawsze łatwiej jest wytknąć błędy komuś niż przyznać się do swoich...

          Skomentuj


            #20
            Odp: Dziecko z ADHD

            Z moich doświadczeń wynika, że rodzice często popadają ze skrajności w skrajność - albo nie widzą problemu, albo na siłę próbuję "włożyć" swoje dziecko w ramy ADHD. Ale tak de facto, dopóki naszego dziecka nie zdiagnozuje specjalista to nie wiemy nic na pewno. Mój siostrzeniec jest teraz w trakcie moxo-diagnoza-adhd/"]leczenie zaburzeń zachowania, więc się interesuję tą tematyką. Przede wszystkim nikt z rodziny (nawet ja) nie widzieliśmy w jego zachowaniu nic złego (nie był niegrzeczny, tylko bardzo "żywy"). Dopiero przedszkolanka poradziła rodzicom Tomka udać nam się do poradni, a stamtąd zostali skierowani na test Moxo, który służy właśnie do diagnozowania ADHD. Więc moim zdaniem, jeśli tylko mamy wątpliwości, to warto zbadać nasze dziecko bądź też zalecić to bliskim w naszym otoczeniu.
            Last edited by disne; 01-07-2020, 17:05. Powód: link

            Skomentuj


              #21
              Odp: Dziecko z ADHD

              W miarę wczesna diagnoza jest bardzo ważna. Dziecko postrzegany przez otoczenie, jako "niegrzeczne", "niewychowane", jest etykietowane, a to wpływa na psychikę dziecka, na postrzeganie siebie samego, swojego własnego ja, które dopiero się kształtuje. Zaś maluch już diagnozowany, z ADHD, jest odpowiednio stymulowany, nauczyciel,tudzież przedszkolanka, wie jak odpowiednio pracować z takim uczniem/podopiecznym.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Dziecko z ADHD

                Też mi się tak wydaję. Chociaż trzeba pamiętać, że dziecko z ADHD to nie zawsze "niegrzeczne" dziecko. Tylko po prostu bardziej energiczne niż inne dzieciaki.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Dziecko z ADHD

                  Właśnie o takie rozgraniczenie mi też chodzi. "Niegrzeczne" dziecko, a dziecko z ADHD to trzeba rozgraniczyć. Pomijam fakt z resztą, że nie należy mówić o "niegrzecznych" dzieciach- dla każdego z nas co innego znaczy bycie tzw: "niegrzecznym". To my dorośli etykietujemy dzieci, nadajemy znaczenia słownego dla konkretnych zachowań. Najważniejsze, to umieć "obchodzić" się z maluchem, umieć się z nim porozumieć, "dotrzeć" do niego. Np. dziecko "żywe"- dużo aktywności, maluch z dekoncentracją- powtarzanie, krótkimi zdaniami zadań podzielonych na etapy. Dużo od nas rodziców zależy jak podejdziemy do tematu. Z każdym dzieckiem da się znaleźć płaszczyznę porozumienia, tylko trzeba dostosować się do jego potrzeb.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Dziecko z ADHD

                    Macie racje dziewczyny ale denerwuje mnie jak rodzić przypina do swojego dziecka etykietkę "nadpobudliwy" i ma gotowe wytłumaczenie dlaczego dziecko jest "niegrzeczne".

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Dziecko z ADHD

                      Moje dziecko tez niestety ma adhd... długo nie chciało mi się w to wierzyc,ale niestety nie da się unikac czegos co jest oczywiste... teraz staramy się jakos to ogarnąć i chodzimy na terapie do i jest maly postep... oby było coraz lepiej
                      Last edited by disne; 15-06-2020, 14:47. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Dziecko z ADHD

                        Dziecko mojej koleżanki ma ADHD. Ma ogromne problemy w gimnazjum, nauczyciele nie mają dla niego żadnej taryfy ulgowej. Dziecko jest leczone farmakologicznie i jest pod stałą opieką lekarza, ale to nie do końca pomaga, bo nie radzi sobie ze swoją nadpobudliwością, a także odrzuceniem przez grupę rówieśniczą. Pomyślałam, że najwyższy czas znaleźć dobrą psychoterapie dla młodzieży, która mu pomoże poradzić sobie z odrzuceniem przez rówieśników, a także ze swoją chorobą. Rozważam tą ofertę osrodekintra poradnia-terapeutyczna-dla-dzieci-mlodziezy/psychoterapia. Niestety nie wiem jak przekonać koleżankę do tego, że jej dziecko potrzebuje terapii. Macie może jakiś pomysł? Są dla mnie jak rodzina, znamy się od wielu lat i nie mogę patrzeć na to jak to dziecko cierpi.
                        Last edited by disne; 15-06-2020, 14:47. Powód: link

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Dziecko z ADHD

                          teraz duzo jest dzieci nadpobudliwych i ruchliwych dlatego nie tzreba od razu mówić o ADHD, ta kwiestie należy dobrze sprawdzić.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Dziecko z ADHD

                            Moim zdaniem często spotyka się dwie skrajności,... albo lekarze bagatelizują problem i mówią że dziecko wyrośnie albo od razu diagnozują ADHD, grunt to trafić na dobrego lekarza.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Dziecko z ADHD

                              Może dziecko jest po prostu bardzo żywiołowe? Ale to fakt, że może lepiej skonsultować się ze specjalistą. Lepiej wcześnie wiedzieć, czy rzeczywiście dziecko ma ADHD, żeby rozpocząć odpowiednie leczenie, niż bagatelizować i czekać, aż z tego "wyrośnie". W Warszawie mogę polecić klinikę PsychoMedica , zajmują się też właśnie ADHD u dzieci.
                              Last edited by disne; 15-06-2020, 14:47. Powód: nie opłacona reklama

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Dziecko z ADHD

                                Swego czasu czytałam, że czegoś takiego jak ADHD nie ma i w sumie nie wiem. Najlepiej jest obserwować dziecko i starać się je jakoś ukierunkować i naprostować.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X