Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kleszcz?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kleszcz?

    Jak odstraszyc te przerazajace kleszcze od dzieci?
    czym najlepiej psikać ubranka?
  •    
       

    #2
    Odp: Kleszcz?

    Ja kupiłam w tesco 3w jednym na komary kleszcze i meszki ale jak ma franca wejść to wlezie mój Grzes był z mężem na rybach psikal się i tak mu wlazl pod pache mój stary miał już 2w tym ten drugi jeszcze się nie ugryzł ale popierniczal mu po plecach-Marek gada zobacz coś mnie mizga po plecach ja patrzę a tu takie bydle


    Skomentuj


      #3
      Odp: Kleszcz?

      ooo, ja to tak sie boje tego dziadostwa, moj stary tez na rybach rok temu mial na piersi....

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kleszcz?

        Jak ugryzie a wyciągniesz go wcałości robi się czerwone miejsce które swędzi strasznie- to nic do czasu gdy dookoła robi się rumień -w tedy natychmiast trzeba do lekarza.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Kleszcz?

          Boze je mam teraz ostanio caly czas glupia mysl a co jesli nei zouwaze u dziewczynek kleszcza;/
          brrrr
          nienawidze kleszczy komarow os bakow itp...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kleszcz?

            fajna sprawa, tylko to tez wiadomo ze nie siedzi sie cale lato tylko i wylacznie na swojej dzialce... dzieci wszedzie moga zalapac te paskudztwo i to jest najgorsze

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kleszcz?

              Niestety kleszczy jest coraz więcej i atakują pomimo preparatów którymi się pryskamy. Warto wiedzieć jak wyjąć kleszcza i jak objawia się borelioza -Moje maluchy na szczęście nie były nigdy ugryzione przez tego pasożyta ale wiem, że muszę uważać.
              Last edited by disne; 11-06-2020, 22:47. Powód: reklama

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kleszcz?

                Na kleszcze trzeba naprawde bardzo trzeba uważać. Moja kuzynką przez takiego kleszcza zachorowała na boreliozę. Strasznie cieżka choroba. Gdyby w tamtych czasach można było zbadać kleszcza tak jak teraz tutaj to dużo szybciej by się dowiedzieli, że kleszcz jest chory i tym samym ona a tak dowiedziała się po dłuższym czasie i później zaczęli leczenie
                Last edited by disne; 11-06-2020, 22:47. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kleszcz?

                  Jeśli wybieracie się na tereny, które są ulubionym siedliskiem kleszczy, załóż dziecku odpowiednie ubrania. Nawet jeśli słońce praży, konieczne są długie spodnie, skarpety i pełne obuwie oraz bluzka z długimi rękawami i czapka. Decyduj się na jasne, pastelowe kolory, a zrezygnuj z ubierania dziecka w jaskrawe barwy, które przyciągają kleszcze. Warto zadbać także o to, by ubranie nie miało zapachu (zrezygnuj z aromatycznych płynów do płukania tkanin, nie perfumuj ciała dziecka) - silne zapachy przyciągają pajęczaki.

                  Dodatkowym zabezpieczeniem będzie zastosowanie na ciało dziecka specjalnego preparatu odstraszającego kleszcze (kupisz w drogerii lub aptece). Możesz także skropić ubranie dziecka olejkiem cytrusowym lub eukaliptusowym, bo ich woń odstrasza pajęczaki.
                  odzież robocza i ochronna

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kleszcz?

                    Nie wiem, dlaczego ludzie tak bagatelizują ugryzienia przez kleszcze. Przecież z tego mogą się wziąć bardzo nieprzyjemne rzeczy. Zawsze warto pamiętać, że najlepiej kleszcza, który Was ugryzł, złapać i wysłać do zbadania do xxx Dzięki temu juz w ciagu kilku dni dostaniecie informacje na temat tego, czy powinnyście zacząć się leczyć. Takie informacje mogą Wam bardzo ułatwić życie.
                    Last edited by disne; 03-07-2020, 15:04. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kleszcz?

                      Po powrocie do domu ze spaceru itp. trzeba się dobrze sprawdzać...Bo nie ma innego wyjścia, teraz kleszcze są już wszędzie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kleszcz?

                        Moja córka rok temu miała klleszcza. I złapała go na naszej działce . Po prostu spadł na nia z krzaka. Tak naprawdę to kleszcza można złapać praktycznie wszędzie. I we własnym ogrodzie i w mieście na spacerze w parku... Na szczęście okazało sie,ze córka nie złapała boreliozy.Zrobiłyśmy dokładne badania i jest zdrowa....

                        Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie tutaj:
                        xxx

                        Na stronie jest opisane jak rozpoznać boreliozę oraz jest dokładny opis rumienia po ukąszeniu kleszcza.
                        Last edited by disne; 03-07-2020, 15:03. Powód: link

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kleszcz?

                          Jak zapobiegać kleszczom, jakie preparaty są najskuteczniejsze?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kleszcz?

                            Nie znam żadnych skutecznych preparatów. Wiem, że na rynku jest dostępnych dużo preparatów, ale niespecjalnie wierzę w ich działanie. Zawsze po powrocie z zielonych terenów dokładnie sprawdzam, czy żadne z moich dzieci nie zostało ugryzione przez kleszcza a na wszystkie wypady do lasu, na łąkę ubieram im długie buty, ale nie męczę ich długimi ubraniami. Polecam poczytać sobie ten artykuł xxx . Dowiecie się z niego jakie są objawy boreliozy a także jak groźne powikłania powoduje nieleczona choroba.
                            Last edited by disne; 03-07-2020, 15:03. Powód: link

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kleszcz?

                              Preparatów jest bardzo dużo i można zauważyć, że są one dość*skuteczne. Ja sam nie stosuję, bo mieszkam na takich terenach, gdzie raczej nie występują, ale na wsi moja babcia ma psa i kupuje mu takie obroże, która faktycznie działają. Niestety to dość mocno śmierdzi więc nie wiem czy będzie miało zastosowanie w jakiejkolwiek formie dla człowieka

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X