Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ulewanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: ulewanie

    Najpierw sprawdź jaka jest przyczyna ulewania: przekarmienie, dziecko nie toleruje mleka, ma nietolerancję laktozy, za mało się odbije albo w ogóle, za szybko je i nałyka się powietrza. Jest wiele przyczyn trzeba szukać złotego środka.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: ulewanie

      To nie zawsze jest tak, że zamiana mleka pomaga. Małe dzieci mają fizjologiczny refluks, dlatego ulewają. "Klapka" urośnie za parę miesięcy i maluszek przestanie. Moja córka ulewała do skończenia 7 mc - bardzo długo :/
      Wstaw książki pod nóżki łóżeczka po stronie, gdzie ma głowę albo kup poduszkę-klin, którą kładzie się pod materac, po stronie główki.
      Długo noś po karmieniu w pozycji pionowej, gdy musisz odłożyc szybciej - kładź na boczku i podkładaj z tyłu przy placach zrolowany kocyk....

      I czekaj, aż będzie lepiej

      Skomentuj


        #18
        Odp: ulewanie

        Kazdemu dziecku sie ulewa. A z tym przejedzeniem to faktycznie.. niby taki lakomczuch a w brzuszku sie nie miesci i trzeba uwazac

        Skomentuj


          #19
          Odp: ulewanie

          Takie rzeczy należy zawsze sprawdzać i konsultować u lekarza. Naszej też się ulewało, ale lekarz uznał, że mieści się to w normie. Z czasem ulewała coraz mniej aż w końcu przestała. Oczywiście nie zupełnie, bo nieraz jej się zdarzy, gdy zje za dużo.

          Skomentuj


            #20
            Odp: ulewanie

            Szanowne Panie,
            mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
            Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

            https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

            serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
            Pozdrawiam

            Skomentuj


              #21
              Odp: ulewanie

              Jednemu dziecku ulewa sie bardziej innemu mniej, ale chyba kazda mama musi przejść ten etap. My używaliśmy pieluszek terowych. Czasami to nie nastarczyłam ich prać. Tak sie synkowi ulewało. U nas mąż sam podniósł jeden bok łóżeczka do góry. Bezpieczniejsze jest to niż ustawianie łóżeczka na ksiażkach.

              Skomentuj


                #22
                Odp: ulewanie

                Niby ulewanie pokarmu u niemowlaka jest czymś naturalnym, ale są sytuacje, kiedy przeradza się ono w problem. Zazwyczaj ma to związek z jakąś alergią. Z tego, co słyszałam, jest takie specjalne mleko przeciw ulewaniu, ale to trzeba konsultować z lekarzem. W tym artykule jest coś więcej na ten temat https://www.zdrowystartwprzyszlosc.p...u-po-karmieniu

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: ulewanie

                  Moj syn ma 11 mcy i je juz tylko w nocy mleko. Ale jak sie zdarzy w ciagu dnia, ze mu dam, to tez uleje. Ze stalym pokarmem tak nie ma. Widocznie tego mleka sie tak opija, ze zawszze jest za duzo.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: ulewanie

                    Moim dzieciaczkom nigdy się nie ulewało. Czasem miały nawet tak, ze im sie nie odbiło, najwidoczniej ich układ był dobrze wykształcony

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: ulewanie

                      Cześć dziewczyny
                      pytam w imieniu koleżanki. Biedna nie wie już co robić...Jej córeczka ma straszne problemy od urodzeniu.. Ulewanie, bolący brzuszek, wszystko co najgorsze dla młodej mamy. Powodów oczywiście milion, co lekarz to inny... W końcu uśiadłyśmy razem i wymyśliłyśmy, że dzidziusiowi szkodzi coś z jedzenia. I w odstawkę poszło prawie wszystko, nabiał... mięso... gluten... Po kilku dniach żadnej zmiany Jak to jest z dietą młodej mamy? Co można jeść podczas karmienia piersią? Myślicie, że w artykułach tego typu jest prawda? https://rabatka-sklep.pl/blog/6_co-m...a-piersia.html

                      Pomóżcie mi, proszę...
                      malwina

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: ulewanie

                        Mój mały też bardzo ulewał, do skończonego szóstego miesiąca, z czasem coraz mniej aż w końcu przestał ulewać, pediatra mówiła że można zagęścić mleczko i to może pomóc (niestety nie pamiętam czym, bo w końcu tego nie zrobiłam). A na bolący brzuszek nam pomógł delikol, niestety u nas espumisan sie nie sprawdzil, a wrecz maly po nim wymiotowal, wiec bylo jeszcze gorzej.
                        Co do diety, to mój mial do tego skaze bialkowa, ale oprocz ulewania byl taki czas, ze mial mnostwo krostek, ktore nie chcialy zejsc i pediatra polecila mi odstawienie produktow mlecznych na miesiac... i faktycznie to pomoglo i w koncu krostki zniknely

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: ulewanie

                          Moja córka miała ten problem do 7 mca. Po każdym karmieniu koniecznie musiałam ją "odbić", bo inaczej ulałaby chyba wszystko. Dodam, że do 6 mca była karmiona mieszanie, choć głównie piersią, a po 6 mlekiem modyfikowanym - nie było różnicy.
                          Najbardziej problematyczne było dla mnie odkładanie jej do spania po karmieniu i odbiciu, bo bałam się o zachłyśnięcie. Dlatego starałam się zawsze ją odkładać na drzemki do jej łóżeczka, w którym spała w nocy - mieliśmy łożeczko dostawne Chicco Next2Me - bo tam jest opcja ustawienia kąta nachylenia materacyka. Gdy główka jest jednak nieco wyżej nie bałam się o to, że uleje i się zakrztusi - a ja np. nie usłyszę.
                          Bardzo przydatne łóżeczko, oszczędziło nam wielu stresów, a w nocy miałam córkę na wyciągnięcie ręki )

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: ulewanie

                            Ulewanie jest normalne u niemowląt. Jeśli jednak nie przechodzi z czasem należy się udać do pediatry i szczegółowe badania. Z tego co wiem Szpital Medicover ma bardzo atrakcyjną ofertę. Pobyt, badania i nawadnianie kosztuje 400 złotych To bardzo konkurencyjna cena a opieka jest na najwyższym poziomie.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X