Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uczulenie na banana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Uczulenie na banana

    Drogie Mamy, zmagam się z dziwną wysypką która pojawia się znika u mojej 21 miesięcznej córeczki. Odstawiłam wszystkie jogurty, śmietany, danonki itp., proszek do prania, nawet płyn do kąpieli. Podejrzewam banan. Czy któraś z Was spotkała się z takim uczuleniem? i jak ono wyglądało. Moja mała ma ta wysypkę pierwsze na udach poniżej pachwin później na brzuszku i pleckach. Wyglądają te plamki jak poparzenia pokrzywy. Podaję jej zyrtec. Smaruje Xydrocortisonem - od czasu do czau (nie chce za dużo strydu). Poradźcie bo już nie wiem co wymyśleć.
  •    
       

    #2
    Odp: Uczulenie na banana

    MOJA CÓRA była uczulona na banana,do 1,5 roku nie jadła,bo wychodziło jej uczulenie,normalna wysypka,ale teraz już minęło.
    Moja od malego miała skazę i alergię na banany.
    po prostu nie dawaj bananów i produktów z nim i zobaczysz,czy nadal wychodzi uczulenie
    FROCH

    Skomentuj


      #3
      Odp: Uczulenie na banana

      Dziś uczulenie się nasiliło mimo nie podawania banana. Załamuję już ręce. Zaczerwienienia pojawiły się na zagięciach u rączek i nóżek. Czy alergolog pomoże czy też będzie próbował jak ja?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Uczulenie na banana

        wiesz ekspertem nie jestem,ale mi to wygląda na azp,czasem uczulenie nie musi wyjść od razu,mojej córce wyszło po 3 miesiącach jak piła mleko,a nie na drugi dzień. a podam Ci przykład mojej koleżanki,dziecko miało wysypkę każdy lekarz mówił,że azp,skaza a sie okazało,że było uczulone na olchę czy brzozę,która w tym czasie kwitła.chyba dobrze będzie jeśli pójdziesz do alergologa i może zleci jakieś testy alergiczne do wykonania?
        FROCH

        Skomentuj


          #5
          Odp: Uczulenie na banana

          Nie jestem ekspertem ale mi to wygląda na azs.Nie zastanawiaj się czy wizyta u specjalisty coś da tylko się tam wybierz.Nie ma sensu czekać na rozwój wypadków.
          Ewa
          moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
          Oskarek12.01.2011 godz.17.05
          3150g.55cm.
          10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

          Skomentuj


            #6
            Odp: Uczulenie na banana

            pewnie lekarz przepisze jakąś maść na sterydach i alergia minie
            ciaza bądź dobrej myśli
            FROCH

            Skomentuj


              #7
              Odp: Uczulenie na banana

              dziękuję Wam Drogie Mamy, umówiłam się prywatnie do alergologa napisze jak coś będe wiedzieć dokładniej, pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Uczulenie na banana

                kurcze, współczuję, moje dziecko uwielbia banany, daję jej praktycznie codziennie, i do kaszek i do ręki po prostu zjada aż się uszy trzęsą.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Uczulenie na banana

                  Wiesz moja córka miała przy alergii na banana wysypkę i zaparcia ale takie bardzo intensywne. Poszłam do lekarza i przepisał mi tabletki na alergię i dicopeg junior na zatwardzenie. Naprawdę warto iść do lekarza , dziecko i matka wiedzą Na czym stoją.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Uczulenie na banana

                    Jeżeli banany uczulają to z nich zrezygnuj. Podawaj dziecku jabłka i gruszki. Zwróć również uwagę czy w jogurtach i innych przekąskach nie ma banana. Jeśli już wyszła wysypka udaj się do lekarza po maść, która poprawi stan skóry maluszka.
                    Powodzenia
                    Polecam mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: www.szczesliwamama.pl
                    Pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Uczulenie na banana

                      Nie słyszałam o uczuleniu na banana ale w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. A może właśnie Twója córka ma AZS? W początkowym stadium to właśnie tak się objawia. Wysypką, która nie wiadomo z czego jest. Spróbuj wykąpać dziecko w emolientach może przejdzie, a jak nie to trzeba udać się do lekarza.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Uczulenie na banana

                        Ja radziłabym udać się do lekarza, on powinien wiedzieć jak to leczyć i z czego to może wynikać, albo skierować na jakieś badania. A co do maści to teraz są takie, które nie mają sterydów.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Uczulenie na banana

                          Napisane przez jancia333 Pokaż wiadomość
                          Nie słyszałam o uczuleniu na banana ale w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. A może właśnie Twója córka ma AZS? W początkowym stadium to właśnie tak się objawia. Wysypką, która nie wiadomo z czego jest. Spróbuj wykąpać dziecko w emolientach może przejdzie, a jak nie to trzeba udać się do lekarza.

                          Mój synek miał stwierdzone AZS aż w pewnym momencie samo mu przeszło, warto udać się do dobrego alergologa dziecięcego

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X