Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co jest z tą torbielą ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co jest z tą torbielą ?

    Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, bo do wtorku oszaleję. Sytuacja wygląda tak : ostatnią miesiączkę miałam 24 kwietnia ale (!) to nie była normalna miesiączka tylko plamienia ( trwało to 7 dni i przyszło 3 dni przed czasem - mam cykle 26 dniowe, plamienie pojawiło się w 23 dc ). Zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie ( "właściwa" kreseczka była bladziutka, ale była ! ). Oczywiście poleciałam do gina, mojego nie było, więc przyjęła mnie w zastępstwie jego zmienniczka. Zbadała mnie, zrobiła USG ( zwykłe, przez brzuszek ) i powiedziała, że mam torbieklę 3mm, naciekającą na jajnik. Przepisała leki ale ponieważ test wyszedł pozytywnie, miałam odczekać tydzień, powtórzyć go i jeśli ciągle będzie pozytywny, nie brać leków tylko przyjść za dwa tygodnie, bo jest za wcześnie żeby ona coś zobaczyła na USG ( to był 7 dzień 5 tygodnia licząc od przeostatniej miesiączki - czyli ostatniej normalnej ). Test wyszedł pozytywnie, tym razem krecha była troszkę mocniejsza. Kupiłam sobie testy owulacyjne ( z czystej ciekawości, bo wyczytałam w necie, że w ciąży wychodzą pozytywnie ), robię je już czwarty dzień ( wg instrukcji w środku dnia ) i czwarty dzień wychodzą pozytywnie ( chyba nie możliwe żebym miała owulację na 7 dni przed miesiączką, no i nie taki śluz ). W sobotę robiłam betę z krwi, ale na wyniki muszę poczekać do wtorku ( święta ). We wtorek idę też znowu do gin-a, tym razem do mojego.
    Wiem, że niektóre torbiele dają pozytywny wynik testu, dlatego nie wiem co mam robić i chyba oszaleję do wizyty u lekarza. Z objawów subiektywnych: pobolewa mnie brzuszek jak na @ - szczególnie wieczorami, no i ten dziwny śluz - biały o konsystencji gładkiego serka homogenizowanego w duuuużej ilości, nigdy takiego nie miałam a gin-ka podczas badania pochwaliła mnie za czystość pochwy, więc to nie infekcja.
    Błagam o jakąkolwiek opinię, wiem, że zaczynam świrować, może ktoś miał podobne problemy ? Naprawdę będę wdzięczna za każdą wypowiedź !
    w przyszłym wcieleniu będę sobą...
  •    
       

    #2
    mafoxi chyba mowisz o 24 marca z tym terminem ostatniej miesiaczki?Ja nigdy nie mialam torbieli ale z tego co tu czytam to dla mnie wyglada to na dzidziusia...ja na poczatku ciazy mialam plamienia i dziwne uplawy a brzuch nie pobolewal tak ze myslalam ze juz dzis dostane okres...z drugiej strony jesli lekarze mowia ze torbiel daje takie wyniki jak ciaza...poczekaj ne denerwuj se bo czy jestes w ciazy czy nie to nerwami nic nie zmienisz...do wtorku duzo juz nie zostalo wiec odprez sie i dawaj znac o wynikach

    Skomentuj


      #3
      Witam.Mnie to też wygląda na dzidziusia, a ta torbiel to we wczesnej ciąży się często zdarza, moja koleżanka miala też na poczatku ciaży i na nastepnym USG po torbieli nie bylo śladu.Powodzenia.


      Skomentuj


        #4
        Witam, wiem że juz pisałam cos na ten temat, ale napisze jescze rza: miałam dokładnie taką sama sytuację 20 dni spóxnił mi sie okres, byłam załamana bo byłam poł roku po porodzie drugiego dzidziusia i nie w głowie był mi trzeci w tak krótkim odstępie czasu. kupiłam test i wyszedł pozytywny doznałam szoku i nie mogłam znaleźc sobie miejsca przez cały dzień... kolejnego dnia zrobiłam następne dwa testy i te tez wyszły pozytywnie, jedyna rzecza która mnie zastanawiała było to że wynik ( druga kreseczka ) pojawiała sie tak po upływie ok. 10 min. Ale miało sie to nijak do mojego przekonania że jestem w ciaży tym bardziej że zaczęły boleć mnie piersi, plecy, dokładnie tak samo jak w obydwu ciażach nie mogłam juz wytrzymac tego stresu,pobiegłam do laboratorium aby zrobic próbe ciażowa z krwi, pielegniarka kazała przyjśc mi po dwóch godzinach po wynik- dla mnie te 2 godziny to była cała wieczność w gruncie rzeczy okazało sie że nie byłam w ciaży, poszłam do gina i okazało sie że mam ogromne torbiele na jajnikach i stad pozytywne wyniki testów ciażowych i zatrzymanie miesiaczki. Dostałam odpowiednie leki zaraz potem pojawił sie okres a po nim leczenie hormonalne i narazie jest ok, choc miesiączki mam nadal bardzo nieregularne. pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Masz rację Dotka238, @ miałam 24 marca a nie kwietnia, przepraszam za błąd, to z nerwów. Mam cichutką nadzieję, że to fasolka się komunikuje, ale szczerze mówiąc bardziej mi to wygląda na torbielkę. Tylko czy takie małe coś może dawać aż takie objawy ? Dawno temu miałam torbiel, wtedy miała ona 4,5 x 3 cm i nawet nie bolał mnie brzuch, @ miałam normalną, a wykrył ją gin przy okazji cytologii. Sama już nie wiem, niech już bedzie jutro !!!!
          w przyszłym wcieleniu będę sobą...

          Skomentuj

                 
          Working...
          X