Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stres a zajście w ciąże

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Stres a zajście w ciąże

    Na miesiąc przed zajściem w ciążę byłam na kontroli u ginekologa, który stwierdził cytuję: W Pani przypadku to na pewno będzie potrzebna długa terapia hormonalna. Nie ma Pani szans zajść w ciąże. Średnio się zmartwiłam bo nie planowaliśmy z Mężem jeszcze dziecka. No wiecie... dom, samochód, stabilizacja w pracy a potem dzidziuś.
    Polecieliśmy do San Francisco. Pomyliły mi się dni, 10 godzin różnicy czasu, dużo na głowie (praca, spotkania, itd). Straciliśmy czujność, a do tego mądry ginekolog i jego diagnoza, było miło. Kilka dni później dziwnie się jakoś poczułam.
    Po powrocie do kraju okres się spóźniał ale tak zazwyczaj bywa przy wyjazdach. Byłam pewna, że to typowa deregulacja cyklu. Nigdy, przenigdy nie wpadłabym na pomysł, że to ciąża. Pewnego dnia wracaliśmy po 12.00 w nocy od znajomych i nagle dostałam apetyt smażoną kiełbasę. (nie zdarza mi się jeść w nocy, kiełbasy nie znoszę). Zaczęłam prosić Męża żebyśmy pojechali do sklepu nocnego i kupili jakąś kiełbaskę. Robert zdecydowanie odmówił. Jedzenie w nocy smażonej kiełbasy. No way. Apetyt był tak straszny, że się popłakałam prosząc żeby kupił mi chociaż hot doga na stacji benzynowej. Mój czujny Mąż pod drodze na stację stanął po test ciążowy....
    Tak więc Dziewczyny w bardzo wielu przypadkach to stres ogranicza nasz możliwości zajścia w ciążę. Wyjazd na wakacje, yoga, praca z psychologiem...
    to często pomaga.

    xxx
    Last edited by disne; 29-07-2020, 20:59. Powód: link
  •    
       

    #2
    Odp: Stres a zajście w ciąże

    ależ to prawda! stres zabija w nas wiele rzeczy, także płodność! mam przyjaciólkę, która przez 2 lata nie mogła zajść w ciążę. zaczęli już robić kompleksowe badania, sprawdzali, czy wszystko jest w porządku u obojga. wreszcie, po 3 latach, udało się im wyjechać na wakacje. a po wakcjach okazało się,że dziewczyna jest w ciaży! nic tak nie pomaga jak odpoczynek i bliskość

    Skomentuj


      #3
      Odp: Stres a zajście w ciąże

      Ja też się z tym zgadzam, ale najgorsze jest to, że w dzisiejszych czasach życie bez stresu jest praktycznie niemożliwe. Każdy chce jako tako zabezpieczyc się na przyszłośc: dom, praca itd. No i ta ciągła gonitwa za nie wiadomo czym..

      Skomentuj


        #4
        Odp: Stres a zajście w ciąże

        U mnie też tak było z pierwszym dzieckiem. Można się bardzo zablokować.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Stres a zajście w ciąże

          Ja mam tak teraz za bardzo chcę i za bardzo się tym denerwuję więc nie wychodzi
          Zuzia




          Skomentuj


            #6
            Odp: Stres a zajście w ciąże

            coś o tym wiem

            ale powiem Ci, że miałam takie chyba ze dwa cykle, że totalnie odpuściłam i co? I tak nic nie wyszło..

            Ja jestem zdania, żeby po prostu zdrowo do tego podchodzic i nie wpadac w jakąś obsesję

            Skomentuj


              #7
              Odp: Stres a zajście w ciąże

              stres w jakimś stopniu wpływa na wszystko, ale większą blokadę stwarza chęć za wszelką cenę posiadania dziecka... myśli, które nie opuszczają obojga blogują organizm i seks nie sprawia tyle przyjemności co powinien... najlepsza rada? wyłączyć na chwilę mózg od codzienności a skupić się na odczuwanej przyjemności i tylko na tym... to bardzo rozluźnia

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Stres a zajście w ciąże

                ja jak już się kochamy, to myślę tylko o tym, że robimy dziecko czerpie normalnie przyjemność.. a według mnie stres, nawet taki codzienny, w pracy to nasz najwiekszy wróg.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Stres a zajście w ciąże

                  i jak tak myślisz, że właśnie kochacie się bo robicie dziecko to nie macie blokad itp
                  a co do stresu, chyba nie ma już pracy bezstresowej...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Stres a zajście w ciąże

                    nie no nie można popadac w skrajność. są na pewno prace bezstresowe, ale w życiu codziennym jest też tyle innych powodów do zmartwień, że czasem niekoniecznie musi chodzic o pracę.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Stres a zajście w ciąże

                      Napisane przez zawodowa Pokaż wiadomość
                      ależ to prawda! stres zabija w nas wiele rzeczy, także płodność! ...
                      Nie wiem czy również płodność, ale co prawda to prawda - stres może całkowicie wykończyć człowieka, i sprawić że jego życie stanie się koszmarem... ponoć dobre są w tym przypadki profesjonalne stres-testy i ogólnie takie badania jak eeg xxx, choć ja sama na takich nie byłam, no ale dotąd nie miałam potrzeby.

                      Myślę, że każda opcja walki z niepłodnością daje jakąś szansę na poprawę sytuacji, i w sumie dobrze jest zacząć od podstaw - jak choćby poradzenia sobie ze stresem.
                      Last edited by disne; 29-07-2020, 20:58. Powód: link

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Stres a zajście w ciąże

                        A ja zawsze nie od stresu tylko poronienie, to bardziej jest drastyczne Ale wreszcie się udało, ale dzięki tabletkom Fertility Support , które biorę aby utrzymać ciąże, ale słyszałam, że są bardzo dobre na trudne poczęcia dziecka. Może je spróbujcie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Stres a zajście w ciąże

                          poronienie niestety ma spory wpływ na ciążę i nawet jak już się uda zajść są już większe obawy niż u ciężarnej, która tego nie przeżyła

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Stres a zajście w ciąże

                            W obecnych czasach stres bardzo blokuje kobietę, i niestety sprawdza się to nad wyraz często. Dlatego pierwszy krok do starań o dzidzię- wrzuć na luz

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Stres a zajście w ciąże

                              Nas blokował stres i myśl, że chcemy bardzo mieć dziecko. Jesli sie myśli o ciąży, trzeba sie wyluzować - najlepiej przed wypić lampkę wina , na rozluźnieje , zawsze jest łatwiej. U Nas zadziałało

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X