Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poród w domu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: poród w domu

    Ja bym się nie zdecydowała na poród w domu. Moja ciąża cała była książkowa, zero komplikacji, jednak poród musiał się odbyć nagle poprzez cesarskie cięcie. W domu nie można wszystkiego przewidzieć, nie ma sprzętu odpowiedniego, zabezpieczenia medycznego...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: poród w domu

      Ja też bałabym się rodzić w domu. Przerażałby mnie brak specjalistycznej aparatury medycznej, potrzebnej w razie jakichś komplikacji. Podobnie jak emros moja ciąża przebiegała wzorowo, a i tak trzeba było wykonać cc. W domu byłoby to niemożliwe i nawet nie chcę wiedzieć, co by groziło mojemu dziecku w tej sytuacji.

      Skomentuj


        #33
        Odp: poród w domu

        Myślałam o porodzie w domu, ale zrezygnowałam z obaw o dziecko. Bałam się, że jak pójdzie coś nie tak to nie zdążę z domu dojechać do szpitala. Ponadto czasami podczas porodu trzeba użyć kleszczy czy vacuum, w takich sytuacjach nie zbędni są lekarze. Zbyt duża jest to dla mnie odpowiedzialność by tak po prostu oddać się pokusie. Na szczęście w szpitalu gdzie rodziłam czułam się świetnie, miałam wspaniałych lekarzy i cudowne położne.
        Poduszki do karmienia: klik

        Skomentuj


          #34
          Odp: poród w domu

          Polecam każdej mądrej kobiecie poród w domu.
          Jeśli nie stać was na położną, to rodźcie same (lub z chłopakiem) bo porody bez asysty są również jak najbardziej możliw i coraz popularniejsze.

          Napisane przez alak12 Pokaż wiadomość
          Myślałam o porodzie w domu, ale zrezygnowałam z obaw o dziecko.
          Nie ma się czego bać. Poród w domu jest bezpieczny, a komfort wielokrotnie większy.
          Napisane przez alak12 Pokaż wiadomość
          Bałam się, że jak pójdzie coś nie tak to nie zdążę z domu dojechać do szpitala.
          Każdego dnia jak wstajesz, to coś może pójść nie tak.
          Napisane przez alak12 Pokaż wiadomość
          Ponadto czasami podczas porodu trzeba użyć kleszczy czy vacuum, w takich sytuacjach nie zbędni są lekarze.
          Takie sytuacje to zdarzają się tylko w szpitalu, gdzie kobiety mają sztucznie przyśpieszany poród i muszą rodzić na plecach.
          Napisane przez alak12 Pokaż wiadomość
          Zbyt duża jest to dla mnie odpowiedzialność by tak po prostu oddać się pokusie.
          Bo ktoś tak ci wmówił lub dałaś się przekonać mało inteligentnym osobom, dla których poród to medyczne wydarzenie?

          Skomentuj


            #35
            Odp: poród w domu

            Napisane przez kyasarin Pokaż wiadomość
            Podobnie jak emros moja ciąża przebiegała wzorowo, a i tak trzeba było wykonać cc. W domu byłoby to niemożliwe i nawet nie chcę wiedzieć, co by groziło mojemu dziecku w tej sytuacji.
            Trzeba było wykonać bo tak ci powiedziano w szpitalu, a ty im oczywiście uwierzyłaś?
            W domu nie miałabyś zapewne żadnego wskazania do cesarskiego cięcia, bo poród nie jest przyśpieszany czy sterowany.

            Skomentuj


              #36
              Odp: poród w domu

              Ja też jednak bałabym sie rodzic w domu. Ja bardzo długo parłam i w końcu misieli mi podać oksytocyne, żeby główka nie tkwila dalej w kanale rodnym. Skończylo się tez nacieciem. W domu niewiadomo ile bym sie jeszcze musiala meczyc.

              Skomentuj


                #37
                Odp: poród w domu

                Każda wybiera to, co jej będzie bardziej pasować. Ja nie mogłabym rodzić w domu z czysto fizycznych powodów i bez lekarzy i pielęgniarek oraz fachowej pomocy nie dałoby radę.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: poród w domu

                  podziwam kobiety, które zdecydowały sie urodzić w domu. Duża odwaga.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: poród w domu

                    Kiedys kobiety rodziły, bo nie miały wyboru...ryzyko było duże dlatego śmiertelność noworodków i rodzących kobiet też była wysoka.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: poród w domu

                      Ja bym się na taki poród nie zdecydowała bo obawiałabym się, że coś pójdzie nie tak. Jednak rozumiem dziewczyny które się na taki poród decydują oraz absolutnie tego nie potępiam, Ostatnio zresztą czytałam, ze wiele z nich w domu czuje się najbezpieczniej oraz że poród najszybciej oraz najłatwiej przychodzi własnie w domu.

                      Polecam nie zapominać o tak waznym dokumencie jak plan porodu:


                      Bez znaczenia na to czy rodzicie w domu czy moze rodzicie w szpitalu. Plan porodu będzie informacją dla personelu jak się względem Was zachować.
                      Last edited by disne; 08-06-2020, 23:59. Powód: nie opłacona reklama

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: poród w domu

                        Trochę bałabym się porodu domowego. Oswajam się z myślą o szpitalu. Jednak domowe wizyty położnej po porodzie to dla mnie coś oczywistego.
                        Last edited by gagatka; 08-07-2020, 16:17. Powód: link

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X