Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Witam

    Beti ja też jestem pełna uznania ale chyba faktycznie praktyka czyni mistrza Co do wychodzenia na spacer to moja mała też się strasznie denerwuje przy ubieraniu. Kiedy to przechodzi? Jesli w ogole przechodzi

    Szkudka moja mała jeszcze się nie obraca, ale to chyba jeszcze nie ten etap, bo ma 3,5 miesiąca. Kiedy dzieci się zaczynają obracać?

    Miłego dzionka!

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Witam

      Może rzeczywiście jeszcze nie czas ale same wiecie jak to jest jak człowiek się naczyta mądrych książek...No i to odwieczne porównywanie do innych dzieci


      Skomentuj


        #18
        Odp: Witam

        Napisane przez szkudka Pokaż wiadomość
        Widzę Beti, że im więcej doświadczenia tym człowiek lepiej zorganizowany Ja wprawdzie mam tylko jedno dziecko ale mam też psa więc na spacery zabieram i jednego i drugiego. Na początku mnie to przerażało ale w miare upływu czasu okazało się nie być takie trudne.

        Czy Wasze dzieciaczki potrafią już przewracać sie z brzuszka na plecy i z pleców na boczek? Ignaś jest albo leniwy albo za ciężki albo sama nie wiem co, ale nie obraca się Natomiast z ogromną radością siada - jeszcze przy mojej pomocy.
        WItaj ,
        niczym się nie martw co do obracania.Amelka robiła to około 7 m-ca i tylko z pleców na brzuszek a dopiero potem na odwrót.Uciekłaś z wątku Trójmiasto??
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #19
          Odp: Witam

          Napisane przez Misia84 Pokaż wiadomość
          Beti ja też jestem pełna uznania ale chyba faktycznie praktyka czyni mistrza Co do wychodzenia na spacer to moja mała też się strasznie denerwuje przy ubieraniu. Kiedy to przechodzi? Jesli w ogole przechodzi

          Szkudka moja mała jeszcze się nie obraca, ale to chyba jeszcze nie ten etap, bo ma 3,5 miesiąca. Kiedy dzieci się zaczynają obracać?

          Miłego dzionka!
          Witaj ,
          przechodzi przechodzi ,Amelka robiła wielką histerię ale już jest dobrze.I szczerze mówiąc przeszło jej koło roczku dopiero
          Podam Ci linka o bunciep przy ubieraniu http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...przy+ubieraniu
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #20
            Odp: Witam

            Szkudka każde dziecko jest inne i porównywanie nie ma sensu, lepiej porównywać tylko w celach informacyjnych i nie ma co się przejmować już robi coś czego Twoje nie robi, bo Twoje na pewno robi coś czego tamto nie robi ale zamotałam no ale mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi

            ColorWomen dzięki za linka mam nadzieję, że Natalce przejdzie wcześniej.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Witam

              Misia , wiesz dobrym sposobem jest ubieranie dziecka trzymając je na kolanach.U nas się sprawdziło
              Amelia 12.03.08

              Skomentuj


                #22
                Odp: Witam

                To jestem uspokojona I czekać będę bez nerwów na pierwsze Ignasia obroty.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Witam

                  Znaczy na kolanach w pozycji siedzącej? A nie jest jeszcze na to za mała? A jeszcze mam pytanie dotyczące smoczka, bo widzę u Ciebie na suwaczku, ze Amelka od kilku dni jest bez smoka. Duzo było płaczu? Jak ja oduczyłaś?

                  Szkudka daj znać jak Ignaś dokona tego wyczynu
                  Last edited by Misia84; 04-11-2009, 13:05.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Witam

                    Szkudka, nie czytaj tyle! Moja też się nie przekręca (chociaż jej brat robił to w wieku 2 m-cy, aż nie mogłam uwierzyć, ale mam zdjęcia) i też prędzej jej do siadania niż do turlania się. Ona po prostu nie przepada za pozycją na brzuchu, więc nie bardzo ma kiedy poćwiczyć. Starszy miał straszne kolki i jak na brzuchu leżał to mu się potem dobrze bąki puszczało, więc na brzuchu leżał, spał, jadł...
                    Misia, masz rację takie porównywanie, to tylko w celach informacyjnych ma sens. Ja swojego synka zawsze uważałam za mało samodzielnego, jak posłuchałam innych mam co te pięciolatki potrafią, a jak poszliśmy na basen to jako jedyny sam się ubierał a inne dzieci czekały na mamy. Nawet skarpet sobie same nie potrafiły (albo nie chciały) nałożyć!
                    Beti, przeczytałam Twoją historię na innym wątku. Silna z Ciebie kobieta! Aleks na zdjęciach wygląda super! Teraz to już tylko lepiej będzie, zobaczysz!

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Witam

                      Napisane przez Misia84 Pokaż wiadomość
                      Znaczy na kolanach w pozycji siedzącej? A nie jest jeszcze na to za mała? A jeszcze mam pytanie dotyczące smoczka, bo widzę u Ciebie na suwaczku, ze Amelka od kilku dni jest bez smoka. Duzo było płaczu? Jak ja oduczyłaś?

                      Szkudka daj znać jak Ignaś dokona tego wyczynu
                      Nie musisz jej sadzać w pozycji siedzącej bo za mała ale np.oprzyj ją tyłem o siebie pod skosem , u mnie pomogło.Lecz niewiem jaka jest Twa córeczka.
                      Co do smoka , Amelce wyrzynały się górne 3 i tak ją dziąsła swędziały że gryzła smoczki.Któregoś wieczora patrzę że co chwila wkłada i wyciąga smoki ale myślałam że przez to że ma katar.Rano patrzę na smoki a te oby dwa przegryzione.Amelka już potem nie chciała smoczka , mówiła be , po czym poszła wyrzucić je do śmieci mówiąc Didi be.I do dziś nie wspomniała ani razu o smoczku, śpi bez płaczu
                      Teraz gdy nie ma smoka , zaczęła gadać (po swojemu) i śpi lepiej.
                      Amelia 12.03.08

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Witam

                        To spróbuję przy najbliższej okazji dam znać jakie będą efekty. A z tym smokiem to super - mam nadzieje ze Natka weźmie przykład z Amelki jak będzie w jej wieku

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Witam

                          111kurczak mój Ignaś w sumie na brzuchu lubi leżeć, chociaż nie wiem ile czasu spędzonego w tej pozycji oznacza, że dziecko ją lubi Staram się go kłaść jak najczęściej, żeby ćwiczył ale najlepsiejsza pozycja to jednak siedzenie. Nic się z nią nie może równać. Zastanawiam się czy to nie za szybko? Ale nie jestem w stanie utrzymać go inaczej - nawet w leżaczku - bo sam się rwie do siedzenia.
                          A ze smokiem nie mam problemu bo go w ogóle nie dawałam. Ale powiem Wam, że ostatnio Ignaś zasypia z cyckiem w buzi i wyciąganie go żeby się dziecko nie obudziło jest niezłym wyczynem. Myslałam żeby dać smoka ale jeśli do tej pory nie dostał to może jednak obejdzie się bez?


                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Witam

                            Szkudka a mały nie ssie kciuka? Bo jak ssie to może lepiej go przyzwyczaić do smoczka, żeby potem nie było problemów z oduczeniem. Od smoczka można oduczyć, ale kciuka nie wyrzucisz Ale jeżeli nie ssie to smoczek mu chyba nie jest potrzebny

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Witam

                              Szkudka, Twój syn to po prostu 100% facet i wie co dobre!

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Witam

                                Szkudka Amelka w wieku 4 m-cy siedziała już tak(akurat zdjęcie z lata):
                                http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d9e0a182b.html
                                więc jeżeli synek jest silny może ,,trochę'' siedzieć.Jeżeli jest w stanie nic na siłe.
                                A co do cycka , gdy ja karmiłam Niunię piersią zdarzało jej się zasypiać z piersią w buzi.Wtedy lekko naciskałam okolice sutka tak aby sam wyszedł.Karmiłam tylko 2 tyg , a potem Amelka dostała smoka bo potrzeba ssania była silniejsza.
                                Poobserwuj synka czy będzie tak długo robił, ale tak jak pisze Misia smoczek lepszy jak kciuk.
                                Last edited by ColorWomen; 05-11-2009, 22:00.
                                Amelia 12.03.08

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X