Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

    Przez trzy lata bralam tabletki antykoncepcyjne z miesieczna przerwa w kwietniu (jesli to ma znaczenie, Syndi - przez ponad dwa lata, Atywia - przez miesiac, Sylvie - przez ostatnie miesiace).

    Ostatnia tabletke wzielam 2 sierpnia, a 6 sierpnia dostalam krwawienie z odstawienia. Wlasciwa miesiaczke dostalam 9 wrzesnia (34 dni od krwawienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych). Staramy sie z partnerem o dziecko, jak moge wyliczyc dni plodne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

    Lekarka w Anglii powiedziala, ze zajscie w ciaze po dlugim przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych moze byc utrudnione i jest duze prawdopodobienstwo, ze nie nastapi przed uplywem roku
  •    
       

    #2
    Odp: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

    Pierwsze słyszę, żeby zajście w ciąże po długim przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych możne być utrudnione i jest duże prawdopodobieństwo, ze nie nastąpi przed upływem roku. Ja brałam tabletki też jakoś 3 lata ciurkiem. Odstawiłam, odczekałam 3 miesiące i zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu. Nie ma raczej reguły.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

      Sama się ostatnio pytałam mojej ginekolog o przerwanie brania tabletek Bo myślałam że przerwy może są wskazane ale powiedziała że można i parę lat brać bez problemu a jak przerwę to płodność wraca bardzo szybko więc trzeba uważać chyba że się chce zajść w ciążę
      ale co do roku to na pewno za długo by się wydawało
      ale właśnie jak pisała poprzedniczka Nie ma reguły

      Skomentuj


        #4
        Odp: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

        mój lekarz mi odradził tabletki twierdząc że nie mają dobrego wpływu na organizm i biorac je musze często robić barania aby kontrolowac siebie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

          ja brałam tabletki antykoncepcyje i udało mi się zajść w ciążę, słyszałam że warto odczekać 3 miesiące żeby " oczyścić" organizm i można działać

          Skomentuj


            #6
            Odp: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

            Ja brałam tabletki 8 lat. W ciąże zaszłam już w drugim cyklu po odstawieniu. Jeden lekarz też mnie straszył, że po tak długim braniu tabletek to niech nie liczę na cud. Inny wręcz przeciwnie, że po odstawieniu często wręcz zwiększa się szansę.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

              Nie ma reguły - niektóre dziewczyny zachodzą od razu po odstawieniu tabsów, inne muszą uzbroić się w cierpliwość. ale szczerze mówiac nie zrzucałabym tego tylko na tabletki, generalnie coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciążę i jest to niezależne od przyjmowania tabletek... myślę, że warto jednak od poczatku starań obserwowac swoje cykle w ovufriend, żeby wiedzieć czy są regularne, kiedy jest owulka, kiedy dni płodne itd. Czy są jakieś niepokojace objawy... Powodzenia!!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a wyliczenie dni plodnych?

                Dokładnie bo to wszystko zależy od organizmu kobiety. Ja brałam tabletki około 2 lat przed zajściem w ciąże i odstawiłam trzy miesiące przed tym jak zaszłam w ciąże uważam, że to dość szybko. Jednak i tak się stresowałam czy mi sie uda czy nie...kobiety za bardzo chcą

                Skomentuj

                       
                Working...
                X