Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy test?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy test?

    Witam serdecznie,

    miałabym wielką prośbę o poradę!

    Moje cykle są regularne (30 dni). Kochałam się z moim mężczyzną 13, 16, 18 i 19 DC. Kiedy mogłabym wykonać test beta HCG a kiedy ciążowy?

    Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi!
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy test?

    Cześć Aga!

    Jeśli masz regularne cykle, to zakładając 30 dni owulację powinnaś mieć między 14 a 18 dc. Test ciążowy może Ci wyjść już po ok 7 dniach od zapłodnienia, ale myślę że najbezpieczniej odczekać te 10 dni od domniemanej owulacji czyli w Twoim przypadku max 28 dc już wtedy powinno coś wyjść.
    Jeśli chodzi o test z krwi to powinien być wiarygodny ze 2, 3 dni wcześniej niż test apteczny.

    Powodzenia

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy test?

      Bardzo dziękuję! Poczekam do piątku, zobaczymy co bd

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy test?

        Chciałam napisać dokładnie to samo co napisała ann30, więc powstrzymam się od doradzania i tylko Tobie, Aga życzę POWODZENIA i mam nadzieję za kilka dni móc POGRATULOWAĆ!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy test?

          Witam ponownie. W czwartek (27DC) zrobiłam test HCG, wynik <1,2 (4 dni przed okresem). Wygląda to słabo, jednakże przez moje "objawy" nie daje mi to spokoju.. mianowicie:

          1) bolą mnie piersi (i są widocznie pełniejsze), z czego przed okresem nie bolały mnie nigdy,
          2) ściemniały mi sutki i są bardzo wrażliwe,
          3) w okolicach sutków pojawiły się delikatne żyły,
          4) bodajże z pon na wt w nocy obudził mnie ból jajnika, aż nie mogłam wstać z łóżka,
          5) częściej chodzę do toalety,
          6) zmniejszył mi się apetyt itp

          Nie wiem już, czy to moje urojenia.. W 28 DC robiłam test i wyszedł negatywny. Myślicie, że jest sens powtórzyć badanie? Czy próbować za miesiąc?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy test?

            Aga przykro mi. Niemniej jednak szansa jest póki nie ma okresu. Ja bym na Twoim miejscu odczekała 3 dni i zrobiła ponownie test jeśli miesiączka nie przyjdzie.
            A powiedz, który to Twój cykl starań?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy test?

              Spokojnie, Aga odczekaj kilka dni i zrób ponownie test. Jeśli na prawdę się nie udało próbujcie w kolejnym cyklu - trzymam kciuki, by było dobrze! Pozdrawiam i duchowo wspieram

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy test?

                Ja pierwszy test zrobiłam jak okres spóźniał mi się tydzień. Dwie krechy pojawiły się praktycznie po kilku sekundach, wiec długo nie musiałam czekać. Ale ja czułam, ze to właśnie jest to, a test robiłam tak dla siebie ... na pamiątkę. Mnie bardzo bolały piersi.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy test?

                  Z pierwszym testem najlepiej jest zaczeakż aż będzie Ci się spóźniał okres, ja tak właśnie zrobiłam i wtedy był w końcu pozytywny

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kiedy test?

                    Ja tez jestem za tym żeby troszkę poczekać. Lepiej poczekać niż później się rozczarować. Ja właśnie najbardziej bałam się tego rozczarowania, więc wolałam z tym poczekać. Wtedy skupiłam się na obserwacji własnego ciała.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kiedy test?

                      Ja przyznam szczerze że zdarzało mi się robić testy wcześniej, byłam bardzo niecierpliwa że mijają miesiące a ciąży nie ma. Dopiero jak trochę wyluzowałam i poczekałąm aż zacznie spóźniać mi się okres i o tym nie myślałam to się udało

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kiedy test?

                        nam udało się za pierwszym razem, więc cierpliwie poczekałam, ale faktycznie gdyby za nami było kilka nieudanych prób to bym pewnie szybciej robiła testy i pewnie bym ich zakupiła zdecydowanie więcej.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kiedy test?

                          ja zrobiłam kilka dni po terminie kolejnej miesiączki której nie dostałam. W sumie tego dnia wykonałam 3 różne testy bo nie dowierzałam. a na koniec poszłam do ginekologa aby mi potwierdził

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kiedy test?

                            Ja wykonałam jeden test w dniu spodziewanej miesiączki bo już czułam, że coś jest na rzeczy No i intuicja mnie nie myliła


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kiedy test?

                              Z tymi testami jest na pradę różnie ja robiłam test 7 dni po tym jak spóźnieał mi się okres i nic nie wyszło. Okresu nadal nie było i zrobiłam test ponownie po 12 dniach od spóźniającego się okresu i były wtedy 2 kreski

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X