Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kot w mieszkaniu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Kot w mieszkaniu

    Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
    Ja tam jestem zadowolona z posiadania kotki w domu od ponad 7 lat i jej relacji z moja roczna corka. Uwielbiaja się ganiać. Kotka znosi prawie wszystkie pieszczoty małej - ucieka dopiero jak ją pociągnie za mocno za ucho albo za ogon bo zdarza się jej niestety. Ale nawet jak się kładzie na kotce to ona cierpliwie leży i czeka aż corce się znudzi i sobie pójdzie, a córka na widok kota skacze z radości i piszcze w niebo glosy! Uwielbia ją głaskać, dotykać pyszczka. Jak jest "KITA" to już nic się nie liczy
    Dzieci są ufne i zasadniczo lubią zwierzęta. Mój synek, jak jest u babci, też chętnie głaszcze i zaczepia kota. Podobnie pieska. Jednak to mnie nie przekonuje w żaden sposób do sprowadzenia kota do domu.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Kot w mieszkaniu

      My też mamy kota w domu i dzieci się z nim dobrze czują, opiekują się ładnie i uczą się pozytywnych postaw takich jak obowiązkowość, systematyczność i empatia

      Skomentuj


        #18
        Odp: Kot w mieszkaniu

        Każdy kot ma inny temperament oraz moze lubić rózne zabawki. U mnie kotka uwielbia bawić się pluszakami. Z kolei mój kocur przepada za piłkami. Najlepiej jest testować nowe zabawki dla kota i zobaczyć co będzie mu najbardziej odpowiadało. Świetne są również zabawy z kocimiętką. Zerknij sobie na ten blog:
        xxx

        Jest tutaj sporo pomysłów na zabawy z kotem.
        Last edited by disne; 03-08-2020, 22:33. Powód: link

        Skomentuj


          #19
          Odp: Kot w mieszkaniu

          Moje kociaki do pierwszego roku życia jadły karmę IAMS PROACTIVE HEALTH DLA KOCIĄT, taka fioletowa paczka z kurczakiem. Kupowałam po 10 albo po 2,5 kg. Taki maluch to dużo nie zje to pakę miałam na naprawdę długo. Mi tą karmę poleciła znajoma kociara, ma dużo mięsa suszonego w składzie i dobrą cenę. A smakowo chyba rewelacja bo wszystkie moje zajadały jak głupie, cały rok.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Kot w mieszkaniu

            ja od jakiegos czasu podaje swoim kota purine, po wcześniej dawałam royala, ale zaczęły się dolegliwości, teraz na szczęście wszystko wróciło do normy. Każdy kot lubi co innego, dlatego najlepiej testować samemu, polecam ci sklep apetete, znajdziesz tam wszystko co potrzeba dla kotów

            Skomentuj


              #21
              Odp: Kot w mieszkaniu

              Na pewno nie warto kupować karmy dla kota, kierując się wyłącznie ceną. Szybko odbije się to na jego zdrowiu i wyglądzie sierści.
              Zamiast tego lepiej zainwestować w porządną karmę. Tutaj dobry artykuł dla tych, którzy nie wiedzą, co kupić: xxx . I podpowiem jeszcze, że jeśli karma jest lepsza, bardziej wartościowa, to kot zjada jej mniej. Nie wychodzi więc wcale tak drogo, jak mogłoby się wydawać.
              Last edited by disne; 03-08-2020, 22:31. Powód: link

              Skomentuj


                #22
                Odp: Kot w mieszkaniu

                A która karma jest Waszym zdaniem lepsza - sucha czy mokra? A może najlepiej podawać raz tą raz tą?
                U nas póki co przeważają chrupki. Zastanawiam się, czy tego nie zmienić.
                Tu już czytałam co nieco na ten temat: xxx . Chętnie dowiem się jeszcze, co jedzą Wasze koty
                Last edited by disne; 03-08-2020, 22:31. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Kot w mieszkaniu

                  Czasem kupuje karmy w marketach, ale w dłuższej perspektywie czasowej polecam pożądne karmy typu roal canin. Wiem że ten sklep zoologiczny online xxx ma je w swojej ofercie , są droższe, ale czasami można trafić na fajną promocję
                  Last edited by disne; 03-08-2020, 22:31. Powód: link

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Kot w mieszkaniu

                    Ja żeby się zabezpieczyć przed zniszczonymi meblami to kupiłam świetny drapak xxx i dzięki niemu kot w ogóle nie jest zainteresowany szarpaniem mebli. Wszystkie meble zachowały swoją postaci i nadal pozostają w stanie nienaruszonym przez kocie pazury.
                    Last edited by disne; 03-08-2020, 22:32. Powód: link

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Kot w mieszkaniu

                      A mój kot wogóle się nie interesuje drapakami. Woli drapać dywan

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Kot w mieszkaniu

                        Lepszy dywan niż meble. Mój drapie wszystko.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Kot w mieszkaniu

                          Wbrew pozorom kotom też trzeba zapewnić odpowiednie warunki mieszkalne. Moja ciocia ma u siebie 3 świetne kocice. Kupowała im specjalne legowisko i miejsca do zabawy. O ile dobrze pamiętam to sklep zoologiczny Tukan24 xxx miał wtedy sporą promocje na takie rzeczy
                          Last edited by disne; 03-08-2020, 22:32. Powód: link

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Kot w mieszkaniu

                            kot musi miec drapak żeby nie niszczył mebli, ale fakt że i to nie zawsze jest gwaranacją spokoju. nasz na szczęscie nie szaleje pod tym względem i meble jakoś wyglądają nienajgorzej.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Kot w mieszkaniu

                              Ja właśnie zastanawiam się nad adopcją kotka.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Kot w mieszkaniu

                                Ja jestem właśnie w trakcie przygotowań mieszkania na przyjście kotka . Kupiliśmy pięknego maluszka i już za klika dni będzie z nami. Ma posłanie, hamak na kaloryferze i drapak. Z drapaka może wskoczyć na dwie półki w formie schodów, z którym może wejść na jedną z dwóch szaf - wyższa i niższą. W planach jest jeszcze dostosowanie balkonu, żeby nasz kotek mógł bezpiecznie wychodzić na zewnątrz. Poza tym oczywiście kuweta w łazience, jedzenie w kuchni i sporo zabawek . Zastanawiam się też nad zakupem toru interaktywnego dla kota i miski z której trzeba wybierać jedzenie pyszczkiem i łapkami (będzie dostawać to do zabawy kiedy wyjdziemy do pracy) i tunelu szeleszczącego. Ale to się jeszcze zobaczy. Najważniejsze już jest.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X