Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wystąpienia publiczne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wystąpienia publiczne

    Hej,

    mam do Was małe pytanko. Niedługo będę miała prezentację, a właściwie 40 minutowe przemówienie, jednakże jest jeden problem... Odkąd pamiętam, to wystąpienia publiczne były dla mnie zawsze udręką... Bardzo się stresowałam. Nie wiem dlaczego, ale peszy mnie wzrok innych. Kontakty w mniejszym gronie ok, ale jak już jest więcej osób to porażka. Nie umiem sobie poradzić...
    Też macie taki problem?? Czy tylko ja jestem takim wyjątkiem??
  •    
       

    #2
    Odp: Wystąpienia publiczne

    To trzeba miec odwagę albo faktycznie warsztat pierwsza klasa

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wystąpienia publiczne

      Też miałam kiedyś taki problem ale na studiach dużo trzeba było mówić przed publicznością i jakoś mi przeszedł ten stres. Teraz mam tylko tremę ale w sumie sprawia mi to przyjemność. Jak się przełamiesz kilka razy to już później jest ok!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wystąpienia publiczne

        Czasem warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i pojechać na szkolenie z takiego tematu. Avenhansen ma w swojej ofercie szkolenie ze sztuki prezentacji i wystąpień publicznych http://www.szkolenia.avenhansen.pl/s...blicznych.html . Szkolenia są prowadzone w ciekawej formie, przez doświadczonych prowadzących którzy wiedzą, na co zwracać uwagę i oprócz teorii stosują praktyczne zajęcia z tematu. To, co pomaga w pracy, pomaga tez w życiu codziennym. Sama wiem to po sobie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wystąpienia publiczne

          Napisane przez mirczek Pokaż wiadomość
          Też miałam kiedyś taki problem ale na studiach dużo trzeba było mówić przed publicznością i jakoś mi przeszedł ten stres. Teraz mam tylko tremę ale w sumie sprawia mi to przyjemność. Jak się przełamiesz kilka razy to już później jest ok!
          Ja miałam podobnie, dzięki studiom jakoś sobie z tym poradziłam. Choć teraz jak znowu tego od dłuższego czasu nie robię, to nie wiem czy bym wystąpiła Wydaje mi się, że trzeba się przełamać i ćwiczyć, aż w końcu stanie się to naturalne, codzienne

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wystąpienia publiczne

            Bardzo dużo występowałam na scenie, śpiewałam, grałam w różnych przedstawieniach. Pomimo tego nadal mam małą tremę, ale jest to raczej mobilizujący dreszczyk


            Skomentuj


              #7
              Odp: Wystąpienia publiczne

              Jednym słowem praktyka czyni mistrza. Choć niektórzy dar występowania na scenie mają od małego, mam takiego znajomego, żadnej tremy, żadnego strachu, pełen spokój i opanowanie.

              [url=http://www.przedszkolembb.pl]przedszkole niepubliczne[/url

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wystąpienia publiczne

                Podobno dobrze jest wyobrazić sobie, ze słuchacze są w samej bieliźnie Dobrze też wybrać sobie jedną osobę i mówić jakby tylko do niej, starając się nie myśleć o pozostałych Sama mam ten problem, wiec doskonale rozumiem, na szczęscie dawno nie musiałam mówić czegoś wobec dużej publiczności.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wystąpienia publiczne

                  Wydaje mi się że najlepszą metoda będzie po prostu zmierzenie się z lękiem. Poza tym jak już się zaczyna mówić, to nie jest tak strasznie i stres mija z kazdym słowem

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wystąpienia publiczne

                    Tutaj znajdziesz co najmniej kilka propozycji szkoleń z komunikacji, w których warto wziąć udział. Połączenie teorii z praktyka pozwoli Ci wykorzystać wszystkie umiejętności w codziennym życiu, zwłaszcza w pracy.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wystąpienia publiczne

                      Nigdy nie byłam zbyt dobra w wystąpieniach publicznych i zdecydowanie nie przepadam za tym. Z bezpośrednią komunikacją nie mam większych problemów, ale wystąpienia nie są dla mnie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wystąpienia publiczne

                        Słyszałam, że dobrą metodą jest wybranie sobie jednej osoby, na którą się patrzy i mówi się do niej. To pozwala się skupić i nie jest się przytłoczonym ilością ludzi na widowni. Z bardziej szalonych sposobów można spróbować wyobrazić sobie widzów w śmiesznych ubraniach i kapeluszach, wtedy podobno czujemy się bardziej oswojeni i mniej onieśmieleni

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: szkolenia

                          Warto brać udział w szkoleniach, rozwijać się. Każdy mój zaliczony kurs dał mi wiele, a mam ich już kilka na koncie Ostatnio pogłębiałam wiedzę na temat negocjacji, bo mam w tym problem. A że jestem handlowcem, więc umiejętność negocjowania to dla mnie konieczność. Ale zaliczenie takiego kursu polecam każdemu.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wystąpienia publiczne

                            Nie mam z tym problemów ale juz od najmłodszych lat występowałam w konkursach muzycznych przed widownią może to podbudowało moją wiarę we własne możliwości a i na studiach nie było łatwo prezentować prace w ogromnej auli która pękała w szwach Najlepiej nie myśleć o tym co widzimy tylko skupić się na temacie który mamy prezentować.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wystąpienia publiczne

                              Dlatego ja od małego przyzwyczajam moich chłopców do wystąpień publicznych. Starszy chodzi również na warsztaty teatralne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X