Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niania czy babcia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niania czy babcia?

    Z kim wolicie zostawić swoje dziecko - z mamą czy babcią i dlaczego?
  •    
       

    #2
    Odp: Niania czy babcia?

    Polecamy artykuł na ten temat:
    Babcia, opiekunka czy żłobek - za i przeciw
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl

    Skomentuj


      #3
      Odp: Niania czy babcia?

      tak naprawdę zależy to od tego jaka jest ta babcia
      Jeśli taka jak nasza, cierpliwa, kochająca w dodatku pedagog z wykształcenia, to z pewnością stawiałabym na babcię.Niestety nasza mieszka daleko i mamy nianię.Poszukiwania niani były żmudne i nie należały do łatwych, ale w końcu znaleźlismy odpowiednią "ciocię" dla naszych smyków.Osobiście najmniej chętnie wybrałabym żłobek, nie przekonuje mnie wcale.Raz, siedlisko chorób, dwa dziecko malutkie nie bardzo powie, gdyby Mu tam było źle...
      stawiam na świetną babcię lub sprawdzoną nianię z referencjami.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Niania czy babcia?

        Zdecydowanie babcia! Tylko,że czasami nie ma takiej możliwości...



        Skomentuj


          #5
          Odp: Niania czy babcia?

          no właśnie, instytucja "babcia"jest najlepsza na świecie. Żałuję, że nie mamy tej możliwości.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Niania czy babcia?

            każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety ...
            Niania to obca osoba jednak można szukań niani z wykształceniem pedagogicznym, bądź referencjami (i talentem wrodzonym do opieki nad dziećmi)
            Taka osoba to poniekąd pracownik i można wymóc wyegzekwować pewne zachowania i nawyki typu nie podajemy słodyczy, oglądamy takie, a nie inne bajki ćwiczymy zadania logopedyczne ... Ale to obca osoba, której właściwie nie znamy i może stwarzać pozory idealnej niani, a osobowość i nawyki nie będą nam pasowały na dłuższą metę ...
            Babcia to rodzina (dla mnie bardzo ważna) - wychowała nas lub ukochanego przez nas człowieka (stał sie dzięki niej tym kim jest) Babcie kochają ogromną miłością wnuki, a kontakt międzypokoleniowy jest bardzo ważny. Babcie sa oddane, nie pobierają opłat sa na każde skinienie wnuka Często jednak (wynika to z moich obserwacji) nie jesteśmy w stanie wpłynąć na nie w pewnych względach postępowania z wnukami ...
            Mam to szczęście, że maje dzieci mają dwie niesamowite Babcie nie zawsze mogę korzystać z ich pomocy mają swoje "życie", ale widzę jak rewelacyjnie wpływają i rozwijają dzieci. I czasem ta nadprogramowa czekolada denerwuje , ale jest więcej + Poza tym pamiętam jaki ja miałam rewelacyjny kontakt z dziadkami ile mnie nauczyli i ile miłości dali (tęsknię za nimi ogromnie)

            Skomentuj


              #7
              Odp: Niania czy babcia?

              A czy nie boicie się, że babcie za bardzo rozpieszczą Wasze dzieci, że będą pozwalać na wszystko, co sobie zapragną, że nie będą się stosować do waszych zasad, tylko stosować swoje?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Niania czy babcia?

                Oczywiście że babcia przynajmniej wiem że dziecko jest poddobrą opieką, ale moze być bardzo rozpieszczone.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Niania czy babcia?

                  tylko i wyłącznie babia ,w życiu nie zostawiłabym synka z obcą osobą ,niezależnie od tego ile miałby lat !

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Niania czy babcia?

                    zdecydowanie babcia raczej nie odwazylabym sie zostawic dziecka obcej osobie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Niania czy babcia?

                      z dwojga złego, bo najlepiej samemu sie opiekowac i widzieć każda zmainę w zachowaniu, każdy usmiech, już lepiej chyba babcia, przynajmniej nie zrobi krzywdy, nianiom raczej nie ufam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Niania czy babcia?

                        Ja wolała bym z nianią , babcie jednak rozpieszczają maluchy i ciężko je potem poskromić, gdy przejmuje się wartę. Niania jednak podchodzi neutralnie do dzieci, nie widzi w nich członka rodziny ani osoby, którą darzy uczuciami więc ma dystans do dzieci, nie daje sobie wejść na głowę, dla niej to praca i takie ma do tego podejście.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Niania czy babcia?

                          Hmm Babcia czy niania. Zależy pod jakim kątem patrzeć. Jeżeli spokoju w sobie i bezpieczeństwa to chyba babcia, ale babcia i rodzina z reguły rozpieszcza. Dziecko zna i też inaczej się zachowuje. Ale znowu niania będzie robiła wszystko (przynajmniej tak powinna) pod moje dyktando jak powiem. Ale do momentu jak dziecko się nie przyzwyczai do niani to będzie płacz. I po drugie niania może się zmienić. A co z przywiązaniem dziecka. Trudny wybór.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Niania czy babcia?

                            bardzo fajne pytanie. Wiadomo, ze zawsze babcia to babcia, ale jak sie nie da to i niania jest dobra. Zależy też jakie stosunki ma sie z babcią i jaka jest z charakteru, czy jest odpowiedzialna.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Niania czy babcia?

                              myslę, że jak mam wybierać to zdecydowanie babcia, dobrze zajmie się dzieckiem, przypilnuje przy niej będzie bezpieczne i jest zaufaną osobą

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X