Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zatwardzenie??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Zatwardzenie??

    Napisane przez jancia333 Pokaż wiadomość
    My też podawaliśmy koperek na zmianę z rumiankiem i pomagało. Do tego specjalny masaż brzuszka, poruszając nóżkami w koło. Można taki filmik instruktażowy znaleźć na youtube. Nie jest to nic trudnego ale działa.
    Też słyszałam o masowaniu brzuszka. Dodatkowo, rozluźniająco i rozkurczowo działa masowanie podczas kąpieli i zanurzanie lub polewanie brzuszka ciepłą wodą.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Zatwardzenie??

      Mój młodszy synek wypróżniał się tylko raz w tygodniu. Kiedy zapytałam o to pediatrę to powiedział mi, że pokarm matki bywa bezresztkowy i dlatego dziecko nie ma się czym wypróżnić. Uważam, że jeżeli dziecko jest spokojne, nie pręży się i nie płacze to nie ma powodów do obaw. Jeżeli jednak widzimy, że dziecko nie może zrobić kupki i bardzo przy tym cierpi to możemy położyć mu na brzuszku ciepły okład. Dobrym pomysłem jest też ćwiczenie - rowerek Ostatecznie, gdy już nic nie pomaga możemy się wspomóc termometrem. Nie wolno robić tego zbyt często, bo dziecko się przyzwyczai do stymulacji i nie będzie potrafiło już zrobić kupki bez pomocy. Dobrym pomysłem jest też podanie przed karmieniem odrobiny lekko ciepłej przegotowanej wody


      Skomentuj


        #48
        Odp: Zatwardzenie??

        U dzieci nie każda przerwa w wypróżnianiu wiąże się z zatwardzeniem.
        Jeśli nie ma żadnych dodatkowych objawów, myślę, że nie ma powodów do obaw.
        Jeśli natomiast faktycznie jest to zatwardzenie u dziecka, najlepiej skonsultować się z lekarzem i sięgnąć po leki. Nie ma sensu, żeby maluch się dodatkowo męczył.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Zatwardzenie??

          w takiej sytuacji należy podawać większe ilości picia – przegotowaną wodę źródlaną, rozcieńczone soki jabłkowy, gruszkowy i śliwkowy. Dobre jest dodawanie do posiłku łyżki oliwy z oliwek, podawanie domowego kompotu z suszonych śliwek.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Zatwardzenie??

            Zatwardzenie jest jednym z objawów alergii pokarmowej. Warto wziąć to pod uwagę i wykonać takie badanie http://www.genom.com.pl/badanie-pozi...wcial-igg.html . Dzięki temu poznamy lub wyeliminujemy przyczynę. Badanie poziomu przeciwciał IgG można wykonać w Genom.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Zatwardzenie??

              mi z takich domowych sposobów niestety nic nie pomagało wiec sięgnęłam po ten dicopeg 10g o którym piszesz i faktycznie rewelacja zaparcia zniknęły jak ręką odjął,żałuje ze dopiero teraz go odkryłam bo sporo czasu naprawdę bardzo się meczyłam z powodu zaparc

              Skomentuj


                #52
                Odp: Zatwardzenie??

                Ja bym nie czekała tylko podala czopek na wyproznienie sie. Zreszta tu masz caly art o zatwardzeniach i problemach z wyproznianiem. Poczytaj i zrob to co ci intuicja matki podpowiada a nie co mówi lekarz

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Zatwardzenie??

                  http://vitispharma.pl/przewodnik-jak...parc-u-dziecka

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X