Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fotelik samochodowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    To też jest troszkę tak, że wszędzie odradzają kupno używanych fotelików. Fakt nigdy nie wiadomo czy nie jest to fotelik powypadkowy. Ja jednak bym się bała.


    Skomentuj

    •    
         

      #77
      maxi-cosi rewelka

      Ja mam Maxi cosi od małego dla Tomka, najpierw była "muszelka"z maxi-cosi. Teraz mamy priori, chcieliśmy ten z iso-fixem, ale w ostatnim momencie zrezygnowaliśmy, bo lepiej wcześniej kupić Rodi, niż się męczyć najbliższe 3 lata :/.
      Z priori jestem bardzo zadowolona. Mam ten dodatkowy pokrowiec z froty, podstawkę na picie i są genialne. Łatwo się wszystko odp[ina, piorę często, a fotelik jest po prostu jak nigdy nie używany, tylko ciężki już jest w sensie wagi. Ale do zapinania pasami i do obsługi to super. Polecam. Warto wydać pieniądze, bo to mądry zakup.

      Skomentuj


        #78
        Ramatti Isofix - znalazłam ten filmik!

        Napisane przez Olbia Pokaż wiadomość
        Ja też mam Ramatti z tymi pasami (Formula Isofix). Kupiłam po obejrzeniu programu o fotelikach dziecięcych w TVN Turbo, który mnie przekonał (plus pan sprzedawca w sklepie ) To nagranie jest gdzieś w internecie, jak znajdę to dokleję..
        Znalazłam wreszcie więc podaję: http://ram00s.wrzuta.pl/film/0PNnUEK...ow_dzieciecych
        Piszą o nim też w ostatnim Twoim Stylu..
        Te krzyżowe pasy bardzo szybko się zapina, co mnie ostatnio ratuje bo młody nie lubi być przypinany żadnymi pasami i stawia czynny opór (w wózku i krzesełku do karmienia mam duży problem, a muszę go przypinać bo robi wszystko zeby wypaść). Wszedł w jakiś okres buntu czy co? Tylko chyba jakoś wcześnie bo słyszałam o buncie 2-latków, a on nawet roku nie ma )
        W każdym razie przynajmniej w foteliku jest ok.

        Skomentuj


          #79
          ja w końcu zamierzam w przyszłym tygodniu wziąć się za kupno fotelika bo nam dziś mały darł się całą drogę do rodziców, wstawał bo nie chciał sie opierać więc czas posadzić go przodem do kierunku jazdy tymbardziej że ma obok siebie w foteliku starszego brata to przestanie płakać.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #80
            Jazda bez fotelika samochodowego sie nie oplaca. I nie chodzi wcale tu o mandaty tylko o bezpieczenstwo. Najlepiej jest przyzwaczajac dziecko do jazdy w foteliku od samego początku czyli pierwszej podrozy ze szpitala do domu. Z moimi dziecmi tak bylo i nigdy nie bylo marudzenia, nawet gdy podrosly. Najwazniejsze aby fotelik byl dopasowany do wagi i wieku dziecka bo to jest gwarancja bezpieczeństwa. W drugiej kolejnosci dopiero wazna jest wygoda. Czesto rodzice chca miec fotelik w ktorym jest duzo miejsca, bo np. zima grubiej sie ubiera itp. Jest to bledne rozumowanie, bo zbyt duzy luz powoduje, niedostateczna ochrone podczas wypadku. Co do samego fotelika samochodowego odradzam zakup tanich fotelików z marketu czy makro bo ma to niewiele wspólnego z bezpieczenstwem. Najlepiej jest poszukac specjalistycznego sklepu w którym sa sprzedawane foteliki samochodowe znanych marek i jest mozliwosc przymierzenia dziecka przed zakupem w foteliku i swoim samochodzie. Jest to warunek gwarantujacy udany zakup.

            Skomentuj


              #81
              jacus a ja właśnie szukam fotelika obszernego co by miał duzo miejsca bo w takim będzie mojemu dziecku wygodnie, w innym wypadku wątpie aby jakiekolwiek dziecko chciało jeździć w niewygodnym foteliku. poza tym po to są regulowane pasy by dziecko nie miało luźno i jechało bezpiecznie więc chyba nie szerokość fotelika ma tu znaczenie pod kątem bezpieczeństwa. gdyby tak było foteliki miałyby jedna szerokość.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                #82
                no ja sobie nie wyobrażam ściśniętego dziecka
                a luz musi być żeby dziecko mogło swobodnie siedzieć a wiadomu zimą cieplej trzeba ubrać i wybierając latem fotelik trzeba to wziąść pod uwagę


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  A no wlaśnie z tymi fotelikami to różnie jest.Ja miałam dla syna Renolux w tamtych czasach to było coś używałam go od 4 miesiaca. Niby był od 9 do 18 kg ale pasy miał tak krótkie że nadawał się tylko na lato, a zimą w grubszym ubranku nie można było dziecka zapiąć.Kiedy syn mial 3 latka kupiłam mu podstawkę i jeżdzi na niej do tej pory.
                  Córeczka jeździ w Meggy i jest ok. tylko to montowanie pasami samochodowymi jest trochę dziwne bo jak pociągnę za fotelik mocno to on leci na bok, a może tak ma być?


                  Skomentuj


                    #84
                    Jaki fotelki dla rocznego dziecka?

                    Witam.
                    Poradźcie mi. Mój syn za parę dni skończy roczek i waży 9,8 kg. Chcę mu kupić nowy fotelik do auta ale nie wiem jaki. Czy taki do 18 lub 25 kg z możliwością pochylenia? Czy od 9 do 36 kg tylko z pozycją siedzącą? Co myślicie o kupowaniu fotelika w hipermarkecie?
                    Pozdrawiam.

                    Skomentuj


                      #85
                      Ja polecam przeszukac forum zanim zdublujesz pytanie. O fotelikach jest tutaj : http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=299

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        czytałam tamten watek. ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

                        Skomentuj


                          #87
                          To trzeba bylo je tam zadan a nie tworzyc bez sensu nowego watku i to w niezbyt odpowiednim dziale.

                          Skomentuj


                            #88
                            Przepraszam.

                            Skomentuj


                              #89
                              ewa najlepiej jak pojedziesz gdzieś z dzieckiem do sklepu i po przymierzasz malca do tych, które Cię interesują.

                              Ja jestem zwolenniczką przesadzania etapami, dlatego, że te foteliki się
                              różnią gabarytami i według mnie same wkładki czy podstawki dla mniejszych/ młodszych dzieci nie mają sensu, ale wybór oczywiście należy do Ciebie
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj


                                #90
                                Fotelika z marketu nigdy bym nie kupiła!
                                Tutaj są testy fotelików www.fotelik.info
                                My kupiliśmy Roemera kinga i jest super.
                                POLECAM

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X