Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ciąża sióstr..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ciąża sióstr..

    hej kobitki jestem obecnie w 7 miesiącu i jestem najszczęśliwsza na świecie, choć mam takie w głowie myśli które podsunęła mi znajoma. Chodzi o to że od 4 lat jestem szczęśliwą mężatką, 3 lata temu kupiliśmy mieszkanie,mamy samochód, stałą pracę...wydawać by się mogło że już tylko do pełni szczęścia brakuje nam maleństwa. Po latach prób starania o dziecko i poronieniu w końcu się udało oczekujemy naszej pierwszej córeczki jestem przestrzeliwa i mój mąż również, jest jednak jedna myśl która zakłóca mi głowę..wydaje mi się że nie potrzebnie, mam siostrę która jest zupełnym przeciwieństwem mnie: postawiła na karierę i pracę swoich marzeń, ma co prawda narzeczonego, kupiła rok temu mieszkanie i nagle: myśli o ślubie..ona ta która instytucję małżeństwa nie uznaje a słowo rodzina nie znaczy dziecko.."ona nie lubiła dzieci". kiedy oznajmiłam jej że jestem w ciąży strasznie się ucieszyła a ja byłam mega szczęśliwa że mogę rodzicom powiedzieć że będą w końcu dziadkami zawsze się pytali na co czekamy a ja nie chciałam się tłumaczyć. aż nagle w 12 tyg ciąży dzwoni siostra i mówi że również jest w ciąży!po prostu ścięło mnie z nóg i nie wiedziałam jak się zachować, pogratulowałam jej oczywiście i udawałam że się cieszę ale w głębi serca aż głupio mi że tak myślałam ale było mi przykro że odebrała mi tą radość bycia w ciąży jako pierwszej najstarszej siostry. Czasami nawet mam wrażenie że rodziców cieszy ciąża siostry bardziej niż moja Teraz już chyba się pogodziłam że będziemy mieć dzieci w odstępie 3 miesięcy ale nadal gdzieś w sercu czuję jakby zrobiła mi to na złość pokazując że ona od razu może zajść w ciąże a ja nie mogłam mimo że nie zabezpieczaliśmy się nigdy z mężem a ona brała kilka lat tabletki antykoncepcyjne. Kiedyś w rozmowie z przyjaciółką, powiedziała mi że siostra jej zdaniem z zazdrości o to że ja mam jakieś stałe wartości w życiu nie jak ona tylko przyziemne, zaszła w ciąże, najpierw kupiła mieszkanie, potem się zaręczyła a teraz zaszła w ciąże.Gdzieś tam w sercu cały czas mam to co usłyszałam, mimo tego że nie życzę siostrze źle i już powoli oswoiłam się z tą myślą, nadal gdzieś zastanawiam się co ją skłoniło do takiej decyzji; kiedy ja zapytałam wprost mówiąc że nie wspominała że chcę dziecko to odpowiada że się starali, ale jakoś nie wierze..
    wiem że może wam się to wydać głupie co piszę ale lżej mi jest że się wygadałam a nie ciągle dusiłam w sobie. Pozdarwiam
  •    
       

    #2
    Odp: ciąża sióstr..

    Napisane przez dziunia2627 Pokaż wiadomość
    hej kobitki jestem obecnie w 7 miesiącu i jestem najszczęśliwsza na świecie, choć mam takie w głowie myśli które podsunęła mi znajoma. Chodzi o to że od 4 lat jestem szczęśliwą mężatką, 3 lata temu kupiliśmy mieszkanie,mamy samochód, stałą pracę...wydawać by się mogło że już tylko do pełni szczęścia brakuje nam maleństwa. Po latach prób starania o dziecko i poronieniu w końcu się udało oczekujemy naszej pierwszej córeczki jestem przestrzeliwa i mój mąż również, jest jednak jedna myśl która zakłóca mi głowę..wydaje mi się że nie potrzebnie, mam siostrę która jest zupełnym przeciwieństwem mnie: postawiła na karierę i pracę swoich marzeń, ma co prawda narzeczonego, kupiła rok temu mieszkanie i nagle: myśli o ślubie..ona ta która instytucję małżeństwa nie uznaje a słowo rodzina nie znaczy dziecko.."ona nie lubiła dzieci". kiedy oznajmiłam jej że jestem w ciąży strasznie się ucieszyła a ja byłam mega szczęśliwa że mogę rodzicom powiedzieć że będą w końcu dziadkami zawsze się pytali na co czekamy a ja nie chciałam się tłumaczyć. aż nagle w 12 tyg ciąży dzwoni siostra i mówi że również jest w ciąży!po prostu ścięło mnie z nóg i nie wiedziałam jak się zachować, pogratulowałam jej oczywiście i udawałam że się cieszę ale w głębi serca aż głupio mi że tak myślałam ale było mi przykro że odebrała mi tą radość bycia w ciąży jako pierwszej najstarszej siostry. Czasami nawet mam wrażenie że rodziców cieszy ciąża siostry bardziej niż moja Teraz już chyba się pogodziłam że będziemy mieć dzieci w odstępie 3 miesięcy ale nadal gdzieś w sercu czuję jakby zrobiła mi to na złość pokazując że ona od razu może zajść w ciąże a ja nie mogłam mimo że nie zabezpieczaliśmy się nigdy z mężem a ona brała kilka lat tabletki antykoncepcyjne. Kiedyś w rozmowie z przyjaciółką, powiedziała mi że siostra jej zdaniem z zazdrości o to że ja mam jakieś stałe wartości w życiu nie jak ona tylko przyziemne, zaszła w ciąże, najpierw kupiła mieszkanie, potem się zaręczyła a teraz zaszła w ciąże.Gdzieś tam w sercu cały czas mam to co usłyszałam, mimo tego że nie życzę siostrze źle i już powoli oswoiłam się z tą myślą, nadal gdzieś zastanawiam się co ją skłoniło do takiej decyzji; kiedy ja zapytałam wprost mówiąc że nie wspominała że chcę dziecko to odpowiada że się starali, ale jakoś nie wierze..
    wiem że może wam się to wydać głupie co piszę ale lżej mi jest że się wygadałam a nie ciągle dusiłam w sobie. Pozdarwiam
    hmm nie jets to głupie to co piszesz dobrze ze wyrzuciłaś to z siebie
    po drugie i najważniejsze gratuluje córci w brzuszku u mnie hmm siostra tez byla w ciązy kiedy ja miedzy dziewczynami jest 6 miesiecy różnicy i też jak sie dowiedzialam ze jest w ciąży to hmm cos tak ukłuło my tez sie staralismy - siostra wpadła nie ma co tego ukrywac - slub ich w prawdzie byl zaplanowany na rok 2013 lipiec - Gabi urodzila sie w styczniu 2014 - wiec jak to moja siostra miala szczescie bo byla na poczatku ciazy

    Skomentuj


      #3
      Odp: ciąża sióstr..

      Witam i również gratuluję
      Może twoja siostra tam głęboka myślała o macierzyństwie tylko praca była ważniejsza A twoi rodzice się cieszą bo myśleli że nie będzie miała dziecka a tu niespodzianka Rozumię i Ciebie też i twój sposób myślenia Ale wasze dzieci w przyszłości będą się bawić razem Teraz jesteś w takim stanie więc ciesz się ciążą i tym co będzie Może wasze ciąże jeszcze was zjednoczą

      Skomentuj


        #4
        Odp: ciąża sióstr..

        Ja również uważam że to co piszesz głupie nie jest i choć w takiej sytuacji nie byłam to potrafię Cię zrozumieć. To może być frustrujące że tak długo się starałaś o dziecko a siostra nic wcześniej nikomu nie mówiąc że ma takie plany również oznajmia że jest. Nie zaprzątaj sobie tym jednak głowy, dobrze że wyrzuciłaś to z siebie, ale teraz ciesz się tą ciążą, rosnącym brzuszkiem, bo zobaczysz później będzie Ci go brakować, a Lara5 ma rację za kilka lat wasze dzieciaczki na pewno będą się świetnie razem bawić i nie będziesz już w ten sposób mysleć

        Skomentuj


          #5
          Odp: ciąża sióstr..

          dziunia no cóż, no tak to bywa z rodzinami i rodzeństwem . Powody mogą być różne, ale Ty się nie zamartwiaj i nie myśl tylko o tych złych rzeczach , jakie mogły kierować Twoją siostrą. Może ona tak naprawdę Cie podziwia za to że taka jesteś i wiesz czego chcesz? Może to że zaszłaś w ciąże uświadomiło jej ż e ona jednak ma podobne wartości jak Ty, ale boi się do tego przyznać? Wiesz, niektórzy , a tym bardziej karierowicze uważają pewne rzeczy za oznakę słabości- kariera się liczy a nie jakas rodzina czy dzieci.
          A tak poza tym to jak jedna kobietka w otoczeniu zachodzi w ciąże to tak co jakiś czas kolejna z tego okręgu jak jakiś pozytywny wirus

          Skomentuj


            #6
            Odp: ciąża sióstr..

            ja bardzo bym się cieszyła gdybym razem z moją siostrą zaszła w tym samym czasie w ciążę może twoja siostra zawsze czuła w głębi serca że chce być podobna do ciebie i bierze z ciebie przykład

            Skomentuj


              #7
              Odp: ciąża sióstr..

              ostatnio czytałam artykuł o bliźniaczkach, które nie dość, że w tym samym czasie zaszły w ciążę to jeszcze urodziły dokładnie tego samego dnia Niesamowite, prawda?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ciąża sióstr..

                Moje siostry były w tym samym czasie w ciąży, zazdrościłam im bo mogły się dzielić swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju ciąży. Ale były też minusy, porównywanie brzuszków, wyglądu i przybranych kilogramów

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: ciąża sióstr..

                  W dniu, w którym urodziłam syna dowiedziałam się o siostry ciąży. Fajnie się złożyło: ja urodziłam, a Ona zaszła w ciążę Między naszymi dziećmi jest 8 miesięcy różnicy


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: ciąża sióstr..

                    Niestety nie mam rodzonej siostry i bardzo cieszyłam się ciążami moich bratowych, miedzy naszymi dziećmi jest między pierwszym trzy miesiące różnicy a między drugim prawie pięć miesięcy Fajnie nasze dzieci będą razem dorastać bo często sie widujemy

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X