Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

higiena intymna dziewczynek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: higiena intymna dziewczynek

    Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
    są specjalne płyny do higieny intymnej dla dziewczynek.
    Julka od 4 roku zycia uzywa takiego http://www.domzdrowia.pl/43400,fytof...cy-100-ml.html i nie mamy problemów, a dodam że moja córka często miała jakieś dolegliwości mimo mycia wodą i mydłem. Moja ginekolog poleca także szare mydło.
    o fajnie że tu trafiłam muszę zapytac o ten żel w aptece

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: higiena intymna dziewczynek

      Nie polecam stosowani dla dziewczynki płynu do higieny intymnej!
      A najważniejsza zasady przy myciu to i „od przodu do pupy”. Nigdy odwrotnie, bo bakterie z pupy wtargną do układu moczowego i będzie choróbsko.

      Skomentuj


        #18
        Odp: higiena intymna dziewczynek

        dziewczynki przed okresem dojrzewania maja inne ph i inne środowisko pochwy, dopiero przy dojrzewaniu pojawaija sie hormony i lactobacillusy i kwas mlekowy itd. Ja córce karze się podmywać raczej woda i mydłem dla dzieci. A jak ma zaczerwienienia to smarujemy na noc mascią typu bepanthen. Kiedyś użyłam provag żelu i zaczerwienie tez zeszło, bo ten żel ogólnie jest antybakteryjny i łagodzący. I ważne żeby dziecko sie podcierało po każdej toalecie-bo moja córka wstaje z muszli i od razu biegnie-nigedy nie ma na to czasu-a później odparzenie gotowe.

        Skomentuj


          #19
          Odp: higiena intymna dziewczynek

          U nas tez najlepiej sprawdzała się czysta woda...
          myślę że dziewczynki małe nie mają tam jakoś nie wiem jak brudno, żeby wariować ze specjalnymi środkami. W końcu to chemia

          Skomentuj


            #20
            Odp: higiena intymna dziewczynek

            Kurcze u chłopców tez trzeba bardzo dbac o higiene ale czytając wpisy bałabym się miec teraz córeczki bo przyzwyczajona jestem do dbania o higienę chłopców i nie wiem czy nie zgubiłoby mnie to...hehe pewnie leciałabym do siostry po porady bo ona ma 2 córy hehe
            Doriaś ur.17.03.2008




            Tristaś ur. 11.03.2010

            Skomentuj


              #21
              Odp: higiena intymna dziewczynek

              Moje drogie Panie mam 2 córki i syna więc przerobiłam sprawe dogłebnie.
              U malutkiej dziewczynki-noworodka trzeba szczegolnie dbac o częsci imtymne -dlatego,poniewaz niedokładne wytarcie chocby z wody, grozi odpazeniem .Jeszcze jest problem sklejania warg sromowych a to jest juz problem,dlatego po kompaniu smarowałam dziewczyny oliwką a myłam wodą i mydełkiem kajtek lub bambino, nivea do kompania.
              Syn natomiast musiał mieć odciągany napletek-bo jak to młoda mama ze strachu ze mu coś urwe zaniechałam tej czynności to zebrała mu się mastka pod napletkiem i w tedy musiał interweniować lekarz.Najlepiej jesli zdecydowanym ruchem zrobi to maż-oni się znają na tych sprawach-raz a konkretnie i jest spokuj i tez wystarczy mycie woda i mydłem dla dzieci.
              Ja moja młodszą Ole kompie codziennie teraz ma 3 lata(myje się myjką sama-wszedzie) i pływa w "Ziajce" mydełko,szampon i płyn do kompieli w jednym ale jak była malutka to w płynie do kompieli nivea.Sprawdził sie doskonale troche na ręke i spokojnie malucha się myje a te części intymne wystarczy po wieszchu dokładnie-nigdzie nie trzeba zagladać i grzebać.
              Last edited by koliberek71; 08-01-2013, 18:19.


              Skomentuj


                #22
                Odp: higiena intymna dziewczynek

                ja normalnie po prostu myje tam delikatnie gąbeczką z żelem pod prysznic dla maluszków, myślę, że to wystarczy bo nic się nie dzieje.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: higiena intymna dziewczynek

                  Napisane przez werna Pokaż wiadomość
                  ja normalnie po prostu myje tam delikatnie gąbeczką z żelem pod prysznic dla maluszków, myślę, że to wystarczy bo nic się nie dzieje.
                  lepiej nie używać w tym celu gąbki, ponieważ może ona być siedliskiem bakterii i grzybów - bardziej higieniczna jest myjka frotté, którą można wyprać po każdorazowym użyciu

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: higiena intymna dziewczynek

                    pielęgnacja dziewczynek jest trudniejsza niż chłopców. NIe zdawałam sobie sprawy z tego faktu dopóki nie urodziłam córeczki

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: higiena intymna dziewczynek

                      my stosowaliśmy u córeczki Mucovagin Emulsję, nie zawiera mydła ani konserwantów, zawiera kwas hialuronowy i może być stosowana od 3roku życia u dzieci także http://mucovagin.pl/mucovagin-emulsja

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: higiena intymna dziewczynek

                        Warto od najmłodszych lat pamiętać o tym. Na pewno do takiej pielęgnacji przyda się płyn do higieny intymnej https://kosmetykinaturalne24.pl/pl/c...a-intymna/5090 . Wiele osób zapomina o tym, a jednak ma on specjalny skład, który pomaga utrzymać odpowiednie ph.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: higiena intymna dziewczynek

                          Ostatnio mojej siostrzenicy lekarz przepisał clotrimazolum właśnie z powodu infekcji. Pomogło, ale generalnie trosko o higienę jest bardzo ważna i takich sytuacji warto unikać.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X