Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

    Poza tym fluoryzacja w przedszkolu ani szkole nie jest obowiązkowa, a o lapisowaniu w przedszkolu (prewencyjnym? bo nie wiem o jakie inne lapisowanie może chodzić, bo jak ktoś ma zniszczone zęby to idzie do dentysty) nie słyszałam
    Także unikam fluoru, używamy akurat nenedent bez fluoru tym bardziej, że moja dwulatka nie potrafi jeszcze wypluwać

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

      U nas to ajona. Przecież istnieją już kraje w Europie, które całkowicie zakazały stosowania dodatków fluorkowych, oczywiście te kraje bardziej rozwinięte niż Polska...

      Skomentuj


        #18
        Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

        Ja się mamuśki z wami nie będę spierać, kazda czyni co uwaza za stosowne ale wychowałam troje dzieci na paście blenda med i zadne z nich po dziś dzień nie mialo zakladanej pląby, syn był raz na wyrwaniu mleczaka bo skubaniec tak się zasiedział ze obok wyrastał stały. Moja Olka ma trzy lata i od początku myje zęby naszą pastą bo inne jej nieodpowiadaja.Była mniejsza wiadomo nie wyciskało jej się węzyka lecz palcem smarowałam po szczotce a teraz ma to zakodowane nie trzeba jej pilnować i namawiac a jak zapomni umyć to swiat się nie wali.
        Dzieci moje są nauczone mycia zębów bez przymusu , same myją i dbaja zeby zmienić szczoteczki co 3 miesiące i chodzą systematycznie do kontroli.
        Z ich zębów jestem dumna -nie wiem moze to geny a moze zdrowy rozsadek.


        Skomentuj


          #19
          Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

          A jeszcze co do fluoryzacji -nigdy nie wyrazam zgody a lapisowane zęby miała raz córka na jakiejś wycieczce w przedszkolu do gabinetu stomatologicznego- fajnie wygladały dzieci z zółtym uśmiechem cała grupa.
          Mam sąsiada co ma 2,5 roku-Maksiu ma tak zjedzone przez próchnicę zęby ze jest pod ścisła kontrolą stomatologa i ortodąty. Sama pami doktor kazała uzywać pasty z fluorem bo chłopina górnej szczęki z przodu nie ma wcale.
          I to nie wina genów ani past do zębow poprostu jego organizm ma trudności z przyswajaniem wapna , tak ze nie wiem jak bardzo by się człowiek starał to zawsze jest coś na rzeczy- z dwojga złego dobrze ze poszło w zęby a nie w kości i jeszcze nic sobie nie złamał
          Strasznie mi dziecka szkoda bo śliczny kolega mojej córci a bidula nie moze nawet się poczęstować łakociem jak przychodzi do Oli.


          Skomentuj


            #20
            Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

            Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
            Ja się mamuśki z wami nie będę spierać, kazda czyni co uwaza za stosowne ale wychowałam troje dzieci na paście blenda med i zadne z nich po dziś dzień nie mialo zakladanej pląby, syn był raz na wyrwaniu mleczaka bo skubaniec tak się zasiedział ze obok wyrastał stały. Moja Olka ma trzy lata i od początku myje zęby naszą pastą bo inne jej nieodpowiadaja.Była mniejsza wiadomo nie wyciskało jej się węzyka lecz palcem smarowałam po szczotce a teraz ma to zakodowane nie trzeba jej pilnować i namawiac a jak zapomni umyć to swiat się nie wali.
            Dzieci moje są nauczone mycia zębów bez przymusu , same myją i dbaja zeby zmienić szczoteczki co 3 miesiące i chodzą systematycznie do kontroli.
            Z ich zębów jestem dumna -nie wiem moze to geny a moze zdrowy rozsadek.
            I nie bałaś się, że taki niemowlak, przy myciu jego pierwszych ząbków może połknąć pastę i to taką dla dorosłych, gdzie fluoru jest dużo? Fluor to przede wszystkim trucizna. Jest często głównym składnikiem trutek na robale czy leków psychotropowych. Nierzadkie są także zatrucia fluorem czyli słynna fluoroza.

            Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
            A jeszcze co do fluoryzacji -nigdy nie wyrazam zgody a lapisowane zęby miała raz córka na jakiejś wycieczce w przedszkolu do gabinetu stomatologicznego- fajnie wygladały dzieci z zółtym uśmiechem cała grupa.
            Mam sąsiada co ma 2,5 roku-Maksiu ma tak zjedzone przez próchnicę zęby ze jest pod ścisła kontrolą stomatologa i ortodąty. Sama pami doktor kazała uzywać pasty z fluorem bo chłopina górnej szczęki z przodu nie ma wcale.
            I to nie wina genów ani past do zębow poprostu jego organizm ma trudności z przyswajaniem wapna , tak ze nie wiem jak bardzo by się człowiek starał to zawsze jest coś na rzeczy- z dwojga złego dobrze ze poszło w zęby a nie w kości i jeszcze nic sobie nie złamał
            Strasznie mi dziecka szkoda bo śliczny kolega mojej córci a bidula nie moze nawet się poczęstować łakociem jak przychodzi do Oli.
            Dzieci z przedszkola chyba miały lakowanie a nie lapisowanie to nie to samo. A co do Maksia to skoro ma trudności z przyswajaniem wapnia, to dziwię się, że rodzice zamiast jak najszybciej starać się zwiększyć jego wchłanianie doprowadzili jego uśmiech do takiego stanu Temu da się zapobiec, dlatego właśnie podajemy witaminę D, dlatego od 2012 roku obowiązuje jej zwiększona dawka, dlatego zaleca się unikanie słodyczy, bo niektóre cukry zmniejszają wchłanialność wapnia podobnie jak kwas szczawiowy zawarty w śliwkach, rabarbarze czy szpinaku, dlatego zaleca się unikanie wędlin czy innego przetworzonego jedzenia, żeby zmniejszyć ilośc fosforu w diecie. A rodzice z własnej winy doprowadzają chłopca do takiego stanu. Szkoda dziecka

            Skomentuj


              #21
              Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

              Bez jaj niemowlakowi na gumowe szczoteczki nie dawałam nic ale jak miała więcej jak rok i stała przy umywalce dostała normalną szczoteczke i kubek i tylko odrobine pasty,ja jej myłam zęby..............co zjadła to zjadła-zapewniam nic jej nie było ,swietnie się czuje i pozostała dwójka tez.
              A co do lapisowania no tak to zdecydowanie lakowanie jakims rostworem bananowym.
              Maksiu ma lapisowane zęby azotanem srebra, zapewniam Cię ze rodziców ma bardzo odpowiedziałnych i gdy tylko pojawił mu się pierwszy ząbek -pediatra wychwycił u niego problem i jest pod kontrolą .Niestety taka przypadłość od pierwszego zęba.To nie wina rodzica czy diety, tak ma od urodzenia i martwią się ze zęby stałe będą wyglądać podobnie.
              Szkoda chłopaczka bo buzkę ma taką uroczą i czarne długie loki


              Skomentuj


                #22
                Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                Nikt nie twierdzi, że pasty z fluorem jakimkolwiek dzieciom czy dorosłym zaszkodzą po roku stosowania. Po prostu jest niepodważalny fakt - fluor szkodzi. Każdy zrobi z tym co uważa - mamy własne rozumy ;-)

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                  Chodzi o to samo co za każdym razem, o pieniądze oczywiście. To smutne, ale prawdziwe - przecież co trochę dowiadujemy się o nowym produkcie, który miał być taki cudowny, a w istocie się okazało, że jest po prostu kiepski

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                    Jeśli chcecie kupić pastę bez fluoru to polecam bananową chicco, mój ją uwielbia
                    Jest też taka o smaku truskawkowym.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                      Napisane przez Dorota225 Pokaż wiadomość
                      Jeśli chcecie kupić pastę bez fluoru to polecam bananową chicco, mój ją uwielbia
                      Jest też taka o smaku truskawkowym.
                      Ty akurat wszystko tej firmy polecasz, więc dla mnie twoje zapewnienia o skuteczności jakichkolwiek produktów są mało wiarygodne

                      Strasznie nie lubię takich kryptoreklam. Potem nie wiadomo czy ktoś rzeczywiście poleca bo produkt fajny czy poleca bo reklamuje

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                        U nas pierwszą szczoteczką jest nakładka silikonowa, zaczęliśmy czasami jej używać do masowania dziąsełek bo na ząbki póki co jeszcze czekamy..


                        http://gepardowa.blogspot.com/
                        https://www.facebook.com/pages/Blog-...1494659?ref=hl

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                          A my wprowadziliśmy dziecku po prostu małą, miękką, dziecięcą szczoteczkę i wszystko było ok. Mając 2 lata myła już zęby całkowicie samodzielnie, wszystko szło tak jak powinno ;-)

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                            pierwsza szczoteczka u mnie to tez taka silikonowa nakladka na palec, a jesli chodzi o paste to polecam jablkowo-bananowa z chicco, swietna jest i smaczna)

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                              Pierwsza szczoteczka? Miękka, śmieszna, kolorowa.
                              Pierwsza pasta? Oczywiście bez fluoru. U nas to była ajona, i tak już zostało. Córka ma na prawdę zdrowe zęby bez żadnych problemów, i nie mamy zamiaru czegokolwiek w tej materii zmieniać.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                                U nas było podobnie,przede wszystkim szczoteczka musi być miękka,a do tego pasta obowiązkowo smakowa,bez tego nie ma mowy o myciu zębów,a tak to dziecko będzie miało od razu miłe i pozytywne skojarzenia.
                                Last edited by BabyBest_pl; 11-04-2014, 14:35.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X