Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Świeże zioła w doniczce

    Zioła to zdrowie pochodzące wprost z nautry. Bardzo lubię eksperymentować w kuchni z ziołami.

    Mięta - polecam ją jako dodatek do wody mineralnej + cytryna i powstaje cudowny napój na lato!

    mięta ma działanie odświeżające, antyseptyczne, rozkurczające, przeciwbólowe, uspokajajace

    uważam, że nie ma lepszego zioła na ból brzucha Lubiecie miętę? pijecie ją? ja staram sie pić przynajmniej jedną szkalnkę naparu dziennie. latem jak pisałam robię miętową wodę więc więcej
  •    
       

    #2
    Odp: Zioła - mięta

    Ja miętę hoduje koło domu, naprawdę jest o wiele lepszy napar z mięty świeżej swojej niż kupiona miętowa herbata

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zioła - mięta

      Dokładnie, tak jest również z innymi ziołami, ja mam nasadzony majeranek, i nawet kilka miesięcy po sezonie, ususzony ma tak mocny aromat, że w porównaniu do tego ze sklepu to niebo a ziemia, tamtego garść sypiesz i nic, a ten mój to ma tyle olejków lotnych że dam trochę i aromat jest wspaniały
      Posiadam profesjonalną bazę kominki zdjęcia

      Skomentuj


        #4
        mięta

        Uwodzi mnie zapach swiezej miety!
        Jest dla mnie najlepszy, rowniez czasem lubie sobie wypic hernatke mietowa lecz zawsze musze poslodzic.;p
        jak to jest u was?
        słodzicie herbatki ziolowe?

        Skomentuj


          #5
          Odp: mięta

          Nie. nie słodzę. Herbatka miętowa najlepiej mi smakuje bez dodatku cukru
          pozyskiwanie kapitału na Twoją firmę

          Skomentuj


            #6
            Odp: mięta

            WItam,

            ja lubię również herbatkę miętową, ale zaparzona z prawdziwej mięty. Babcia hoduje na działce. Uwielbiam, z odrobina cukru.

            Skomentuj


              #7
              Odp: mięta

              W moich uroczych górach- Bieszczadach pola są pełne dzikiej mięty, moj ojciec jest z zamiłowania zielarzem i mięty suszonej jest u nas dostatek.
              Ale nie ma jak zródlana woda podła sypana herbata garstka swiezych listków mięty i gruby plaster cutryny i wszystko zapazone na ognisku.......To jest herbata jakiej nigdy nie piłyście i nigdy w zadnej herbaciarni nie wypijecie.....smak niepowtarzalny
              Zapraszam w Bieszczady na herbatke


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: mięta

                Uwielbiam herbatkę miętowa ale również bez cukru, ma wtedy ten swój Original smak
                Profesjonalna i Szybka naprawa samochodów wrocław

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: mięta

                  Ja również uwielbiam mięte jej smak, ale przede wszystkim jej zapach.

                  Skomentuj


                    #10
                    Świeże zioła w doniczce

                    Witajcie
                    Jak wam rosną zioła doniczkowe zakupione w marketach itp. Co zrobić aby zaraz po zakupie nie opadło to i uschło .

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Świeże zioła w doniczce

                      Witam.

                      Odpowiedź jest bardzo prosta- należy roślinę przesadzić.

                      Żeby ziołami zakupionymi w markecie dłużej cieszyć się (nawet przez cały sezon) powinniśmy roślinę wyjąć z doniczki, w której ją zakupiliśmy.
                      Następnie delikatnie bryłę korzeniową rozrywamy.
                      Dokładnie oglądamy, by ewentualne chore, czy podgniłe roślinki usunąć, i zostawiamy kilka najsilniejszych.
                      Po czym umieszczamy w nowej, większej, doniczce z ziemią ogrodniczą.
                      Takie zioła możemy dalej uprawiać na parapecie kuchennym, albo
                      w okresie od maja do października na balkonie, tarasie. Nawet delikatne, typu bazylia, doskonale sobie poradzą jeśli umieścimy je na balkonie. Pamiętajmy tylko, żeby je regularnie podlewać.

                      Jeśli natomiast dysponujemy ogrodem, to warto zaplanować małą rabatkę ziołową. Bardzo wiele gatunków ziół jest wieloletnich, i raz posadzona mięta, szałwia czy lubczyk będą nam służyć przez wiele sezonów.
                      Agnieszka Szamborska
                      Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
                      http://www.firma-krzak.pl/

                      Skomentuj


                        #12
                        Kolendra w doniczce

                        Mam pytanie dotyczące kolendry zielonej. Czy po zerwaniu swieżych listków roślina odrasta, czy jest to raczej zioło podobne do rzeżuchy i po ścieciu listków, trzeba wysadzić nowe roślinki. Ta którą kupiłam w markecie w doniczce zwiędła mi i uschła i nie wiem co było tego powodem. Dugie pytanie czy takie nasionka kolendry przyprawy tez można wysadzić do ziemi ?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kolendra w doniczce

                          Witam.
                          Kolendrę należałoby raczej delikatnie przycinać, wówczas jest szansa na dłuższy jej żywot w doniczce. Bo jeśli zetnie Pani krótko, to liście już nie odrosną.
                          (podobnie jak wspomniana przez Panią rzeżucha, czy pietruszka naciowa- jak z góry ścinamy/urywamy, to nic roślinie nie jest, natomiast zbyt krótkie- szkodzi roślinie).
                          Dodatkowo rośliny kupione w markecie, zaraz po przyjściu do domu należałoby przesadzić, w nową doniczkę z dobrym podłożem, i postawić na słonecznym miejscu. Ponieważ zioła do marketu produkowane są w bardzo krótkich i intensywnych cyklach, i tak są produkowane, by klient kupił zioło , zużył je, i kupił następne.

                          Jesli chcemy sami wysiać zioła, to nasiona musimy niestety kupić specjalnie przygotowane do siewu.
                          Osobiście polecam firmę Legutko. Wielokrotnie wysiewałam nasiona tej firmy, i nigdy się nie zawiodłam.
                          Agnieszka Szamborska
                          Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
                          http://www.firma-krzak.pl/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Świeże zioła w doniczce

                            Ja mam zioła (bazylię i miete) w jednej duzej donicy... pieknie sie komponuje zieleń ziół z białymi meblami kuchni...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Świeże zioła w doniczce

                              A ja się wściekałam że zioła z marketów to na chwilę tylko hodować można, przesadziłam je i cudnie rosną!!!Dziękuję za tę złotą radę!!!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X